Archiwalne

Kazam: Powrót do szkoły czyli ABC mobilnej wyprawki

19.08.2014

Koniec sezonu urlopowego zbliża się wielkimi krokami, co dla rodziców oznacza skupienie się na wyprawce dla pociechy. Pomimo iż od lat w tornistrach adeptów królują podręczniki, zeszyty oraz piórniki, wraz z rozwojem technologii pojawiają się urządzenia umożliwiające połączenie nauki z zabawą. Na co zatem należy zwrócić szczególną uwagę przymierzając się do kupna telefonu, tabletu czy notebooka?

Ekonomia – postaw na hybrydę
Urządzenia mobilne cieszą się coraz większą popularnością. Umożliwiają sprawną komunikację oraz dostęp do niezbędnych dokumentów. Mimo iż, ułatwiają życie, często przeszkodę w zakupie stanowią zbyt wysokie ceny. Producenci jednak wprowadzają do sprzedaży tzw. hybrydy łączące funkcje kilku urządzeń. Ponadto cena niektórych z nich może być mocno konkurencyjna w stosunku do standardowych laptopów czy tabletów.

- Z naszych obserwacji wynika, że sprzedaż w okresie "powrót do szkoły" zwiększa się, zwłaszcza w porównaniu do miesięcy czerwiec-lipiec. Wielkość wzrostu to około 20% w stosunku do pozostałych miesięcy roku. Jeśli chodzi o markę Prestigio skupimy się na tabletach z Windows 8.1 i 8.1 Pro oraz czytnikach e-książek, choć duży nacisk stawiamy także na smartfony i akcesoria. Tu szczególnie promować będziemy dwa modele smartfonów z systemem Windows Phone 8.1, których rynkowy debiut zbiega się z początkiem okresu BTS. Druga nasza marka własna - Canyon, dostarczy nam wzrostu sprzedaży w segmencie akcesoriów młodzieżowych, gdyż stylistyka produktów Canyon'a wpisuje się dokładnie w tę grupę odbiorców. Wspólnym mianownikiem jest atrakcyjna forma współpracy z resellerami i liczne promocje – mówi Sylwia Koza, Marketing & PR Manager w Asbis PL, Sp. z o. o.

W przypadku kupna komórki pod uwagę musimy wziąć to, iż z powodu dużej aktywności dzieci, będzie ona narażona na różnorakie sytuacje, w których łatwo może się uszkodzić. Bezkresna liczba upadków na twarde podłoże to tylko jedne z zagrożeń, jakie czyhają na wspomniane urządzenie. Wobec tego, nie warto ulegać kaprysom i zdecydować się na zakup tańszego smartfona, a nawet tradycyjnej komórki. Jak przyznaje Jacek Koba z firmy KAZAM Polska: „Przy wyborze telefonu należy kierować się funkcjonalnością i odpornością na uszkodzenia. Dzieci są bardzo ruchliwe w związku z czym kupno drogiego smartfonu może wiązać się z inwestycją na miesiąc. W trakcie zabaw z rówieśnikami łatwo o uszkodzenia bądź zgubę telefonu. Najlepszym rozwiązaniem może być inwestycja w smartfony telefon w stosunkowo niskiej cenie. W następnie własnych doświadczeń śmiało mogę powiedzieć, że urządzenia takie jak KAZAM Trooper² 4.5 czy Life R5 sprawdzą się w roli pierwszego telefonu, nawet jeżeli będzie intensywnie eksploatowany na placu zabaw. "

Urządzenie pod lupą
Rodzice decydujący się na zakup nowego urządzenia dla dziecka powinni również wziąć pod uwagę niepożądane treści na które dziecko może natknąć się w sieci.

W trosce o bezpieczeństwo warto zainstalować kontrolę rodzicielską. Z drugiej strony należy pamiętać, że brak jakiejkolwiek wolności mija się z celem. Dlatego też podczas wyboru zakazanych czynności warto zachować zdrowy rozsądek. Przykładem aplikacji umożliwiającej kontrolę rodzicielską na urządzeniach z systemem Android jest Kytephone. Aplikację można zainstalować zarówno na urządzeniu dziecka jak i rodzica. Takie rozwiązanie umożliwia wybór konkretnych aplikacji zainstalowanych w smartfonie z których będą mogły korzystać dzieci. Podobnym programem jest antywirus Norton Mobile Security, który umożliwia namierzyć pozycję telefonu z poziomu komputera w czasie rzeczywistym bądź zablokować dostęp do urządzenia.

źródło: Kazam