Archiwalne

Ericsson zbuduje nowoczesną sieć światłowodową dla władz samorządowych szwedzkiego miasta

28.05.2009

Ericsson podpisał umowę o dalszej rozbudowie otwartej miejskiej sieci światłowodowej w Hudiksvall w Szwecji. Po raz pierwszy podjął się zarówno rozbudowy takiej sieci, jak i zarządzania nią. Dzięki tej inicjatywie miasto Hudiksvall stało się ośrodkiem badań naukowych na światową skalę.

Sieć miejska jest podstawą nowatorskiego środowiska komunikacyjnego, które władze samorządowe Hudiksvall budują w celu pobudzenia wzrostu gospodarczego. Dzięki otwartej sieci szerokopasmowej mieszkańcy mają do wyboru usługi wielu operatorów Internetu, w tym zindywidualizowane, szybkie usługi szerokopasmowe, takie jak telewizja internetowa IPTV w standardzie high-definition oraz wideo na żądanie.

„Współpraca z firmą Ericsson umożliwia nam dalsze rozszerzanie sieci światłowodowej, która jest dla władz Hudiksvall jedną z najważniejszych inwestycji. W dłuższej perspektywie ułatwi nam ona również opracowanie programów edukacyjnych i badawczo-rozwojowych w zakresie technologii światłowodowych oraz ogólnie usprawni nasze działania” – mówi Sven-Åke Thoresen, burmistrz Hudiksvall.

„Ericsson robi kolejny krok naprzód, budując otwartą sieć miejską nowej generacji, która pozwala na wdrożenie konkurencyjnych infrastruktur informatycznych. Sieci otwarte zapewniają miastom i ich mieszkańcom korzyści skali oraz najwyższy poziom usług. Jesteśmy dumni, że miasto Hudiksvall wybrało nas jako partnera” – mówi Mikael Bäckström, prezes firmy Ericsson na kraje skandynawskie i bałtyckie.

Ericsson będzie zarządzał siecią dla firmy Zitius, operatora sieci z otwartym dostępem, do roku 2016. W ramach umowy dostarczy i wdroży przełączniki z łączami światłowodowymi EDA 1200, rozwiązania do agregacji sieci miejskiej, wielousługowe rutery brzegowe SmartEdge oraz urządzenia obsługujące rdzeń sieci. Jeszcze w tym miesiącu Ericsson doprowadzi łącza światłowodowe do poszczególnych domów.

źródło: Ericsson

News Office 365 dla Edukacji: jak platforma wspiera procesy nauczania i uczenia się

Współczesne metody nauczania i uczenia się stale ewoluują wraz z postępem technologicznym, a platformy edukacyjne odgrywają kluczową rolę w transformacji procesów edukacyjnych. Jedną z najbardziej wpływowych i wszechstronnych platform dedykowanych edukacji jest Office 365 dla Edukacji. To narzędzie, rozwijane przez firmę Microsoft, nie tylko zapewnia zestaw aplikacji biurowych, lecz również oferuje kompleksowe środowisko wspierające nauczanie i uczenie się. Office 365 dla Edukacji, wyposażone w szereg narzędzi i funkcji, odgrywa znaczącą rolę w ułatwianiu interakcji między nauczycielami a uczniami, umożliwiając im dynamiczną i efektywną wymianę wiedzy oraz umiejętności. czytaj więcej

News Kiedy można przenieść numer do innej sieci?

Przeniesienie numeru do innej sieci to dobry sposób, by uzyskać dostęp do bardziej atrakcyjnej oferty bez różnych problemów organizacyjnych. Kiedy można to zrobić i dlaczego warto? czytaj więcej

News Słaby zasięg w twojej gminie - sprawdź, co możesz zrobić!

Choć ponad 99 proc. obszaru Polski jest objęte zasięgiem telefonii komórkowej, to zdarza-ją się jeszcze miejsca, w których sygnał jest słaby lub całkiem go nie ma. Może to utrud-niać, a wręcz uniemożliwiać rozmowę przez telefon lub korzystanie z internetu mobilnego. Jakie działania możesz podjąć, jeśli zasięg w twojej gminie jest za słaby? Wyjaśniamy, do kogo można zgłosić się z tym problemem. czytaj więcej

Ericsson Ericsson uruchomił innowacyjny prototyp Zero Site. W Pile zainstalowano pierwszą w Polsce stację bazową zintegrowaną z lampą uliczną.

Rozwiązanie opracowane zostało przez firmę Ericsson. Firma Philips Lighting dostarczyła energooszczędną oprawę oświetleniową LED DigiStreet Mini wraz z systemem sterowania Philips City Touch, który pozwala na zdalne zarządzanie infrastrukturą oświetleniową,, zaś Operator sieci Plus umożliwił integrację stacji bazowej Zero Site do sieci komórkowej. Jest to pierwsze takie wdrożenie w Polsce. czytaj więcej