Archiwalne

Ericsson zbuduje szerokopasmową sieć mobilną obejmującą Wyspy Owcze wraz z terenami przybrzeżnymi

27.05.2009

Ericsson podpisał ośmioletni kontrakt z największym operatorem Wysp Owczych, Faroese Telecom, dotyczący budowy i wdrożenia sieci WCDMA/HSPA obsługującej dwie częstotliwości – 2100 MHz i 900 MHz. Nowa sieć umożliwi firmie Faroese Telcom zapewnienie szybkich mobilnych usług szerokopasmowych abonentom na najbardziej oddalonych obszarach Wysp Owczych, a nawet na przybrzeżnych platformach na północnym Atlantyku.

W ramach tej umowy Ericsson będzie wyłącznym dostawcą kompleksowej radiowej sieci dostępowej WCDMA/HSPA oraz wspólnej sieci rdzeniowej GSM/WCDMA, stanowiącej platformę obu technologii. Rozszerzy również sieć GSM firmy Faroese Telecom, uaktualni jej oprogramowanie oraz zapewni szereg usług profesjonalnych, obejmujących projektowanie i wdrażanie sieci, integrację systemów sieci rdzeniowej i pomoc techniczną. Udostępnienie sieci w celach komercyjnych jest planowane na koniec lata 2009 r.

Sieć będzie oparta na technologii WCDMA/HSPA firmy Ericsson, obsługującej obie częstotliwości – 2100 MHz i 900 MHz, która umożliwi optymalizację jej zasięgu tak, aby objęła również abonentów na oddalonych obszarach. Rozwiązanie firmy Ericsson dla pasma 900 MHz rozszerza zasięg sieci dzięki wzmocnieniu sygnału radiowego na niższych częstotliwościach, co ułatwi dostarczanie szerokopasmowych usług mobilnych na terenach wiejskich oraz zapewni lepszy odbiór wewnątrz budynków w miastach.

Rozwiązanie HSPA firmy Ericsson przyspiesza transmisję danych dzięki wprowadzeniu znacznych rozszerzeń zarówno w łączach nadawczych (uplink), jak i odbiorczych (downlink). W rezultacie Faroese Telecom będzie mógł przesyłać dane w szerokopasmowych sieciach mobilnych z szybkością 21 Mb/s. Technologia ta zwiększa przepustowość sieci i skraca czas odpowiedzi, co przekłada się na większą interaktywność sieci.

„Wyspy Owcze są bardzo konkurencyjnym rynkiem. Aby osiągnąć sukces w tym regionie, potrzebujemy silnych i niezawodnych partnerów. Ericsson, lider w zakresie technologii HSPA, gwarantuje sprawne i solidne wdrożenie usług szybkiej transmisji danych w sieciach telefonii komórkowej, co umocni nas na pozycji największego krajowego operatora”. - powiedział Kristian Davidsen, prezes Faroese Telecom.

Lars Tofft, prezes firmy Ericsson Denmark, powiedział: „Umowa ta umacnia naszą partnerską współpracę z Faroese Telecom, która trwa już ponad 100 lat. Chętnie pomożemy tej firmie w osiągnięciu celu, jakim jest zapewnienie abonentom stałego dostępu do szerokopasmowej sieci bezprzewodowej w każdym zakątku Wysp Owczych”.

źródło: Ericsson

News Specyfikacja nowego Samsunga Galaxy. Co znajdziemy w środku?

Jedna z najbardziej wyczekiwanych premier tego roku właśnie nadeszła. Wraz z jej nadejściem producent wprowadza zaawansowaną technologię, która znacznie ułatwi nam korzystanie z flagowego urządzenia. Mowa oczywiście o najnowszym Samsungu Galaxy S25 w wersji podstawowej oraz ultra. Przyjrzyjmy się dokładnie specyfikacji. czytaj więcej

News Korzystasz z Chatu GPT? Uważaj na podejrzane łącza i wyniki wyszukiwania

Niedawno opublikowane badania ujawniły, że wyniki wyszukiwania, które prezentuje ChatGPT mogą prowadzić do podejrzanych witryn internetowych, na których użytkownicy mogą być narażeni na ataki phishingowe. Co prawda niektóre zapytania kierowane do sztucznej inteligencji – takie jak te związane z kryptowalutami – mogą owocować w złośliwe wyniki częściej niż inne, powinno to jednak zwrócić uwagę na problem, który może stać się znacznie poważniejszy. czytaj więcej

News Jakie są najbardziej kreatywne zastosowania przenośnych gadżetów do analizy i programowania urządzeń elektronicznych?

Odkryj, jak przenośne narzędzia mogą zrewolucjonizować Twoje podejście do analizy i programowania urządzeń elektronicznych. Dowiedz się, jak technologia inspiruje innowacje w różnych dziedzinach. czytaj więcej

News Telewizja na studiach - jakie rozwiązanie wybrać?

Dostęp do telewizji na studiach to temat, który może zainteresować osoby zaczynające swoją przygodę akademicką. To ze względu na fakt, że nie w każdym akademiku czy wynajętym mieszkaniu mamy dostęp do telewizji kablowej. Ponadto istotną rolę odgrywają koszty – większości studentów zależy na tym, aby telewizja była jak najtańsza, ale oferowała duży wybór kanałów. Czy to możliwe do osiągnięcia? Jak najbardziej! czytaj więcej