Archiwalne

EXATEL rozszerza usługi transmisji danych VPN MPLS dla Ministerstwa Sprawiedliwości

14.12.2010

EXATEL SA wygrał przetarg na rozbudowę sieci transmisji danych VPN MPLS o kolejne 105 lokalizacji Ministerstwa Sprawiedliwości. Jest to druga co do wielkości sieć tego typu w Polsce, obejmująca łącznie 432 lokalizacje resortu. Umożliwia jednolity i łatwy dostęp elektroniczny do Ksiąg Wieczystych, Krajowego Rejestru Sądowego i Rejestru Zastawów, co bardzo ułatwia uzyskiwanie potrzebnych informacji zarówno firmom, jak też osobom prywatnym.

Umowa, o wartości 3,2 mln zł brutto, została podpisana przez strony 6 grudnia 2010 roku. Usługa będzie świadczona do końca listopada 2011 roku.

EXATEL był również dostawcą poprzednich 327 lokalizacji dla Ministerstwa Sprawiedliwości, zrealizowanych w wyniku przetargu, ogłoszonego latem 2008 roku. Od momentu ogłoszenia przetargu do całkowitego zrealizowania przedsięwzięcia upłynęło zaledwie 9 miesięcy. Budowa rozległej sieci WAN na potrzeby teletransmisyjnej obsługi centralnych rejestrów sądowych została zrealizowana przez EXATEL we współpracy z TK Telekom sp. z o. o.(Telekomunikacja Kolejowa). Zastosowanie nowoczesnej technologii MPLS umożliwiło dużo szybszą transmisję danych pomiędzy lokalizacjami Klienta, zwiększenie bezpieczeństwa informacji, a także obniżenie wydatków na tego rodzaju usługę.

EXATEL od wielu lat specjalizuje się we wdrażaniu sieci VPN, opartych o różne technologie. W 2002 roku jako pierwszy - wśród operatorów - zrealizował największą w Polsce sieć opartą o nowoczesną technologię MPLS. Wśród klientów EXATEL z sektora administracji publicznej są m.in. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Narodowy Fundusz Zdrowia, Urząd Komunikacji Elektronicznej, Państwowa Inspekcja Pracy, Najwyższa Izba Kontroli, Ministerstwo Spraw Zagranicznych oraz Ministerstwo Finansów. Z rozwiązań EXATEL korzysta także wiele największych przedsiębiorstw w Polsce z sektora finansowo-bankowego.

źródło: EXATEL

News Czym jest audyt infrastruktury i bezpieczeństwa IT?

Audyt infrastruktury i bezpieczeństwa IT to kluczowy proces, który pozwala przedsiębiorstwom na zidentyfikowanie i ocenę stanu swoich systemów informatycznych oraz zabezpieczeń. W obliczu rosnących zagrożeń związanych z bezpieczeństwem danych, przeprowadzenie audytu staje się nie tylko zalecane, ale wręcz niezbędne. Dzięki audytowi IT organizacje mogą poprawić wydajność infrastruktury IT oraz zwiększyć poziom bezpieczeństwa informacji i danych osobowych. W niniejszym artykule przyjrzymy się temu, czym jest audyt infrastruktury IT oraz audyt bezpieczeństwa IT, a także jakie korzyści przynosi ich przeprowadzenie. czytaj więcej

News Wizja przyszłości

Rozwój komunikacji bezprzewodowej jest błyskawiczny. Postęp technologiczny mknie na naszych oczach i choć dopiero co wkroczyliśmy w świat 5G, do drzwi puka już jej następca. Komunikacja szóstej generacji jest naturalnym kierunkiem prac. Prognozy mówią, że „szóstka” może mocno zdetronizować 5G. Choć na ten moment jest to dla wielu niewyobrażalne, to 6G ma sto tysięcy razy szybciej dostarczać dane do odbiorcy. Doktor Mahyara Shirvanimoghaddama z Uniwersytetu w Sydney wysuwa śmiałe szacunki o nowej prędkości transferu – aż do 8 tysięcy gigabajtów na sekundę. czytaj więcej