Prezes UKE przedstawiła wyniki kontroli realizacji obowiązku przenoszenia numerów.
W dniach od 6 lipca do 14 sierpnia Prezes UKE przeprowadził kontrolę realizacji przez infrastrukturalnych operatorów komórkowych obowiązującego od 6 lipca br. nowego rozporządzenia w sprawie warunków korzystania z uprawnień w publicznych sieciach telefonicznych. Rozporządzenie to m.in. nakłada na operatorów i dostawców usług obowiązek przeniesienia przydzielonego numeru telefonicznego na wyraźne żądanie abonenta w ciągu jednego dnia.
W trakcie kontroli stwierdzono, że trzech spośród czterech operatorów wypełnia obowiązek i przenosi oraz przyjmuje numery zainteresowanych tym abonentów według nowych zasad. Są to P4 Sp. z o.o. (Play), Polska Telefonia Cyfrowa Sp. z o.o (Era), oraz Polska Telefonia Komórkowa Centertel Sp. z o.o. (Orange), przy czym PTK Centertel wypełniał obowiązek, mimo że złożył do Prezesa UKE wniosek o wydanie decyzji o zawieszeniu uprawnienia abonentów do dnia 31 lipca 2009 r.
Jedynym operatorem, który do dnia zakończenia kontroli nie realizował przenośności numerów w relacjach z P4 i PTC (PTK Centertel w związku ze złożeniem wniosku do Prezesa UKE o zawieszenia obowiązku przyjął sposób procedowania Polkomtel) był Polkomtel S.A., operator sieci Plus. Spółka złożyła do Prezesa UKE wniosek o zawieszenie realizacji obowiązku przenośności i przesłała do pozostałych operatorów pismo informujące, że będzie przenosić numery na starych zasadach. W związku z tym wobec klientów chcących przenieść numer z oraz do tej sieci, stosowana była procedura przewidziana w nieobowiązującym już rozporządzeniu.
W ten sposób spółka uniemożliwiła szybką zmianę operatora kilku tysiącom abonentów.
Zwrócenie się do Prezesa UKE o zawieszenie realizacji obowiązku, zwalnia wnioskującego z tego obowiązku do czasu rozpatrzenia wniosku. W dniu 31 lipca 2009 r. Prezes UKE odmówił Polkomtel S.A. i PTK Centretel Sp. z o.o. zawieszenia realizacji uprawnień abonentów i użytkowników końcowych w zakresie przenośności numerów, a decyzjom tym nadał rygor natychmiastowej wykonalności.
źródło: UKE
News Funkymedia agencja marketingu internetowego
W dzisiejszym dynamicznym świecie biznesu, istnienie online stało się kluczowym elementem osiągnięcia sukcesu. W takiej sytuacji przychodzą z pomocą profesjonalne firmy takie jak Funkymedia. W poniższym artykule przyjrzymy się bliżej, dlaczego Funkymedia to nie tylko agencja SEO, ale także kreatywna redakcja, która połączyła siły, aby pomagać klientom odnosić sukcesy w dzisiejszym konkurencyjnym świecie internetowym. czytaj więcejNews Projektowanie i audyt sieci WLAN, czyli dlaczego badanie propagacji fal radiowych jest tak ważne?
Obecnie każde nowoczesne przedsiębiorstwie potrzebuje wydajnej i stabilnej sieci WLAN. Ważne, aby już na etapie projektowania sieci zminimalizować ryzyko problemów z zasięgiem i zakłóceniami, zapewniając jej optymalną pracę. Kluczowym aspektem w tym procesie jest analiza propagacji fal radiowych, która pozwala na optymalne rozmieszczenie punktów dostępowych i minimalizację interferencji. czytaj więcejNews Sprzedaj bilet na koncert
Sprzedawanie biletów przez Internet to obecnie rozwiązanie cieszące się coraz większą popularnością wśród internautów. Nowoczesną platformę do sprzedaży biletów wyróżnia intuicyjność, szybkość i nowoczesność. Czym jeszcze cechuje się ta platforma? Dlaczego warto z niej korzystać? Jakie są jej główne zalety? Odpowiadamy w naszym artykule!1. System sprzedaży biletów online – podstawowe informacje
2. Sprzedaj bilet na koncert – szybko, nowocześnie i wygodnie
3. Najnowocześniejszy system biletowy i rezerwacji wejść – zalety
System sprzedaży biletów online to duże ułatwienie, które zapewnia wiele nowych możliwości. czytaj więcej