Archiwalne

Ericsson gotowy do komercyjnego wdrożenia wielosystemowych stacji bazowych z serii RBS 6000

06.03.2009

Radiowe stacje bazowe z rodziny 6000 zostały stworzone w celu sprostania nowym wyzwaniom, przed jakimi stają obecnie operatorzy sieci komórkowych. Są one zbudowane według technologii przyszłości przy jednoczesnej kompatybilności ze stacjami starszej generacji.

RBS 6000 zapewnia łatwą migrację w kierunku nowych funkcjonalności i technologii radiowych oraz wsparcie dla wielu systemów jednocześnie, czyli GSM/EDGE, WCDMA/HSPA oraz LTE. Pierwsze komercyjne wdrożenia stacji bazowych z serii RBS 6000 na świecie spodziewane są w drugiej połowie 2009 roku.

Mieszcząca się w jednej szafce radiowa stacja bazowa z serii RBS 6000, jest rozwiązaniem wymagającym mniejszych nakładów w jego utrzymanie i przygotowanie niż dotychczas wykorzystywane rozwiązania. Nowe, energooszczędne stacje bazowe charakteryzują się tym, że należą do najmniejszych na rynku i obsługują sieci GSM/EDGE, WCDMA/HSPA oraz LTE w jednym zestawie. Jest to rozwiązanie łatwiejsze do transportu, instalacji i uruchomienia, co w znaczący sposób wpływa na zmniejszenie kosztów operacyjnych.

Produkty z serii RBS 6000 są dostępne w zestawach indoor, outdoor oraz main-remote. Nowe stacje do zajmują tylko 25 procent powierzchni używanej przez urządzenia poprzedniej generacji przy jednoczesnym podwojeniu ich wydajności. Radiowe stacje bazowe RBS 6000 redukują zużycie energii od 20 do 65 procent w porównaniu z dotychczas istniejącymi stacjami radiowymi firmy Ericsson. Nowe energooszczędne rozwiązanie pomaga operatorom zredukować koszty utrzymania infrastruktury.

Z uwagi na to,że nowe stacje bazowe z serii RBS 6000 mogą być używane łącznie z istniejącymi w sieci stacjami starszej generacji z serii RBS 2000 lub RBS 3000 można stopniowo wdrażać nowe rozwiązanie w sieci operatora.

źródło: Ericsson

News Artykuł ekspercki: AIoT (Artificial Intelligence of Things) - przyszłość w transporcie i magazynowaniu produktów wrażliwych

Integracja sztucznej inteligencji i Internetu Rzeczy (AIoT) wyznacza nowe standardy w transporcie i magazynowaniu produktów wrażliwych, takich jak leki czy żywność. Dzięki możliwościom precyzyjnego monitorowania, przewidywania awarii oraz optymalizacji procesów w czasie rzeczywistym, AIoT staje się nieodzownym narzędziem do minimalizowania strat i zapewnienia zgodności z wymogami prawa. czytaj więcej

News Jak naładować telefon szybciej?

W dzisiejszym dynamicznym świecie smartfony stały się dla nas nieodłącznym towarzyszem. Czy to do komunikowania się z bliskimi, organizacji naszego dnia, czy też pracy zawodowej – telefonu używamy przez większość dnia. Niestety, im więcej korzystamy z urządzenia, tym szybciej zużywa się jego bateria. Nic więc dziwnego, że mamy potrzebę ładowania telefonów co najmniej raz dziennie. Ale co, jeśli się spieszymy, a bateria znów jest na wyczerpaniu? Poniżej znajdziesz kilka sprawdzonych sposobów, które pomogą Ci naładować telefon szybciej. czytaj więcej