Archiwalne

Ericsson przejmuje Mobeon

26.03.2007

Ericsson zamierza przejąć firmę i środki Mobeon AB, światowego lidera w technologii wiadomości IP dla sieci komórkowych i stacjonarnych. Stanowi to kolejny krok w strategii firmy Ericsson ku osiągnięciu pozycji lidera w dziedzinie multimediów. Obecnie 21% firmy Mobeon jest własnością firmy Ericsson.

Mobeon z siedzibą w Sztokholmie jest wiodącym dostawcą poczty głosowej i poczty video, opartej na IP. Są to kluczowe elementy rozwiązania Enriched Messaging firmy Ericsson – jednej z podstaw jej strategii multimedialnej.

Jan Wäreby, Wiceprezes firmy Ericssona powiedział: „Poczta głosowa jest jedną z najczęściej używanych usług przekazywania wiadomości przez konsumentów. Mobeon dostarcza nam system IP najnowszej generacji, przystosowany zarówno dla poczty głosowej jak i poczty video”.

„Ten zakup stanowi wpisuję się w nasza strategię. Połączenie innowacji technologicznych firm Ericsson i Mobeon pozwoli operatorom na zaoferowanie klientom rozszerzonych możliwości przekazów multimedialnych”.

Ericsson przyspieszy rozwój nowej architektury przekazywania wiadomości, co pozwoli na łatwiejszą integrację nowych aplikacji z takimi usługami jak SMS, poczta głosowa i MMS. Pozwoli to na zwiększenie ilości użytkowników nowych usług przekazywania wiadomości.

W wyniku przejęcia Mobeon, Ericsson bierze na cel sieci tradycyjne, jak również sieci oparte na IMS oraz sieci konwergentne. Ericsson da nowy impuls rozwoju usług związanych z przesyłaniem wiadomości poprzez innowacyjne podejście do tradycyjnej poczty głosowej.

Mobeon produkuje rozwiązanie poczty głosowej i video, oparte na IP dla operatorów telekomunikacyjnych, które stanowi kluczowy składnik Messaging over IP (MoIP) firmy Ericsson. Największa instalacja MoIP ma ponad 26 milionów skrzynek pocztowych, co czyni ją największym na świecie systemem poczty głosowej opartej na IP.

Mobeon zatrudnia 130 pracowników w Szwecji i Wielkiej Brytanii; wszyscy oni zostaną przejęci przez dział multimediów firmy Ericsson.

źródło: Ericsson

News Jakie umiejętności są kluczowe w branży tworzenia oprogramowania?

IT to jeden z najbardziej dynamicznie rozwijających się sektorów, który wyznacza nowe standardy. Osoby wiążące przyszłość z tą branżą zastanawiają się nad tym, czy rozwój nowoczesnych technologii i sztucznej inteligencji nie wpłynie na zmianę wymagań wobec programistów oraz innych specjalistów tworzących oprogramowanie. W świecie, w którym automatyzacja staje się codziennością, a algorytmy coraz częściej przejmują rutynowe zadania, niezwykle ważne stają się umiejętności, które pozwalają dostosować się do wyzwań oraz tworzyć innowacyjne rozwiązania. Zatem jakie umiejętności są niezbędne w dziedzinie programowania? czytaj więcej

News Kupić, czy wynajmować? Różnice między zakupem, a usługą subskrypcji sprzętu elektronicznego

Chcesz wyposażyć się w nowy sprzęt komputerowy, smartfona, czy konsolę do gier? Okazuje się, że dziś nie trzeba już ich kupować, na przykład wspomagając się ratami. Na polskim rynku pojawiła się właśnie zupełnie nowa opcja wynajmu sprzętu komputerowego. Działa na zasadzie usługi subskrypcyjnej. Nie zapłacimy za kupno sprzętu, a za jego użytkowanie. W dzisiejszym poradniku wyjaśniamy, jakie są różnice między zakupem a wynajmem sprzętu. Postaramy się też odpowiedzieć na pytanie, czy opłaca się wynająć laptopa, komputer stacjonarny lub inny sprzęt. czytaj więcej

News Kupno używanego samochodu. Jak pomogą nam nowe technologie?

Zakup używanego auta jeszcze nigdy nie był tak łatwy jak teraz. Z drugiej strony na kupujących czeka wiele pułapek. Jak ich uniknąć? czytaj więcej

Ericsson 5G dla Łodzi – współpraca Ericsson i Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Ericsson, we współpracy z Łódzką Specjalną Strefą Ekonomiczną i Startup Spark wspiera firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw w budowie koncepcji rozwiązań opartych o 5G. Podpisano list intencyjny o współpracy. czytaj więcej

Ericsson Ericsson uruchomił innowacyjny prototyp Zero Site. W Pile zainstalowano pierwszą w Polsce stację bazową zintegrowaną z lampą uliczną.

Rozwiązanie opracowane zostało przez firmę Ericsson. Firma Philips Lighting dostarczyła energooszczędną oprawę oświetleniową LED DigiStreet Mini wraz z systemem sterowania Philips City Touch, który pozwala na zdalne zarządzanie infrastrukturą oświetleniową,, zaś Operator sieci Plus umożliwił integrację stacji bazowej Zero Site do sieci komórkowej. Jest to pierwsze takie wdrożenie w Polsce. czytaj więcej