Archiwalne

Kolejny kwartał wzrostu przychodów i zysków ZTE

29.10.2014

W III kwartale br. ZTE, globalny producent nowoczesnych urządzeń mobilnych
oraz innowacyjnych technologii telekomunikacyjnych zanotował 24% wzrostu przychodów oraz 191% wzrostu zysków. Zgodnie z aktualną prognozą ZTE na 2014 r. wzrost zysku w tym okresie w porównaniu do ubiegłego roku wyniesie 106%.

W III kwartale br zysk netto przypadający na akcjonariuszy notowanej na giełdzie w Shenzen w Chinach spółki wzrósł do 703 milionów Juanów (RMB) (382,4 miliona PLN[i]). Przychody zaś wzrosły o 24% i osiągnęły pułap 21,1 miliarda Juanów (11,47 miliarda PLN). Było to możliwe dzięki 40% wzrostowi sprzedaży telefonów, jak również znaczącemu podniesieniu poziomu sprzedaży na rynku infrastruktury telekomunikacyjnej, w tym sieci 4G oraz oprogramowania sieciowego. 

Zysk netto za pierwsze dziewięć miesięcy wzrósł o 232%, do 1,83 miliarda RMB, czyli blisko 1 miliarda złotych, natomiast przychody zwiększyły się o 7,8% i wyniosły 58,8 miliarda RMB (blisko 32 miliardy PLN). Aktualne prognozy ZTE zakładają zysk netto na poziomie 2,5 – 2,8 miliarda RMB w 2014 roku (od 1,36 do 1,52 miliarda PLN), co stanowi wzrost w stosunku do ubiegłego roku na poziomie od 84,1% do 106%.  

Świetne wyniki w Europie, Ameryce Północnej i Chinach są efektem konsekwentnie wdrażanej strategii. Zgodnie z jej założeniami ZTE skoncentrowało się na kilku kluczowych produktach: technologiach 4G LTE, sieciach optycznych oraz wysokiej klasy routerach sieciowych i smartfonach. W ostatnich miesiącach ZTE umocniło również swoją pozycję wiodącego dostawcy technologii 4G LTE w Chinach. Podsumowując, doskonałe wyniki biznesowe są efektem zwiększonej konkurencyjności firmy.  

Pomimo dobrych wyników, ZTE nadal zamierza wprowadzać niezbędne zmiany w celu osiągnięcia jeszcze wyższego poziomu rentowności. W sierpniu br. Prezes ZTE, Shi Lirong zaapelował do pracowników o wprowadzenie głębokich zmian w działalności i kulturze firmy. Nowa inicjatywa biznesowa ma się opierać na trzech podstawowych wartościach: „Cool, Green, Open” (CGO) / „Fajne, Zielone, Otwarte”. Firma będzie się koncentrować na czterech kluczowych obszarach: sprzęcie telekomunikacyjnym, rozwiązaniach dla biznesu, urządzeniach mobilnych i technologiach przyszłości. 

Od sierpnia br., czyli od czasu zakomunikowania nowej inicjatywy CGO, ZTE udało się zrealizować kilka przełomowych projektów. We wrześniu br. ZTE ogłosiło wdrożenie pierwszego masowego terminalu do ładowania bezprzewodowego dla pojazdów transportu publicznego, dzięki czemu firma stała się światowym liderem w dziedzinie bezprzewodowego ładowania pojazdów. Oparty na patentach ZTE 28 nm półprzewodnik stosowany jest w produkowanych przez firmę routerach i tabletach. Ponadto, firma uzyskała licencje na obsługę płatności online w Chinach, dzięki czemu stała się wiodącym graczem na rynku płatności mobilnych w tym regionie. W III kwartale br. wydatki na badania i rozwój wzrosły do 927 milionów RMB (504 miliony PLN). Zwiększenie wydatków w tym obszarze ma na celu realizację założeń inicjatywy CGO.

[i] Kurs NBP z 28.10.2014 – 1 PLN = 0,544 RMB

źródło: ZTE


News Toner vs. wkład: Jakie są różnice i jak wybrać właściwy?

Wybór odpowiednich materiałów eksploatacyjnych do drukarek jest bardzo ważny dla utrzymania jakości wydruków oraz efektywności pracy urządzenia. Jednym z dylematów, z którymi można się spotkać, jest wybór między tonerem a wkładem (kartridżem). W tym artykule szczegółowo przyjrzymy się różnicom między tymi dwoma typami materiałów drukujących, wyjaśnimy, czym jest toner i kartridż oraz doradzimy, jak dokonać właściwego wyboru i dbać o materiały eksploatacyjne. czytaj więcej

News Czym zajmuje się agencja e commerce?

E-commerce, znany również jako handel elektroniczny, to proces kupowania i sprzedawania towarów lub usług przez internet. W jego ramach realizowane są także operacje związane z przesyłaniem pieniędzy i danych niezbędnych do wykonania transakcji. Współcześnie e-commerce obejmuje szeroki zakres działalności handlowej i może przybierać różne formy. czytaj więcej

News Różnorodność siły roboczej: Jak Polska staje się domem dla pracowników z całego świata

Polska gospodarka rozwija się w szybkim tempie, co przyciąga pracowników z różnych zakątków globu. Rynek pracy w Polsce charakteryzuje się rosnącym zapotrzebowaniem na pracowników, szczególnie w sektorach takich jak budownictwo, rolnictwo, usługi i IT. To z kolei otwiera drzwi dla obcokrajowców poszukujących nowych możliwości zatrudnienia. W tym artykule przyjrzymy się, skąd pochodzą ci pracownicy i jak wpływają na polski rynek pracy. czytaj więcej

Cyfrowy Polsat Grupa Cyfrowy Polsat podsumowuje drugi kwartał 2018 roku

Grupa Cyfrowy Polsat zakończyła II kwartał bardzo dobrymi, stabilnymi i zgodnymi z długoterminową strategią wynikami operacyjnymi w obydwu segmentach, a osiągnięte silne wyniki finansowe są wyższe od średniej oczekiwań analityków giełdowych. Przejęcie kontroli nad Netią w maju br. pozwoliło rozpocząć współpracę operacyjną spółek, a nawiązanie strategicznej współpracy i zakup kontrolnego pakietu akcji polskiej spółki Eleven Sports Network wspierają konsekwentny rozwój oferty sportowej Grupy w segmencie premium. Jednocześnie w ramach wszystkich usług Grupy Polsat ruszyła sprzedaż ofert z pakietem Polsat Sport Premium z rozgrywkami Ligi Mistrzów i Ligi Europy UEFA. czytaj więcej