TeliaSonera, właściciel drugiej co do wielkości sieci telefonii komórkowej w Norwegii, modernizuje i rozwija swą sieć, zwiększając jej zasięg i szybkość. Ericsson zawarł trzyletni kontrakt na modernizację i rozwój północnej części sieci TeliaSonera w Norwegii oraz na wdrożenie 4G/LTE w tym regionie. W ramach procesu modernizacji Ericsson zastąpi dotychczasowe stacje bazowe 2G i 3G wielosystemowymi stacjami RBS 6000 z obsługą technologii GSM/EDGE, WCDMA/HSPA Evolution i LTE.
Kontrakt ten rozszerza współpracę pomiędzy obiema firmami w Norwegii, gdzie dotąd TeliaSonera nabywała tylko technologię 4G/LTE. Ericsson dostarczy wielosystemowe stacje bazowe RBS 6000 oraz będzie świadczyć związane z tym usługi wdrożeniowe, implementacyjne i pomocy technicznej. Kontrakt obejmuje również technologię mikrofalową Ericsson MINI-LINK.
Claes Nycander, dyrektor ds. technicznych i wiceprezes ds. usług mobilnych, TeliaSonera, powiedział: „Budujemy w Norwegii nową sieć mobilną światowej klasy, zapewniającą dostęp 2G, 3G i 4G oraz znacznie lepszy zasięg i szybkość. Wybraliśmy firmę Ericsson jako dostawcę dla północnej części sieci w Norwegii ze względu na wysoką jakość technologii oraz konkurencyjne, kompleksowe rozwiązanie”.
Robert Puskaric, Dyrektor regionu Północnej Europy i Azji Środkowej, Ericsson, powiedział: „Rozbudowa sieci 4G/LTE oraz modernizacja i rozwój sieci 2G i 3G firmy TeliaSonera to fascynujący projekt. Tempo wzrostu ruchu przesyłania danych jest bardzo szybkie i modernizacja jest niezbędna do zapewnienia w dalszym ciągu najlepszej jakości nowo wprowadzanych usług. Jesteśmy bardzo zadowoleni i dumni, że uczestniczymy w tym projekcie i dostarczamy teraz również technologię 2G i 3G dla norweskiej sieci TeliaSonera”.
źródło: Ericsson
News ESP32 w zastosowaniach IoT - zbieranie i przesyłanie danych
Internet of Things (IoT) to koncepcja polegająca na łączeniu urządzeń z siecią, aby mogły wymieniać dane. ESP32 idealnie nadaje się do tego dzięki wbudowanemu Wi-Fi i Bluetooth, umożliwiając bezprzewodową komunikację i podłączenie różnych czujników. Kluczowym elementem w projektach IoT jest stabilne połączenie sieciowe. Wybór między protokołami MQTT i HTTP zależy od potrzeb – MQTT jest lekkim protokołem zoptymalizowanym dla IoT, natomiast HTTP jest bardziej elastyczne i popularne, co ułatwia integrację z innymi usługami. czytaj więcejNews Gdzie kupić tanią domenę, o czym pamiętać?
Zastanawiasz się, gdzie znaleźć tanią domenę internetową, ale nie wiesz, od czego zacząć? Dzisiaj podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze dostawcy i jak uniknąć typowych pułapek. Czytaj dalej i dowiedz się, jak kupić tanią domenę! czytaj więcejNews 20 najlepszych pomysłów na aplikacje dla startupów w 2025
Rok 2024 to czas dynamicznego rozwoju technologii, w którym branża aplikacji mobilnych odgrywa kluczową rolę w transformacji cyfrowej biznesów na całym świecie. Właściciele firm, inwestorzy oraz przedsiębiorcy zwracają uwagę na ogromny potencjał, jaki niesie za sobą tworzenie oprogramowania mobilnego. czytaj więcejNews Poznaj punkty dostępowe serii GWN firmy Grandstream
Punkty dostępowe Wi-Fi firmy Grandstream ewoluowały na przestrzeni lat. Od pierwszego punktu dostępowego Wi-Fi, GWN7600, po najnowsze modele z Wi-Fi 6E, urządzenia GWN są wykorzystywane przez klientów na całym świecie, pomagając firmom, szkołom i rządom w zapewnieniu potężnych sieci bezprzewodowych.Obecnie mamy ponad:
• 20 punktów dostępowych Wi-Fi,
• 6 routerów (wifi i przewodowych),
• 32 przełączniki sieciowe,
• 3 platformy do konfiguracji i zarządzania wdrożeniami
W tym artykule spojrzymy na serię GWN jako całość, przyglądając się różnicom, kluczowym funkcjom i dostarczając wstępną wiedzę potrzebną do rozpoczęcia pracy z naszymi punktami dostępowymi GWN.
czytaj więcej