Firma IDC przygotowała specjalny raport „Kto został liderem sprzedaży dyskowych pamięci masowych w Polsce w 2013 roku?”, podsumowujący rynek pamięci masowych w Polsce w 2013 roku. Według IDC wartość sprzedaży EMC w Polsce wzrosła o ponad 25%, co w porównaniu z niskim wzrostem całego rynku (wzrost o 4,2%) oznacza, że EMC swój wynik osiągnęło przede wszystkim kosztem konkurencji. Według raportu IDC, w 2013 roku udział EMC w sprzedaży pamięci masowych w Polsce wyniósł blisko 30%. Do sukcesu EMC przyczyniła się szybko rosnąca sprzedaż rozwiązań klasy midrange (przedział od 25000 do 250000 dolarów) -wzrost o ponad 60% w porównaniu z rokiem poprzednim.
Wartość rynku pamięci masowych w Polsce w 2013 roku wzrosła do poziomu ponad 128 milinów dolarów. Wzrost sprzedanych pojemności był jeszcze bardziej imponujący, ponieważ rynek zwiększył się do 88,6 PB (petabajtów) co stanowi wzrost o 10,4% w stosunku do 2012 roku. W 2013 roku sprzedanych zostało w Polsce blisko 6400 macierzy dyskowych.
Jarosław Smulski, Research Manager, IDC Poland: "EMC zanotowało dwucyfrowy wzrost i znacznie powiększyło udział w sprzedaży, przede wszystkim dzięki szybkiemu wzrostowi sprzedaży rozwiązań klasy średniej. Wzmocnienie kanału, zróżnicowane portfolio i bardzo silna pozycja także w segmencie rozwiązań enterprise to potencjał EMC, aby zostać numerem jeden polskiego rynku również w 2014 roku.”
Adam Wojtkowski, dyrektor generalny EMC Poland: „Pozycja EMC jako lidera rynku, wskazana w najnowszym raporcie IDC, jest dowodem na to, że nasze produkty są dopasowane do różnych potrzeb naszych klientów. Oferujemy najnowsze technologie, światowej klasy wsparcie techniczne oraz skuteczne działania naszego kanału partnerskiego. Na sukces EMC miały również wpływ ubiegłoroczne premiery: rodziny zunifikowanych systemów pamięci masowej VNX® oraz zbudowanych od podstaw w oparciu o technologię Flash macierzy XtremIO®. EMC daje klientom również możliwość uzyskania wymiernych korzyści z modelu chmury hybrydowej, która łączy w sobie elastyczność, prostotę użytkowania i koszty chmury publicznej z możliwościami zarządzania i poziomem bezpieczeństwa chmury prywatnej.”
źródło: EMC