Francuskie Ministerstwo Obrony zleca firmom Alcatel-Lucent i INEO modernizację sieci telekomunikacyjnych sił powietrznych
Firmy Alcatel-Lucent i INEO (część koncernu GDF SUEZ) poinformowały o oficjalnym podpisaniu umowy partnerskiej „RDIP-Air” (dotyczącej sieci usługowych IP w bazach sił powietrznych) z francuską Generalną Dyrekcją ds. Uzbrojenia (Direction Générale de l’Armement — DGA). Alcatel-Lucent i INEO Defense, zaangażowani w ten projekt partnerzy przemysłowi, mają także wsparcie partnerów finansowych — Caisse des Dépôts i firmy inwestycyjnej SEIEF (South Europe Infrastructure Equity Finance). To partnerstwo publiczno-prywatne jest oparte na 16-letnim kontrakcie o wartości 350 mln EUR.
W ramach umowy Alcatel-Lucent - jako firma kierująca konsorcjum - będzie koordynować projektowanie, wdrażanie i serwisowanie sieci telekomunikacyjnych IP instalowanych w bazach francuskich sił powietrznych na obszarze metropolii oraz zarządzanie tymi sieciami. Sieci będą używane do przesyłania danych baz sił powietrznych oraz informacji związanych z kontrolą wojskowego ruchu powietrznego i ochroną przestrzeni powietrznej nad metropolią francuską.
INEO, za pośrednictwem swojej filii INEO Defense, będzie kierować projektowaniem architektury usług i zabezpieczeń, integracją sprzętu w ramach tej infrastruktury, wdrażaniem i serwisowaniem oraz wspólnie z Alcatelem-Lucentem będzie zarządzać całym projektem.
Instalacja obejmie około 106 obiektów w całym kraju, czyli ponad 36 000 punktów dostępowych i 1500–2000 budynków. W projekcie zostanie użyty standardowy, zaawansowany sprzęt cywilny spełniający wymagania wojskowe. Przejście w całości na technologię IP zapewni właściwe pogrupowanie i bezpieczeństwo różnych składników sieci oraz umożliwi bardziej elastyczne reagowanie na zmiany w zakresie szybkości i topologii.
Ponadto został ustanowiony organ nadzorujący eksploatację, serwisowanie i bezpieczeństwo, który zapewni spełnienie wyższych wymagań dotyczących dostępności i ciągłości usług stawianych sprzętowi wojskowemu oraz możliwość dostosowywania rozwiązań do przyszłych zmian, czego wymaga francuski rząd.
Personel techniczny Ministerstwa otrzyma od partnerów z przemysłu oferty nowej pracy w oparciu o zasadę dobrowolności.
Umowa partnerska obejmuje etap konstrukcji (trzy lata, 2011–2014) oraz etap eksploatacji sieci (do 2027 r.). Ponadto w trakcie realizacji projektu dotychczasowy sprzęt zostanie wymieniony w celu zagwarantowania optymalnych warunków eksploatacyjnych.
„Jesteśmy bardzo zadowoleni, że dzięki temu nowatorskiemu partnerstwu publiczno-prywatnemu możemy wspierać Ministerstwo Obrony w długoterminowym procesie modernizacji” — powiedział Pascal Homsy, dyrektor generalny oddziału Alcatel-Lucent France.
„Partnerstwo to jest owocem bliskiej współpracy doświadczonych specjalistów, którzy bardzo dobrze znają problemy obronności i dołożyli szczególnych starań, aby stworzyć nowatorskie, niezawodne rozwiązania zaspokajające potrzeby operacyjne sił powietrznych” — dodał Guy Lacroix, dyrektor generalny INEO.
źródło: Alcatel-Lucent
Alcatel-Lucent Enterprise Alcatel-Lucent Enterprise rozszerza ofertę WiFi i LAN
Firma ALE, działająca pod marką Alcatel-Lucent Enterprise, przedstawia nowe produkty, które rozszerzają ofertę rozwiązań do mobilnych sieci kampusowych. Nowe punkty dostępowe, przełączniki brzegowe i narzędzia do zarządzania siecią pozwalają stworzyć zoptymalizowaną infrastrukturę sieciową, dostosowaną do transformacji cyfrowej przedsiębiorstw, w tym usług mobilnych nowej generacji i Internetu rzeczy. czytaj więcejAlcatel-Lucent Enterprise Alcatel-Lucent Enterprise rozszerza ofertę WiFi i LAN
Firma ALE, działająca pod marką Alcatel-Lucent Enterprise, przedstawia nowe produkty, które rozszerzają ofertę rozwiązań do mobilnych sieci kampusowych. Nowe punkty dostępowe, przełączniki brzegowe i narzędzia do zarządzania siecią pozwalają stworzyć zoptymalizowaną infrastrukturę sieciową, dostosowaną do transformacji cyfrowej przedsiębiorstw, w tym usług mobilnych nowej generacji i Internetu rzeczy. czytaj więcejNews Zarządzanie firmową siecią w wielu lokalizacjach jednocześnie, nigdy nie było tak proste
Użytkownicy Internetu wymagają dzisiaj łatwego, szybkiego i nieograniczonego dostępu do sieci z wielu urządzeń równocześnie. To wyzwanie również dla przedsiębiorstw, szczególnie takich, które zarządzają narzędziami do komunikacji nawet tysięcy pracowników. Naprzeciw tym oczekiwaniom wychodzi nowy standard łączności bezprzewodowej WiFi 6 i nowe urządzenia działające właśnie w tym standardzie, takie jak punkty dostępu Grandstream GWN7660, GWN7664 i GWN7660LR. czytaj więcejNews Czym jest CRM i kiedy się przydaje?
Czym jest CRM i kiedy się przydaje? Masz firmę i zastanawiasz się, czy system CRM będzie optymalnym rozwiązaniem dla Twojego przedsiębiorstwa? Jeśli jesteś zainteresowany tematem, zapraszamy do lektury!1. Co to jest CRM?
2. Jakie funkcje oferuje oprogramowanie CRM?
3. Kiedy przyda się system CRM? czytaj więcej