Prezes UKE nałożył na Telekomunikację Polską S.A. karę w wysokości 100 000 zł.
Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej decyzją z dnia 10 czerwca 2008 r. nałożył na Telekomunikację Polską S.A. karę pieniężną w wysokości 100 000 zł za nieprzedłożenie w terminie uzasadnienia wysokości opłat ustalonych w oparciu o ponoszone koszty na rynku 12 (dostępu szerokopamowego).
Decyzją z dnia 14 lutego 2007 r. Prezes UKE nałożył na TP m.in. obowiązek, o którym mowa w art. 40 ust. 1 ustawy Prawo telekomunikacyjne, polegający na ustaleniu opłat z tytułu dostępu telekomunikacyjnego w oparciu o ponoszone koszty operatora. Zgodnie z art. 40 ust. 2 ustawy Prawo telekomunikacyjne, operator na którego został nałożony ww. obowiązek przedstawia Prezesowi UKE uzasadnienie wysokości opłat ustalonych w oparciu o ponoszone koszty.
Ze względu na przedłużający się termin wypełnienia obowiązku przedłożenia uzasadnienia kosztowego, pismem z dnia 27 czerwca 2007 r. Prezes UKE wezwał TP do przedstawienia w ciągu 14 dni od daty otrzymania pisma, uzasadnienia wysokości opłat ustalonych w oparciu o ponoszone koszty, wskazując równocześnie, iż zgodnie z art. 209 ust. 1 pkt 1 Pt, niewypełnienie obowiązku udzielania informacji lub dostarczenia dokumentów przewidzianych ustawą podlega karze pieniężnej.
Ponieważ TP nie przedstawiła uzasadnienia wysokości opłat ustalonych w oparciu o ponoszone koszty w wyznaczonym czasie, Prezes UKE wszczął z urzędu postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia na Spółkę kary pieniężnej za niewypełnienie obowiązku przedłożenia uzasadnienia kosztowego. Odpowiednie zawiadomienie zostało przekazane TP pismem z dnia 22 sierpnia 2007 r.
źródło: UKE
News Usługi Starlink - zasady działania i dostępność
Firma SpaceX, mimo że jest stosunkowo młoda, należy do jednych z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie. Trudno się temu dziwić, to właśnie ona na nowo rozpaliła ludzkie fascynacje kosmosem i wznieciła marzenia o jego podboju. Wprowadza na rynek innowacyjne rozwiązania technologiczne, do niedawna znajdujące się wyłącznie w sferze fantastyki naukowej. Zalicza się do nich system satelitarny Starlink, z którego może korzystać każdy z nas.1. Czym jest Starlink? – Podstawowe informacje.
2. Satelity Starlink – łączność na całym świecie.
3. Usługi Starlink – routery i abonament. czytaj więcej
News Jak VR po cichu kształtuje przyszłość inteligentnych domów
Technologia wirtualnej rzeczywistości (VR) robi furorę w różnych branżach, od gier po opiekę zdrowotną. Jednak jednym z obszarów, w którym VR po cichu wywiera znaczący wpływ, jest sfera inteligentnych domów. Wraz z rozwojem połączonych urządzeń i Internetu, VR staje się niezbędnym narzędziem dla właścicieli domów do interakcji i kontrolowania ich inteligentnych domów. W tym artykule zbadamy, w jaki sposób VR kształtuje przyszłość inteligentnych domów i potencjalne korzyści, jakie oferuje właścicielom domów. czytaj więcejNews Co to jest silnik krokowy i jak działa?
Silnik krokowy to rodzaj silnika elektrycznego, który jest szeroko stosowany w różnych aplikacjach przemysłowych, w tym w pojazdach autonomicznych. czytaj więcejNews Samsung Galaxy S25, S25 Ultra i S25+ - który model wybrać?
Miłośnicy doczekali się! Samsung wprowadził na rynek nową serię smartfonów Galaxy S25, w której znajdziemy modele S25, S25+ oraz S25 Ultra. Każdy z nich to, oprócz pewnych podobieństw, unikalne funkcje i specyfikacje, dostosowane do różnych potrzeb użytkowników. Wybór odpowiedniego modelu może być wyzwaniem, dlatego warto przyjrzeć się bliżej ich cechom, aby podjąć świadomą decyzję. Porównujemy te trzy urządzenia, analizując ich kluczowe różnice i zalety, aby pomóc Ci wybrać smartfon idealnie dopasowany do Twoich oczekiwań.1. Samsung Galaxy S25 - na podstawowe potrzeby i mniejszy budżet
2. Samsung Galaxy S25+, czyli starszy brat
3. Najmocniejszy zawodnik, czyli Samsung Galaxy S25 Ultra czytaj więcej