Archiwalne

Netia kupiła spółkę internetową

26.06.2007

Zobacz więcej szczegółów dla tej informacji

Netia nabyła udziały w spółce Magma Systemy Komputerowe Schmidt i S-ka Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu stanowiące 100 procent kapitału zakładowego i dające 100 procent głosów na zgromadzeniu wspólników Magmy. Jest to zamknięcie transakcji rozpoczętej 6 czerwca br., kiedy Netia kupiła również udziały w dwóch innych spółkach telekomunikacyjnych świadczących usługi dostępu do Internetu: KOM-NET Systemy Komputerowe Sp. z o.o. i Lanet Sp. z o.o.

Wszystkie trzy zakupione spółki są operatorami sieci osiedlowych i świadczą usługi szerokopasmowego dostępu do Internetu dla klientów indywidualnych na terenie Wrocławia, Poznania, Legnicy oraz miejscowości Jelcz-Laskowice koło Wrocławia przy wykorzystaniu technologii FastEthernet. Taka wysokowydajna sieć pozwala na wprowadzenie przy niskich nakładach inwestycyjnych kolejnych usług w sieci internetowej, np. wideo na żądanie czy telewizji internetowej. Netia planuje dosprzedaż własnych usług klientom przejmowanych spółek, takich jak usługi głosowe i hostingowe.

„ Zakup trzech firm internetowych wzmacnia pozycję Netii na bardzo atrakcyjnym rynku wrocławskim, gdzie dotąd Netia działała w ograniczonym zakresie. Kupiliśmy 100 procent udziałów w spółkach, które są czołowymi niezależnymi dostawcami na rynku lokalnym i posiadają doskonałą znajomość rynku oraz solidną i rosnącą bazę klientów. Przejęcie tych firm jest jednym z elementów realizacji założeń strategicznych Netii związanych z pozyskaniem w ciągu trzech lat 1 miliona klientów usług szerokopasmowych. Podobne spółki internetowe są w obszarze naszych zainteresowań także w innych rejonach kraju.” – powiedział Mirosław Godlewski, prezes zarządu Netii.

Liczba klientów łącznie w trzech spółkach wyniosła w momencie transakcji 22 tysiące. Znaczącym faktem związanym z transakcją jest uzyskanie przez Netię dostępu do 70 tysięcy gospodarstw domowych. Dodatkowo Netia przewiduje dalszy szybki rozwój liczby klientów w sieci przejętych spółek.

Zawarcie umowy sprzedaży ze spółką Magma Systemy Komputerowe Schmidt i S-ka nastąpiło wskutek wykonania postanowień zawartej w dniu 6 czerwca 2007 roku pomiędzy Netią i właścicielami Magmy „Przedwstępnej umowy sprzedaży udziałów w kapitale zakładowym spółki działającej obecnie pod firmą Magma Systemy Komputerowe Schmidt i S-ka Spółka Jawna z siedzibą we Wrocławiu”.

Magma Systemy Komputerowe Schmidt i S-ka Sp. z o.o. powstała w wyniku przekształcenia z Magma Systemy Komputerowe Schmidt i S-ka Spółka Jawna.

Magma jest operatorem sieci osiedlowych i świadczy usługi szerokopasmowego dostępu do Internetu dla klientów indywidualnych na terenie Wrocławia i miejscowości Jelcz-Laskowice. W tym celu wykorzystuje technologię FastEthernet, co w praktyce oznacza udostępnienie łącza umożliwiającego każdemu klientowi korzystanie z przepustowości do 100 Mb/s.

Nabycie aktywów nastąpiło ze środków własnych Netii i stanowi inwestycję długoterminową.

źródło: Netia

News Przejście z ISDN na VoIP - Nowoczesna Telefonia Dla Firm

Przez wiele lat w telekomunikacji, dominowała technologia ISDN. Była niezbędnym rozwiązaniem dla firm, które potrzebowały stałych połączeń telefonicznych oraz dostępu do podstawowych funkcji cyfrowych telefonii, ponieważ umożliwia jednoczesne przesyłanie danych i głosu. Nowocześniejsze rozwiązania VoIP wypierają ISDN, pomimo jego zalet, takich jak niezawodność i jakość połączeń. czytaj więcej

News Dobry i tani telefon – czy to możliwe?

Smartfon jest nieodłączną częścią naszej codzienności, która wymaga nieograniczonego oraz ciągłego dostępu do informacji. Jest mały, poręczny i zawsze pod ręką. Służy nie tylko do dzwonienia czy wysyłania wiadomości, ale i do rozrywki, przeglądania social mediów, odpisywania na maile czy pracy zdalnej. Wybór modeli o przeróżnych parametrach jest ogromny – jednocześnie jednak staje się niebywale trudny. Czy da się kupić dobry i tani telefon? O tym w dzisiejszym artykule! czytaj więcej

News Korzystasz z Chatu GPT? Uważaj na podejrzane łącza i wyniki wyszukiwania

Niedawno opublikowane badania ujawniły, że wyniki wyszukiwania, które prezentuje ChatGPT mogą prowadzić do podejrzanych witryn internetowych, na których użytkownicy mogą być narażeni na ataki phishingowe. Co prawda niektóre zapytania kierowane do sztucznej inteligencji – takie jak te związane z kryptowalutami – mogą owocować w złośliwe wyniki częściej niż inne, powinno to jednak zwrócić uwagę na problem, który może stać się znacznie poważniejszy. czytaj więcej

Wiadomości firmowe Hakerzy wkraczają do gry: Krakowskie MPK na celowniku cyberprzestępców

Wyobraźcie sobie poranek, kiedy zmarznięci i zaspani próbujecie kupić bilet na tramwaj przez aplikację MPK, ale zamiast tego na ekranie pojawia się komunikat: "Twój system został shackowany". Tak wyglądał 3 grudnia 2024 roku dla krakowian, którzy padli ofiarą... no dobra, może nie oni bezpośrednio, ale ich ulubiony przewoźnik – MPK. czytaj więcej