9 lutego br. Sąd Okręgowy w Warszawie, XVI Wydział Gospodarczy, oddalił powództwo spółki Arena.pl SA (w upadłości) o zapłatę odszkodowania w wysokości ponad 70 mln zł, jakiego Arena.pl domagała się od firmy Tel-Energo SA (obecnie Exatel SA).
Sprawa toczy się od 2001 roku, gdy spółka Arena pl. SA powiązana właścicielsko z cypryjską spółką Auradia Holdings (Overseas) Ltd, ogłosiła publiczną emisję akcji w celu pozyskania funduszy na uruchomienie usług związanych z dostępem do Internetu poprzez portal Arena.pl i sieć światłowodową operatora telekomunikacyjnego Tel-Energo SA.
Emisja jednak została odwołana przez spółkę Arena pl. SA po tym, jak ówczesny prezes zarządu Tel-Energo SA - prof. Jerzy Urbanowicz w trzyzdaniowym komunikacie do mediów oświadczył, że projekt ten jest wysoce niekorzystny i bardzo ryzykowny dla firmy, wskazując jednocześnie na brak zgody Rady Nadzorczej Tel-Energo SA na inwestycję w przedsięwzięcie spółki Areny.
Sąd uzasadnił wydany wyrok brakiem związku przyczynowego pomiędzy oświadczeniem Tel-Energo SA, a niedojściem do skutku publicznej emisji akcji Arena.pl SA. Zgromadzone w sprawie dowody oraz sposób postępowania spółki Arena.pl SA nie dały podstaw do zasądzenia odszkodowania.
Wyrok jest nieprawomocny.
Źródło: Exatel
News Kup tablet Galaxy - zyskasz 800 zł
Najnowsza promocja tabletów Samsung Galaxy - możliwość zakupu urządzenia ze zwrotem do 800 zł. czytaj więcejNews Technologia Plasmacluster w oczyszczaczach powietrza - czy to bezpieczne?
Nowe technologie to zazwyczaj skuteczne rozwiązania, które sprawdzają się w wielu branżach. W dzisiejszym artykule skupimy się na problemie z zanieczyszczeniami unoszącymi się w powietrzu. czytaj więcejNews Co może zyskać przedsiębierstwo dzięki Cloud Native?
Rozwiązania chmurowe szybko zyskują na popularności, co wynika przede wszystkim z ich zalet. Dotyczy to również strategii Cloud Native, która zakłada błyskawiczne wprowadzanie nowych rozwiązań na rynek. Czym dokładnie jest Cloud Native? Jakie korzyści przynosi firmie? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule. czytaj więcejNews Najczęstsze usterki telefonów - co robić, gdy telefon się zepsuje?
Najczęstsze usterki telefonów dotyczą wielu aspektów i chyba każdego z nas dopadły tego typu problemy, a przynajmniej ich część. Najczęstsze usterki telefonów często są możliwe do rozwiązania w dość łatwy sposób, inne wymagają przywrócenia ustawień fabrycznych, a jeszcze inne nie dadzą się rozwiązać bez wizyty w serwisie.O ile niektóre z tych usterek nie bywają uciążliwe, o tyle niektóre całkowicie uniemożliwiają korzystanie z telefonu. Sprawa dotyczy zwłaszcza poważniejszych usterek, które nie dadzą się naprawić niekiedy bez przeinstalowania oprogramowania czy wymiany podzespołów. Jeśli jednak nie mamy pewności, co zrobić w przypadku, kiedy telefon przestaje właściwie działać i obawiamy się jeszcze większego zepsucia go, powinniśmy udać się do solidnego serwisu sprzętu elektrycznego, który udzieli nam w tej materii pomocy. czytaj więcej