Ericsson wprowadza najbardziej zaawansowaną sieć dla LTE i połączeń szerokopasmowych nowej generacji
Ericsson wprowadza najbardziej zaawansowane w sektorze portfolio Evolved Packet Core (SAE/EPC) wspierające wprowadzenie przez operatorów sieci LTE. Portfolio opiera się na istniejących podstawowych produktach pakietowych, a nowa funkcjonalność zostanie wprowadzona poprzez prostą modernizację oprogramowania. Dzięki temu zostaną zmniejszone koszty operatorów i zapewnione płynne przejście do nowej technologii.
Siłą napędową architektury sieciowej Evolved Packet Core (SAE/EPC)* jest szybki rozwój mobilnych łączy szerokopasmowych, który wymaga zwiększonej wydajności i efektywności w sieci podstawowej.
Portfolio Evolved Packet Core obejmuje SGSN/MME* i Mobile Packet Gateway - aktualizację oprogramowania istniejących produktów odpowiednio SGSN i GGSN - oraz nową bramkę Converged Packet Gateway (CPG), która odnosi się do nowego segmentu konwergentnego segmentu szerokopasmowego. Inni sprzedawcy pakietów podstawowych nie uwzględniali tego segmentu w swoich działaniach. CPG opiera się na nagradzanej platformie SmartEdge i zapewnia wysokiej jakości usługi komunikacji szerokopasmowej zarówno dla połączeń stacjonarnych jak i mobilnych w sieci podstawowej.
Georges Antoun, Wice Prezes i Szef Product Area Packet Networks w Ericsson powiedział "Ericsson umacnia swoje portfolio IP i przyspiesza transformację do sieci szerokopasmowych nowej generacji. Pomagamy operatorom w osiągnięciu lepszej wydajności i świadczeniu lepszych usług dla klientów stacjonarnych i mobilnych łączy szerokopasmowych.
Wszystkie komponenty czołowej oferty Ericsson Evolved Packet Core zostały zademonstrowane podczas Mobile World Congress w Barcelonie, w Hiszpanii, między 11 a 16 lutego.
Dzięki temu rozwiązaniu Ericsson potwierdza swoją czołową pozycję w sektorze sieci szerokopasmowych nowej generacji z całościowym portfolio opartym na IP. Ericsson oferuje dostęp radiowy o wysokiej przepustowości (stacje radiowe LTE), sieci Evolved Packet Core (SAE/EPC), ruch do/od sieci mobilnej oparty na IP / Ethernet i komunikację multimedialną z IMS. Ericsson jest również silnym graczem w dużym ekosystemie urządzeń zdolnych do mobilnych połączeń szerokopasmowych.
* Portfolio produktu SAE/EPC (System Architecture Evolution/Evolved Packet Core) firmy Ericsson składa się z dwóch rodzajów węzłów sieci podstawowej, serwerów i bramek zgodnie ze standardową architekturą sieci EPC opartą na IP. Serwery obejmują SGSN/MME (Serving GPRS Support Node/ Mobility Management Entity), Service Aware Policy Controller i Home Subscriber Server. Bramki obejmują Mobile Packet Gateway (MPG) opartą na ewolucji wiodącego na rynku Ericsson GGSN (Gateway GPRS Support Node), i Converged Packet Gateway (CPG) - nowy produkt skierowany do sieci szerokopasmowych o wysokiej przepustowości dla dostępu stacjonarnego i mobilnego. Podstawą dla Evolved Packet Core firmy Ericsson jest wsparcie istniejących baz klientów Ericsson poprzez ewolucję odnowień oprogramowania istniejących podstawowych produktów pakietowych.
źródło: Ericsson
News Artykuł ekspercki: AIoT (Artificial Intelligence of Things) - przyszłość w transporcie i magazynowaniu produktów wrażliwych
Integracja sztucznej inteligencji i Internetu Rzeczy (AIoT) wyznacza nowe standardy w transporcie i magazynowaniu produktów wrażliwych, takich jak leki czy żywność. Dzięki możliwościom precyzyjnego monitorowania, przewidywania awarii oraz optymalizacji procesów w czasie rzeczywistym, AIoT staje się nieodzownym narzędziem do minimalizowania strat i zapewnienia zgodności z wymogami prawa. czytaj więcejNews Laptopy i komputery poleasingowe - oszczędność czy ryzyko?
Komputery poleasingowe są coraz chętniej wybierane zarówno przez klientów prywatnych, jak i przedsiębiorców. Zawsze wtedy, kiedy liczy się maksymalne ograniczenie kosztów zakupu sprzętu komputerowego, warto zdecydować się na poleasingowe urządzenia. Sprawdź, gdzie można kupić takie komputery i jakie to koszty. czytaj więcejEricsson Swisscom wybiera Ericsson jako strategicznego dostawcę dla Gigabit LTE i 5G
- Swisscom i Ericsson potwierdzają swoje długotrwałe, strategiczne partnerstwo, kontynuując rozwój innowacji w Gigabit LTE i 5G- Ericsson zapewni pełną cyfrową transformację sieci Swisscom do światowego gigabitowego LTE i wdrożenie 5G
- Transformacja obejmuje wdrożenie rozwiązań firmy Ericsson w zakresie cloud, Network Slicing oraz portfolio 5G z Massive MIMO
czytaj więcej