Archiwalne

Multimedia Polska rozpoczyna skup akcji własnych Wezwanie do sprzedaży akcji po 8,75 zł

02.06.2010


Od najbliższego piątku tj. od 4 czerwca br. inwestorzy instytucjonalni i indywidualni mogą sprzedawać akcje Multimedia Polska, w ramach wezwania które ogłosiła Spółka. Zapisy można składać do 18 czerwca. Spółka wezwała do sprzedaży 30.637.936 akcji własnych, co odpowiada 20% ogólnej liczby akcji i głosów na walnym zgromadzeniu.

Multimedia Polska płatnik podatku dochodowego, odprowadzając w imieniu inwestorów podatek dochodowy uwzględni koszty uzyskania przychodu tj. cenę nabycia akcji i prowizje w przypadku inwestorów, którzy w odpowiedni sposób je potwierdzą. Taka procedura znacznie przyspieszy inwestorom rozliczenie się z fiskusem.

Zapisy na sprzedaż akcji w wezwaniu, przyjmowane będą za pośrednictwem UniCredit CAIB Poland, a inwestorzy indywidualni będą mogli składać zapisy na sprzedaż akcji w 50 Punktach Przyjmowania Zapisów Domu Maklerskiego Pekao. Zapisy mogą być również przesyłane do UniCredit CAIB Poland za pośrednictwem poczty. Przepisy regulujące opodatkowanie skupu akcji nakładają na Multimedia Polska obowiązek odprowadzenia podatku. Aby przyspieszyć i ułatwić inwestorom rozliczenie podatku dochodowego Multimedia Polska zadeklarowały, że po jego zakończeniu Spółka naliczając podatek uwzględniając odpowiednio udokumentowane koszty uzyskania przychodu.

- Chcemy w jak największym stopniu ułatwić inwestorom udział w wezwaniu na akcje Multimedia Polska i przyspieszyć rozliczenie podatku dochodowego. W związku z tym rozliczając transakcję uwzględnimy koszty poniesione przez inwestorów przy zakupie akcji oraz uwzględnimy ewentualne zwolnienia podatkowe w stosunku do podmiotów, które posiadają takie uprawnienia - mówi Andrzej Rogowski, Prezes Multimedia Polska. – Naszym zdaniem cena w wezwaniu jest atrakcyjna, ponieważ zawiera premię w stosunku do ceny po której akcje są obecnie notowane. Wezwanie jest także atrakcyjne z punktu widzenia inwestorów, dla których rozliczenie podatkowe jest równolegle z realizowaną transakcją. W związku z m.in. zastosowanym w tym wezwaniu rozwiązaniami, liczymy na aktywny udział inwestorów w wezwaniu.

W przypadku inwestorów indywidualnych, którzy rozliczają się z polskim fiskusem, podatek dochodowy będzie naliczony na podstawie zaświadczenia z domu maklerskiego, który prowadzi rachunek maklerski danego inwestora. Takie zaświadczenia zawierać powinno m.in. informacje o cenach nabycia oraz prowizji maklerskiej w stosunku do poszczególnych pakietów akcji. Akcjonariusze powinni dostarczyć oryginał zaświadczenia o wysokości kosztu nabycia akcji jednocześnie ze złożeniem formularza zapisu na sprzedaż akcji. Spółka zwraca szczególną uwagę, że na uzyskanie wymaganego zaświadczenia potrzeba kilku dni, w związku z czym zachęca inwestorów do jak najszybszego zgłoszenia się do swojego domu maklerskiego.

- Jeżeli takich zaświadczeń nie będzie, odprowadzimy – tak jak było to praktykowane w przypadku innych transakcji buy back realizowanych w ramach wezwania - podatek dochodowy obliczony od ceny brutto, tj. 19% – uzupełnia Prezes Rogowski.

źródło: Multimedia Polska

News Dlaczego laptopy i komputery poleasingowe są w dobrym stanie? Proces regeneracji sprzętu poleasingowego

Zakup sprzętu poleasingowego to wyjątkowa okazja dla osób poszukujących laptopów i komputerów klasy biznes w atrakcyjnych cenach. Zyskuje on uznanie użytkowników nie tylko ze względu na krótki czas eksploatacji przez poprzednich właścicieli – dzięki serwisowi mogą mieć oni gwarancję niezawodnego działania urządzeń. Jak wygląda proces regeneracji laptopów oraz PC po leasingu i co obejmuje? czytaj więcej