Firma D-Link uruchomiła program wymiany urządzeń Szare na Zielone. W ramach promocji firmy i instytucje mogą wymienić wysłużony sprzęt sieciowy na nowe, energooszczędne urządzenia najnowszej generacji w cenach niższych o 25%.
Warunki udziału znajdują się na stronie internetowej programu SzareNaZielone.pl. Modernizacja sieci z wykorzystaniem sprzętu D-Link Green pozwala na zmniejszenie kosztów energii wykorzystywanej do obsługi sieci komputerowych o kilkadziesiąt procent.
Program Szare na Zielone powstał na bazie badań biznesowych prowadzonych przez producenta w ramach panelu badawczego D-Link Technology Trend. Zgodnie z deklaracjami menedżerów odpowiedzialnych za inwestycje informatyczne w firmach sektora małych i średnich przedsiębiorstw (50-250 zatrudnionych), ponad 90 procent firm jest przekonanych, że energooszczędne urządzenia przyczyniają się do dbałości o środowisko naturalne. Natomiast 80 procent firm uważa, że czynnik energooszczędności urządzenia powinien być brany pod uwagę podczas inwestycji w rozwiązania informatyczne.
W ramach programu Szare na Zielone firma D-Link umożliwia modernizację infrastruktury sieciowej w firmach i instytucjach. D-Link nie nakłada ograniczeń dotyczących posiadanego obecnie sprzętu, akceptując wymianę urządzeń dowolnego producenta. Każda firma uczestnicząca w programie ma zagwarantowane znacznie niższe ceny na nowe produkty, przy średnim rabacie sięgającym 25%, oraz bezpłatną, ekologiczną utylizację starego sprzętu.
By skorzystać z programu należy wypełnić formularz dostępny na stronie internetowej http://www.szarenazielone.pl/, zgłosić urządzenia sieciowe, które chcemy wymienić oraz wybrać nowe, energooszczędne urządzenia, które chcemy wykorzystać w naszej sieci. Na etapie wyboru nowych urządzeń możemy skorzystać z bezpośredniego kontaktu z przedstawicielem D-Linka, który pomoże dobrać rozwiązania spełniające nasze wymogi.
Technologia D-Link Green
D-Link Green to szereg proekologicznych mechanizmów implementowanych w urządzeniach sieciowych firmy D-Link, które pozwalają na zmniejszenie zużycia energii elektrycznej nawet o 73%, ograniczenie emisji ciepła oraz wydłużenie żywotności sprzętu. Podstawowe funkcje tej technologii to:
- Kontrola statusu łącza: jeśli urządzenie sieciowe wykryje brak aktywności na jednym z portów (np. komputer do niego podłączony nie jest włączony), zostanie on ustawiony w tryb oczekiwania, znacznie zmniejszając moc przeznaczoną do obsługi danego połączenia (w przełącznikach i routerach)
- Kontrola długości połączenia: wykrywanie długości kabla Ethernet i dostosowanie do niej optymalnej ilości energii potrzebnej do obsługi połączenia (w przełącznikach i routerach)
- Harmonogram Wi-Fi: automatyczne wyłączanie punktu dostępowego sieci WLAN w godzinach, w których sieć bezprzewodowa nie jest używana (w rozwiązaniach bezprzewodowych)
- System reakcji na niską temperaturę: automatyczne wyłączanie lub zmniejszenie szybkości obrotowej wentylatorów (w przełącznikach)
- Kontrola braku aktywności: automatyczne wyłączenie dysków twardych (w urządzeniach wykorzystujących systemy pamięci)
D-Link stosuje także zasilacze z certyfikatem ENERGY STAR. Zasilacze, które otrzymały certyfikat ENERGY STAR, spełniają ścisłe normy wydajności energetycznej. Są one o około 30 procent bardziej wydajne, niż modele konwencjonalne.
Technologia D-Link Green chroni także środowiska naturalne przed szkodliwymi substancjami, w oparciu o dyrektywę RoHS (2002/95/EC). Do pakowania urządzeń stosowane są opakowania nadające się do recyklingu.
źródło: D-Link
News Co powinien wpisać w CV technik telekomunikacji?
Technik szerokopasmowej komunikacji elektronicznej to zawód, do którego powstania przyczyniła się Polska Izba Komunikacji Elektronicznej (PIKE). Osoba, która ukończy 4-letnią szkołę zawodową, zajmuje się obsługą systemów telewizji kablowych, a także produkcją, montażem i serwisem sprzętu wykorzystywanego przez sieci szerokopasmowe. Tymczasem technik telekomunikacji zajmuje się transmisją różnych informacji na odległość. Jak napisać CV, aby móc ubiegać się to o stanowisko? Co należy umieścić w curriculum vitae? Podpowiadamy.
czytaj więcej