Ericsson i Zain wdrażają usługi komunikacji mobilnej w Pampaida - Wiosce Milenijnej w Nigerii
Ericsson, jeden z największych dostawców rozwiązań telekomunikacyjnych na świecie, oraz Zain, jeden z głównych operatorów telefonii komórkowej na Bliskim Wschodzie i w Afryce, nawiązali partnerską współpracę, aby pomóc 5 tysiącom mieszkańców wiejskich terenów Nigerii w wyjściu z biedy, udostępniając im usługi komunikacji mobilnej.
Oba przedsiębiorstwa o światowej renomie zaangażowały się w Projekt Wiosek Milenijnych (Millennium Villages Project), realizowany przez Instytut Ziemi Uniwersytetu Columbia, organizację Millennium Promise oraz Program Rozwoju Narodów Zjednoczonych (United Nations Development Programme – UNDP), aby walczyć z biedą na terenach wiejskich stanowiących większość obszaru tego kraju. Niektóre z najbiedniejszych regionów Nigerii będą mogły realizować wyznaczone przez ONZ i zatwierdzone na szczeblu krajowym Milenijne Cele Rozwoju (Millennium Development Goals - MDG).
Wdrożenie technologii mobilnych w miejscowości Pampaida w okręgu Ikara w nigeryjskim stanie Kaduna jest częścią Projektu Wiosek Milenijnych. Technologie te mają ułatwić zwiększenie produkcji rolnej i wzmocnienie lokalnej gospodarki, co pomoże mieszkańcom w walce z biedą. Wśród dodatkowych korzyści należy wymienić lepszy dostęp do opieki zdrowotnej, edukacji i infrastruktury. Projekt ten realizowany jest w ramach Milenijnych Celów Rozwoju, które mają być osiągnięte do 2015 roku.
Celem Projektu Wiosek Milenijnych jest zapewnienie komunikacji mobilnej i Internetu ponad 500 tysiącom osób w wybranych wioskach 10 krajów Afryki subsaharyjskiej. Ułatwi to eliminację wykluczenia cyfrowego i przełamanie izolacji, która utrudnia rozwój wiejskich terenów tego kontynentu.
Bayo Ligali, dyrektor generalny Zain Nigeria, uważa, że jego firma i Ericsson nawiązały współpracę, aby poprzez dostarczenie rozwiązań komunikacyjnych poprawić jakość życia ludzi w jednej z najbardziej oddalonych części Nigerii.
„Projekt dla Pampaidy wchodzi w zakres programów odpowiedzialności społecznej (Corporate Social Responsibility Programmes) firmy Zain, których celem jest udostępnienie dobrodziejstw współczesnego świata jak największej liczbie ludzi. Rozwiązania komunikacyjne umożliwią mieszkańcom Pampaidy korzystanie z telefonów, ułatwią im dostęp do służby zdrowia i edukacji oraz poprawią ich status ekonomiczny” – powiedział.
„Stwarzamy mieszkańcom tych terenów ogromne możliwości i mamy nadzieję, że nasz projekt przyniesie korzyści również następnym generacjom. Powstaną nowe miejsca pracy, zostaną nawiązane nowe kontakty, a przepaść komunikacyjna dzieląca tę społeczność od reszty świata przestanie istnieć. Mieszkańcy Pampaidy znajdą się w nowym, lepszym, skomunikowanym świecie”.
„Doświadczenia z różnych regionów kuli ziemskiej potwierdziły już, że telekomunikacja mobilna pomaga w walce z biedą. Może ona całkowicie zmienić życie mieszkańców afrykańskich wiosek, zapewniając im lepszy dostęp do opieki zdrowotnej i edukacji, stwarzając nowe możliwości ekonomiczne oraz ułatwiając dostęp do rynków”.
„Jako Zain Nigeria jesteśmy przekonani, że potencjał tego projektu oraz wynikające z niego korzyści szybko zmienią życie wielu mieszkańców Pampaidy i znacznie poprawią ich status ekonomiczny” – dodał.
Na temat projektu wypowiedział się również Leif Edwall, prezes firmy Ericsson Nigeria. „Współpracując z firmą Zain i Instytutem Ziemi, Ericsson może efektywniej dostarczać usługi mobilnej komunikacji głosowej i Internetu w społecznościach, dla których oznacza to lepszy dostęp do służby zdrowia i edukacji oraz większe możliwości prowadzenia drobnego biznesu. Projekt ten stanowi konkretny przykład zaangażowania naszej firmy w realizację Milenijnych Celów Rozwoju oraz pobudzanie gospodarki w Afryce.
Zain and Ericsson wdrażają w wiosce Pampaida sieć 2G/3G. Stałe terminale bezprzewodowe firmy Ericsson rozszerzą zasięg połączeń na szkoły, szpitale, centra socjalne i kioski teleinformatyczne. Zain zapewni bezpłatne numery alarmowe, aby ułatwić dostęp do pomocy medycznej i pomocy w nagłych wypadkach, zwłaszcza połączenia z lekarzami dyżurnymi. Sony-Ericsson dostarczył natomiast telefony pracownikom lokalnej służby zdrowia.
Pampaida to wieś w okręgu Ikara w stanie Kaduna w północno-zachodniej Nigeri, licząca około 5000 mieszkańców. Należy do najbiedniejszych wiosek w kraju, a jej gospodarka opera się głównie na rolnictwie. Pampaida jest jedną z dwóch Milenijnych Wiosek położonych w Nigerii.
Zain, Ericsson i Instytut Ziemi wdrażają usługi komunikacyjne również w wielu innych miejscach, takich jak Dertu w Kenii, Ruhiira w Ugandzie i Mbola w Tanzanii.
Dertu znajduje się w północnej Kenii, 100 km na północ od Garissy, blisko granicy z Somalią. Zajmuje obszar 750 kilometrów kwadratowych, zamieszkały przez ponad 5200 osób, głównie pasterzy i nomadów.
Grupa Wiosek Milenijnych Ruhiira w Ugandzie jest położona na południe od Mbarary. Zajmuje 338 kilometrów kwadratowych i liczy ponad 43 000 mieszkańców. Słabej jakości drogi i sieci komunikacyjne sprawiają, że transport w tym górzystym terenie jest wyjątkowo trudny.
Mbola w Tanzanii obejmuje około 20 miejscowości rozsianych na obszarze ponad 700 kilometrów kwadratowych, zamieszkałych przed 30 000 osób. Miejsce to znajduje się w dystrykcie Uyui w środkowo-zachodniej części kraju. Najbliższym miastem jest oddalona o 36 km Tabora.
źródło: Ericsson
News Sieć LTE 450 MHz dla energetyki. Orange Polska i Ericsson przetestowali jej możliwości
Orange Polska i Ericsson zaprezentowali sektorowi energetycznemu możliwości, jakie daje technologia LTE 450 MHz. Takie rozwiązanie zapewnia zasięg w miejscach trudno dostępnych, w oparciu o mniejszą liczbę stacji bazowych, niż tradycyjna sieć 4G LTE. Pozwala też na szybki przesył danych, prowadzenia rozmów, łączność dla Internetu Rzeczy oraz połączenia wideo. czytaj więcejEricsson 5G dla Łodzi – współpraca Ericsson i Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej
Ericsson, we współpracy z Łódzką Specjalną Strefą Ekonomiczną i Startup Spark wspiera firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw w budowie koncepcji rozwiązań opartych o 5G. Podpisano list intencyjny o współpracy. czytaj więcejEricsson Ericsson uruchomił innowacyjny prototyp Zero Site. W Pile zainstalowano pierwszą w Polsce stację bazową zintegrowaną z lampą uliczną.
Rozwiązanie opracowane zostało przez firmę Ericsson. Firma Philips Lighting dostarczyła energooszczędną oprawę oświetleniową LED DigiStreet Mini wraz z systemem sterowania Philips City Touch, który pozwala na zdalne zarządzanie infrastrukturą oświetleniową,, zaś Operator sieci Plus umożliwił integrację stacji bazowej Zero Site do sieci komórkowej. Jest to pierwsze takie wdrożenie w Polsce. czytaj więcejEricsson UKE w Akademii Ericsson. Transfer wiedzy o 5G
Wspólne warsztaty Ericsson w Polsce i Urzędu Komunikacji Elektronicznej poświęcone technologii 5G. czytaj więcejEricsson Swisscom wybiera Ericsson jako strategicznego dostawcę dla Gigabit LTE i 5G
- Swisscom i Ericsson potwierdzają swoje długotrwałe, strategiczne partnerstwo, kontynuując rozwój innowacji w Gigabit LTE i 5G- Ericsson zapewni pełną cyfrową transformację sieci Swisscom do światowego gigabitowego LTE i wdrożenie 5G
- Transformacja obejmuje wdrożenie rozwiązań firmy Ericsson w zakresie cloud, Network Slicing oraz portfolio 5G z Massive MIMO
czytaj więcej
Ericsson Pięć trendów, które warto śledzić. Innowacje napędzane są przez trendy technologiczne
Pięć trendów technologicznych, jakie warto śledzić - zachęca nas autor artykułu Erik Ekudden, dyrektor ds. technologii w firmie Ericsson. czytaj więcejEricsson Ericsson wspiera projekty IoT (Internet of Things) na obszarach wiejskich
List intencyjny podpisany przez firmę Ericsson oraz Fundację PLON obejmuje wspólne przygotowanie oferty usług i aplikacji przeznaczonych dla gospodarstw rolnych. czytaj więcejEricsson Ericsson rozszerza swoją działalność w Polsce. Otwiera nowe biura w Krakowie i Łodzi
Ericsson w Polsce poszukuje ponad trzystu nowych pracowników do polskich centrów R&D w Łodzi i Krakowie.Poszukiwani są programiści, testerzy, architekci systemów, menedżerowie, product ownerzy, a także osoby z doświadczeniem w zarządzaniu projektami. czytaj więcej
Ericsson Paweł Szczerkowski obejmuje nowe stanowisko w strukturach firmy Ericsson
Paweł Szczerkowski, dotychczasowy szef R&D Center w Polsce od 6 lipca 2017 roku objął funkcję dyrektora rozpoznania technologicznego i rozwoju biznesowego w globalnych strukturach strategii radiowej firmy Ericsson (Director of Technology Scouting and Business Development in Business Unit Networks). czytaj więcejEricsson Ericsson wspiera budowę AGH Solar Boat - łodzi solarnej konstruowanej przez krakowskich studentów z Akademii Górniczo-Hutniczej
- Jednoosobowa łódź zasilana energią słoneczną w lipcu 2017 wystartuje na międzynarodowych zawodach łodzi solarnych w Monako- Ericsson konsultuje oprogramowanie łodzi
czytaj więcej
News Sieć LTE 450 MHz dla energetyki. Orange Polska i Ericsson przetestowali jej możliwości
Orange Polska i Ericsson zaprezentowali sektorowi energetycznemu możliwości, jakie daje technologia LTE 450 MHz. Takie rozwiązanie zapewnia zasięg w miejscach trudno dostępnych, w oparciu o mniejszą liczbę stacji bazowych, niż tradycyjna sieć 4G LTE. Pozwala też na szybki przesył danych, prowadzenia rozmów, łączność dla Internetu Rzeczy oraz połączenia wideo. czytaj więcejEricsson 5G dla Łodzi – współpraca Ericsson i Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej
Ericsson, we współpracy z Łódzką Specjalną Strefą Ekonomiczną i Startup Spark wspiera firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw w budowie koncepcji rozwiązań opartych o 5G. Podpisano list intencyjny o współpracy. czytaj więcejEricsson Ericsson uruchomił innowacyjny prototyp Zero Site. W Pile zainstalowano pierwszą w Polsce stację bazową zintegrowaną z lampą uliczną.
Rozwiązanie opracowane zostało przez firmę Ericsson. Firma Philips Lighting dostarczyła energooszczędną oprawę oświetleniową LED DigiStreet Mini wraz z systemem sterowania Philips City Touch, który pozwala na zdalne zarządzanie infrastrukturą oświetleniową,, zaś Operator sieci Plus umożliwił integrację stacji bazowej Zero Site do sieci komórkowej. Jest to pierwsze takie wdrożenie w Polsce. czytaj więcejEricsson UKE w Akademii Ericsson. Transfer wiedzy o 5G
Wspólne warsztaty Ericsson w Polsce i Urzędu Komunikacji Elektronicznej poświęcone technologii 5G. czytaj więcejEricsson Swisscom wybiera Ericsson jako strategicznego dostawcę dla Gigabit LTE i 5G
- Swisscom i Ericsson potwierdzają swoje długotrwałe, strategiczne partnerstwo, kontynuując rozwój innowacji w Gigabit LTE i 5G- Ericsson zapewni pełną cyfrową transformację sieci Swisscom do światowego gigabitowego LTE i wdrożenie 5G
- Transformacja obejmuje wdrożenie rozwiązań firmy Ericsson w zakresie cloud, Network Slicing oraz portfolio 5G z Massive MIMO
czytaj więcej
Ericsson Pięć trendów, które warto śledzić. Innowacje napędzane są przez trendy technologiczne
Pięć trendów technologicznych, jakie warto śledzić - zachęca nas autor artykułu Erik Ekudden, dyrektor ds. technologii w firmie Ericsson. czytaj więcejEricsson Ericsson wspiera projekty IoT (Internet of Things) na obszarach wiejskich
List intencyjny podpisany przez firmę Ericsson oraz Fundację PLON obejmuje wspólne przygotowanie oferty usług i aplikacji przeznaczonych dla gospodarstw rolnych. czytaj więcejEricsson Ericsson rozszerza swoją działalność w Polsce. Otwiera nowe biura w Krakowie i Łodzi
Ericsson w Polsce poszukuje ponad trzystu nowych pracowników do polskich centrów R&D w Łodzi i Krakowie.Poszukiwani są programiści, testerzy, architekci systemów, menedżerowie, product ownerzy, a także osoby z doświadczeniem w zarządzaniu projektami. czytaj więcej
Ericsson Paweł Szczerkowski obejmuje nowe stanowisko w strukturach firmy Ericsson
Paweł Szczerkowski, dotychczasowy szef R&D Center w Polsce od 6 lipca 2017 roku objął funkcję dyrektora rozpoznania technologicznego i rozwoju biznesowego w globalnych strukturach strategii radiowej firmy Ericsson (Director of Technology Scouting and Business Development in Business Unit Networks). czytaj więcejEricsson Ericsson wspiera budowę AGH Solar Boat - łodzi solarnej konstruowanej przez krakowskich studentów z Akademii Górniczo-Hutniczej
- Jednoosobowa łódź zasilana energią słoneczną w lipcu 2017 wystartuje na międzynarodowych zawodach łodzi solarnych w Monako- Ericsson konsultuje oprogramowanie łodzi
czytaj więcej