Spółki INEA S.A. i ASTA-NET Maładziński, Ryczek sp.j zostały partnerami projektu kluczowego w ramach WRPO - „Budowa Wielkopolskiej Sieci Szerokopasmowej” realizowanego przez spółkę Wielkopolska Sieć Szerokopasmowa S.A. na zlecenie Województwa Wielkopolskiego.
Celem projektu jest wypełnienie luki w dostępie do sieci internetowej następnej generacji (NGA). Dzięki podpisanej umowie do połowy 2014 roku wszystkie wielkopolskie gminy mają być włączone do Wielkopolskiej Sieci Szerokopasmowej. Całkowity koszt projektu netto to prawie 368 milionów złotych.
W wyniku realizacji inwestycji powstanie sieć szkieletowa oraz sieć dystrybucyjna wraz z węzłami szkieletowymi i węzłami dystrybucyjnymi dostępna dla różnych operatorów. Umowa podpisana 3 grudnia br. zobowiązuje spółki INEA i ASTA-NET do zainwestowania 60 milionów złotych w budowę infrastruktury teleinformatycznej w Wielkopolsce. Kwota zainwestowana przez partnerów będzie stanowić wkład własny, niezbędny do realizacji przedsięwzięcia przy wykorzystaniu środków unijnych na poziomie 85 proc. Tym samym projekt budowy Sieci będzie realizowany bez zaangażowania środków samorządu województwa. Wielkopolska jako pierwszy region w kraju pozyskała prywatnych partnerów do tego rodzaju przedsięwzięcia. W negocjacjach na temat udziału w projekcie brało udział 9 operatorów działających na terenie województwa wielkopolskiego.
- Udział w projekcie WSS to dla nas zaszczyt i wyzwanie. Naszym wspólnym celem jest, aby za kilka lat nie było w Wielkopolsce osoby, która mogłaby powiedzieć, że nie ma wyboru w dostępie do szerokopasmowego Internetu. Jest to zgodne z dynamicznym rozwojem spółki INEA w naszym regionie - powiedział Prezes Zarządu INEA S.A., Janusz Kosiński.
Węzły sieci szkieletowej zostaną zlokalizowane we wszystkich miastach będących siedzibami powiatów. Oprócz tego powstanie 576 węzłów dystrybucyjnych, w każdej gminie Wielkopolski znajdzie się przynajmniej jeden węzeł dystrybucyjny. W ramach projektu utworzona zostanie także sieć administracji publicznej, stworzona na potrzeby agend administracji, w tym jednostek samorządu terytorialnego. Sieć obejmować będzie siedziby wszystkich gmin na terenie Województwa Wielkopolskiego i zapewniać będzie łączność na potrzeby działalności samorządów i innych instytucji publicznych.
źródło: INEA
Wiadomości firmowe Tworzenie protokołów ze spotkań, tłumaczenie jednym kliknięciem: Większa produktywność w codziennej pracy dzięki sztucznej inteligencji
Dzięki aplikacji Connect App firma innovaphone stworzyła interaktywną platformę, która umożliwia pracownikom przejrzystą komunikację. Teraz niemiecka firma z Sindelfingen idzie o krok dalej, integrując sztuczną inteligencję z platformą sztuczną inteligencję (AI). Współpraca w międzynarodowych zespołach staje się dzięki automatycznym tłumaczeniom w czasie rzeczywistym i zautomatyzowanym protokołom spotkań jeszcze łatwiejsza. czytaj więcejNews 3 argumenty które przekonają Cię do modernizacji strony internetowej
Zmieniające się trendy, rozwój technologii oraz rosnące oczekiwania użytkowników sprawiają, że regularna modernizacja strony internetowej jest kluczowa dla zachowania konkurencyjności. W tym artykule przedstawiamy trzy najważniejsze argumenty, które przekonają Cię, dlaczego warto zainwestować w modernizację swojej witryny już teraz. czytaj więcejNews Poznaj punkty dostępowe serii GWN firmy Grandstream
Punkty dostępowe Wi-Fi firmy Grandstream ewoluowały na przestrzeni lat. Od pierwszego punktu dostępowego Wi-Fi, GWN7600, po najnowsze modele z Wi-Fi 6E, urządzenia GWN są wykorzystywane przez klientów na całym świecie, pomagając firmom, szkołom i rządom w zapewnieniu potężnych sieci bezprzewodowych.Obecnie mamy ponad:
• 20 punktów dostępowych Wi-Fi,
• 6 routerów (wifi i przewodowych),
• 32 przełączniki sieciowe,
• 3 platformy do konfiguracji i zarządzania wdrożeniami
W tym artykule spojrzymy na serię GWN jako całość, przyglądając się różnicom, kluczowym funkcjom i dostarczając wstępną wiedzę potrzebną do rozpoczęcia pracy z naszymi punktami dostępowymi GWN.
czytaj więcej