Prezes UKE określił zasady rozliczania tzw. ruchu niedozwolonego, który nie podlega rozliczeniom z zastosowaniem Płaskiej Stawki Interkonektowej.
W dniu 23 lutego 2009 r. Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej wydał 11 decyzji administracyjnych w sprawie zmiany umów o połączeniu sieci w zakresie sposobu postępowania oraz zasad rozliczeń w przypadku kierowania na wiązki dedykowane do obsługi ruchu międzysieciowego rozliczanego w oparciu o Płaską Stawkę Interkonektową ruchu, który nie podlega rozliczeniom z zastosowaniem Płaskiej Stawki Interkonektowej (PSI).
Wydane decyzje dotyczą umów o połączeniu sieci zawartych pomiędzy Telekomunikacją Polską S.A. i następującymi przedsiębiorcami telekomunikacyjnymi:
- dataCOM S.A.
- Długie Rozmowy S.A.
- Exatel S.A.
- MNI S.A.
- Multimedia Polska S.A.
- Multimedia Polska Południe S.A.
- Multimedia Polska Zachód Sp. z o.o.
- Polkomtel S.A.
- Polska Telefonia Cyfrowa Sp. z o.o.
- Tele2 Polska Sp. z o.o.
- Telefonia Dialog S.A.
Wprowadzone zmiany stanowią dostosowanie postanowień tych umów do warunków współpracy określonych w ofercie ramowej RIO 2008, w zakresie sposobu postępowania oraz zasad rozliczeń w przypadku kierowania na wiązki PSI tzw. ruchu niedozwolonego.
Decyzje Prezesa UKE uszczegóławiają model rozliczania się operatorów w przypadku skierowania na wiązki PSI tzw. ruchu niedozwolonego, w sposób umożliwiający jego prawidłową implementację w warunkach umów międzyoperatorskich. Rozwiązania te mają na celu ograniczenie niezgodnego z ich przeznaczeniem wykorzystywania sposobu rozliczeń w oparciu o PSI, zapobiegną spekulacyjnemu obrotowi ruchem telekomunikacyjnym, a także zdyscyplinują operatorów. Stworzenie takiej konstrukcji rozliczeń za tzw. ruch niedozwolony przyczyni się do zapewnienia rozwoju konkurencyjnego rynku usług telekomunikacyjnych.
Decyzje podlegają natychmiastowemu wykonaniu.
źródło: UKE
News Pożyczki dla artystów? Rozważ dostępne opcje finansowania projektów
Branża kreatywna pełna jest wyzwań, a jednym z nich są kwestie finansowe. Mikrofirmy często stają przed koniecznością sfinansowania nowych projektów, które wymagają dużych nakładów inwestycyjnych. W takich sytuacjach wsparcie finansowe dla artystów staje się niezbędne, aby mogli realizować swoje wizje. Jednak znalezienie odpowiedniego źródła finansowania nie zawsze jest proste. Tradycyjne instytucje finansowe nie zawsze rozumieją specyfikę pracy twórczej, co może utrudniać proces uzyskania niezbędnych środków. czytaj więcejNews Czy warto ubezpieczyć telefon?
Dla wielu z nas telefon komórkowy stał się przedmiotem, bez którego nie wyobrażamy sobie codziennego funkcjonowania. Służy nie tylko do komunikacji, ale jest także centrum zarządzania naszym życiem prywatnym i zawodowym. W związku z tym, pojawia się pytanie o zabezpieczenie tego cennego urządzenia. Czy warto ubezpieczyć telefon?
czytaj więcej