Na TelArenie – usłudze w ramach platformy telekomunikacyjnej FreecoNet – pojawił się kolejny operator. Jest nim EXATEL, który zaczął rywalizować o obsługę połączeń użytkowników FreecoNet, a dodatkowo wzbogacił ofertę platformy o 11 nowych stref numeracyjnych.
Wszyscy użytkownicy FreecoNet rozmawiają między sobą za darmo, natomiast o połączenia na numery spoza platformy rywalizują - w ramach usługi TelArena – znani i niezależni operatorzy, których obecnie jest już sześciu. Są nimi: Crowley, Deutsche Telekom, EuroTelekom, EXATEL, GTS Energis i Netia.
Zgodnie z ideą TelAreny, połączenie obsługuje zawsze ten z operatorów, który ma najniższą stawkę w danym kierunku. EXATEL zaproponował użytkownikom FreecoNet konkurencyjne stawki połączeń na kierunki krajowe i zagraniczne (od 5 groszy brutto za minutę), a dodatkowo poszerzył ofertę dostępnych we FreecoNet stref numeracyjnych o 11 nowych.
„Dzięki pojawieniu się operatora EXATEL na TelArenie, już teraz oferujemy numery stacjonarne z aż 44 stref numeracyjnych, podczas gdy zdecydowana większość pozostałych usługodawców telefonii internetowej udostępnia numery z kilku czy najwyżej kilkunastu najważniejszych stref. Dzięki FreecoNet, osoby niemal z całej Polski mogą mieć numer telefonu z własnej strefy numeracyjnej i cieszyć się dodatkowo z rozmów za darmo lub po groszowych stawkach, przy zachowaniu najwyższej jakości rozmów, gwarantowanej przez największych i niezależnych operatorów TelAreny” - mówi Jan Wyrwiński, Kierownik Projektu FreecoNet.
EXATEL za pośrednictwem TelAreny oferuje również połączenia na numery INFO 0-80x. Usługa przeznaczona jest dla tych firm, które są zainteresowane stworzeniem własnej infolinii. Niebawem EXATEL zaproponuje we FreecoNet m.in. obsługę połączeń alarmowych z funkcją geolokalizacji po adresie IP (taką możliwość będzie miał również GTS Energis).
źródło: FreecoNet
News Co powinien wpisać w CV technik telekomunikacji?
Technik szerokopasmowej komunikacji elektronicznej to zawód, do którego powstania przyczyniła się Polska Izba Komunikacji Elektronicznej (PIKE). Osoba, która ukończy 4-letnią szkołę zawodową, zajmuje się obsługą systemów telewizji kablowych, a także produkcją, montażem i serwisem sprzętu wykorzystywanego przez sieci szerokopasmowe. Tymczasem technik telekomunikacji zajmuje się transmisją różnych informacji na odległość. Jak napisać CV, aby móc ubiegać się to o stanowisko? Co należy umieścić w curriculum vitae? Podpowiadamy.
czytaj więcej