Archiwalne

Netia przejmuje Tele2 Polska

30.06.2008

Zobacz więcej szczegółów dla tej informacji

Netia SA, największy niezależny operator telefonii stacjonarnej w Polsce, zawarła umowę nabycia 100% udziałów w Tele2 Polska Sp. z o.o. co w praktyce oznacza całkowite przejęcie przez Netię firmy Tele2 Polska.

Przejęcie Tele2 jest przełomowym krokiem w realizacji strategii Netii skoncentrowanej na rozwoju usług dla klientów z sektora masowego. Dzięki transakcji Netia stanie się niekwestionowanym liderem wśród alternatywnych operatorów telekomunikacyjnych w Polsce. Ponadto Netia osiągnie znaczące synergie i oszczędności związane z efektem skali.

W transakcji wartość firmy (enterprise value) Tele2 została wyceniona na 29,1 mln euro (98,0 mln złotych). Po uwzględnieniu docelowego stanu środków pieniężnych netto w kwocie 2,3 mln euro (7,8 mln złotych), cena zakupu wynosi 31,4 mln euro (105,8 mln złotych) i może wzrosnąć o kolejne 4,8 mln euro (16,2 mln zł) w zależności od przyszłych wyników działalności operacyjnej po dacie nabycia spółki. Powyższa wycena jest równoważna z maksymalnym kosztem pozyskania klienta głosowego w wysokości 156 złotych (46 euro), co jest porównywalne z kosztem pozyskania nowego klienta w sposób organiczny.

Poprzez przejęcie Tele2 Netia zwiększy swoją bazę kliencką do ponad 300 tysięcy klientów usług szerokopasmowych i ponad 1,2 miliona klientów usług głosowych. Oczekuje się, że w ciągu najbliższych 12 miesięcy od transakcji przychody wzrosną o ponad 40 procent przy jednoczesnym dodatnim wpływie na EBITDA. Transakcja przynosi także znaczący potencjał do sprzedaży dodatkowych usług do przejętej bazy nowych klientów, co powinno skutkować obniżeniem jednostkowych kosztów pozyskania klienta (SAC).

Ponieważ aż do 80% infrastruktury transmisyjnej i punktów styku, z których korzysta Tele2 pokrywa się z infrastrukturą Netii, Netia zrealizuje szybkie i istotne synergie związane z racjonalizacją infrastruktury sieciowej.

“Połączenie naszej strategii i doskonałej obsługi klienta z nowymi możliwościami, które zyskaliśmy dzięki tej przełomowej transakcji sprawia, że będziemy mogli jeszcze lepiej konkurować z TP i innymi operatorami” – powiedział Mirosław Godlewski, prezes zarządu Netii.

Po zamknięciu transakcji i integracji operacyjnej obu spółek Netia osiągnie również korzyści wynikające z efektu skali, np. oszczędności w kosztach outsourcingu, rekrutacji pracowników, optymalizacji kosztów obsługi IT i sprzedaży. Budżety reklamowe również zostaną skonsolidowane i pomimo zmniejszenia łącznych wydatków na promocję usług pozwolą na wzrost obecności Netii w mediach.

Finalizacja transakcji planowana jest na III/IV kwartał 2008 roku (zależy m.in. od zgody UOKiK), a procesy integracyjne związane z przeniesieniem bazy klientów z systemów Tele2 do systemów Netii oraz przepięciem klientów do nowej infrastruktury potrwa około 12 miesięcy.

Po pełnej integracji i przejęciu klientów, marka Tele2 przestanie istnieć na polskim rynku.

źródło: Netia

News Przejście z ISDN na VoIP - Nowoczesna Telefonia Dla Firm

Przez wiele lat w telekomunikacji, dominowała technologia ISDN. Było niezbędnym rozwiązaniem dla firm, które potrzebowały stałych połączeń telefonicznych oraz dostępu do podstawowych funkcji cyfrowych telefonii, ponieważ umożliwia jednoczesne przesyłanie danych i głosu. Nowocześniejsze rozwiązania VoIP wypierają ISDN, pomimo jego zalet, takich jak niezawodność i jakość połączeń. czytaj więcej

News Xiaomi 14T - topowa specyfikacja i zaawansowane funkcje

Premiera jednych z najbardziej oczekiwanych smartfonów roku – Xiaomi 14T oraz jego mocniejszego brata, Xiaomi 14T Pro, miała miejsce 26 września. Dziś przyjrzymy się bliżej specyfikacji tańszego modelu, czyli Xiaomi 14T. Jeśli szukasz urządzenia, które łączy w sobie elegancki design, potężne podzespoły i innowacyjne rozwiązania technologiczne, to ten artykuł jest dla Ciebie. Odkryjmy razem, co sprawia, że Xiaomi 14T jest tak wyjątkowy! czytaj więcej

News Jakie umiejętności są kluczowe w branży tworzenia oprogramowania?

IT to jeden z najbardziej dynamicznie rozwijających się sektorów, który wyznacza nowe standardy. Osoby wiążące przyszłość z tą branżą zastanawiają się nad tym, czy rozwój nowoczesnych technologii i sztucznej inteligencji nie wpłynie na zmianę wymagań wobec programistów oraz innych specjalistów tworzących oprogramowanie. W świecie, w którym automatyzacja staje się codziennością, a algorytmy coraz częściej przejmują rutynowe zadania, niezwykle ważne stają się umiejętności, które pozwalają dostosować się do wyzwań oraz tworzyć innowacyjne rozwiązania. Zatem jakie umiejętności są niezbędne w dziedzinie programowania? czytaj więcej