Smartfon łączy w sobie kilka funkcji – może być telefonem, odtwarzaczem filmów i muzyki, edytorem tekstu, zapewnia dostęp do internetu i umożliwia wysyłanie maili. Planując zakup takiego urządzenia do wyboru mamy wiele modeli, różniących się wyglądem, wielkością, czy oprogramowaniem. Czym należy się kierować podczas poszukiwań idealnego smartfona?
Preferencje użytkownika
Wybór telefonu z dodatkowymi funkcjami warto zacząć od jego przeznaczenia. Jeśli ma nam ułatwiać pracę powinniśmy skupić się przede wszystkim nad takimi aspektami jak możliwość napisania maili, czy solidna bateria pozwalająca na cały dzień intensywnej pracy. Dobrym rozwiązaniem będzie więc model z klawiaturą QWERTY, najlepiej wysuwaną lub umocowaną pod urządzeniem. Ważne jest, aby dotykowy ekran umożliwiał łatwy i szybki dostęp do poczty elektronicznej za pomocą rysika lub palca. W smartfonach z przeznaczeniem do pracy niezbędny jest wbudowany moduł Wi-Fi oraz Bluetooth, które umożliwiają łączność ze światem niezależnie od miejsca, w którym znajduje się jego użytkownik. Jeśli chcemy jednak mieć przede wszystkim telefon z funkcjami nastawionymi na rozrywkę, powinniśmy zastanowić się nad zupełnie innymi aspektami. Fani muzyki sprawdzą np. czy wybrany model ma min. 3,5 mm wejście na słuchawki. Wielbiciele kina z kolei zwrócą uwagę na fakt, czy na ekranie będzie się wygodnie oglądało film, albo czy urządzenie można podłączyć do telewizora. Zachętą mogą być również dodatkowe udogodnienia, np. smartfony LG umożliwiają bezprzewodowe ładownie baterii. Jeśli zamierzamy używać urządzenia i do pracy i w celach rozrywkowych, powinniśmy wybrać model uniwersalny łączący oba te aspekty.
Obudowa i ekran, czyli wygląd i wygoda
Zastanawiając się nad obudową smartfonu przede wszystkim warto wziąć pod uwagę materiał z jakiego została wykonana. Jeśli jest solidny, urządzenie będzie bardziej odporne na usterki powstające często podczas upadku. Oczywiście ważne jest również wykonanie i sam wygląd – smartfon musi nam się po prostu podobać. Warto też sprawdzić przed zakupem, jakie ma wymiary. To, czy dobrze leży w dłoni ma znaczenie dla codziennego użytkowania. Niektórym będzie przeszkadzał fakt, że korzystanie z niego wymaga zaangażowania obu rąk. Wielkość to również rozmiar ekranu – najwygodniejsze w użytkowaniu to te, które znajdują się w zasięgu kciuka. Znaczenie ma również technologia wykonania wyświetlacza, rozdzielczość ekranu, czy intensywność kolorów. Podobnie jak w przypadku obudowy, materiał i w tym przypadku odgrywa kluczową rolę. Lepiej wybrać urządzenie z ekranem pokrytym specjalną warstwą ochronną, która zabezpieczy go przed zarysowaniami.
News Jak wybrać najlepszego operatora?
Co najmniej raz na dwa lata nadchodzi moment, w którym chcemy zweryfikować, czy nasz dotychczasowy operator sieci komórkowej rzeczywiście jest najlepszym wyborem.Spójrzmy prawdzie w oczy – jeśli masz dosyć obecnego dostawcy, na pewno nie chciałbyś przechodzić kolejnego rozczarowana.
Jakie są więc sposoby na to, żeby znaleźć dla siebie najlepszą ofertę i mieć pewność, że tym razem będzie to udany związek? czytaj więcej