NextiraOne i Cisco zbudowały zintegrowaną sieć telekomunikacyjną dla Międzynarodowych Targów Poznańskich
Cisco i NextiraOne poinformowały o wdrożeniu zintegrowanej infrastruktury telekomunikacyjnej dla Międzynarodowych Targów Poznańskich (MTP), lidera przemysłu targowego w Polsce.
Usytuowane na terenie MTP Centrum Kongresowe Poznań jest największym obiektem konferencyjnym w Polsce. Międzynarodowe Targi Poznańskie zajmują powierzchnię ponad 110 000 metrów kwadratowych, organizują w ciągu roku ponad 80 ważnych, międzynarodowych targów oraz 1600 konferencji i kongresów. Rocznie goszczą około pół miliona profesjonalnych zwiedzających z całego świata.
Istotne fakty:
Infrastruktura teleinformatyczna została zbudowana w całości w oparciu o rozwiązania firmy Cisco. Nowopowstała sieć umożliwia zarówno organizatorom, jak i uczestnikom korzystanie
z Internetu, dostęp do Wi-Fi oraz usług voice-over-Internet Protocol (VoIP). NextiraOne zapewniła kompleksową obsługę, począwszy od zaplanowania projektu i wdrożenia rozwiązania aż po stałą opiekę serwisową.
Rozwiązanie zostało po raz pierwszy wykorzystane w grudniu 2008 roku, podczas XIV Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu COP 14, odbywającej się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Głównym celem konferencji było ustanowienie agendy wspólnych, międzynarodowych starań mających stanowić odpowiedź na wyzwania związane z globalnym ociepleniem. W trakcie konferencji ponad 12 000 uczestników, włączając w to 1000 dziennikarzy, polegało na nowej infrastrukturze, aby komunikować się ze sobą nawzajem i ze światem zewnętrznym poprzez głos, dane i pliki wideo. Zespół Narodów Zjednoczonych mógł bezkosztowo, poprzez połączenia VoIP, komunikować się z centralą COP14 w Bonn w Niemczech, oraz z zespołami działającymi lokalnie. Sieć obsługiwała również transmisje webcast na żywo, dostępne bezpośrednio po zakończeniu obrad w trybie Video-on-Demand.
W skład rozwiązań Cisco wdrożonych przez NextiraOne na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich wchodzi sieć lokalna (LAN), routery brzegowe, jak również technologie dostępu przewodowego i bezprzewodowego. Tereny Międzynarodowych Targów Poznańskich zostały także wyposażone w informatyczny mechanizm monitorujący bezpieczeństwo systemu. W skład wdrożonego rozwiązania weszły: Cisco Security Monitoring, Analysis and Response System (MARS), system zapewniający kompleksowy monitoring bezpieczeństwa zarówno urządzeń znajdujących się w sieci jak i zainstalowanych aplikacji, Cisco Security Manager oraz Cisco Secure ACS, system odpowiedzialny za autentykację, autoryzację i ewidencjonowanie.
Sprzęt Cisco wdrożony podczas Międzynarodowych Targów Poznańskich zarządza zużyciem energii i używa jej w sposób rozsądny. Rozwiązania te nawet przy nieoptymalnym obciążeniu zapewniają poziom sprawności ponad 80%, a w wielu przypadkach nawet ponad 90%. Ponadto funkcje Power over Ethernet (PoE) przełączników z serii Cisco Catalyst® i routerów Cisco Integrated Services Router umożliwiają obniżenie kosztów przez wyłączanie wybranych urządzeń poza wyznaczonymi godzinami pracy. Dwie ostatnie funkcje (dostosowywanie zasilania do wybranych urządzeń i ograniczenie zasilania poza godzinami pracy) są przykładem rzeczywistych możliwości rozwiązania sieciowego w dziedzinie wydajności energetycznej.
źródło: Cisco
Wiadomości firmowe Cisco i NetApp wspierają transformację cyfrową
Nowy produkt FlexPod SF to element infrastruktury konwergentnej, który ułatwia przeprowadzenie transformacji cyfrowej dzięki wysokiej wydajności, dużej niezawodności, elastycznym opcjom programowania oraz poziomej skalowalności niezbędnej w środowiskach obsługujących wiele podmiotów biznesowych. czytaj więcejWiadomości firmowe Cisco i NetApp wspierają transformację cyfrową
Nowy produkt FlexPod SF to element infrastruktury konwergentnej, który ułatwia przeprowadzenie transformacji cyfrowej dzięki wysokiej wydajności, dużej niezawodności, elastycznym opcjom programowania oraz poziomej skalowalności niezbędnej w środowiskach obsługujących wiele podmiotów biznesowych. czytaj więcejNews Co powinien wpisać w CV technik telekomunikacji?
Technik szerokopasmowej komunikacji elektronicznej to zawód, do którego powstania przyczyniła się Polska Izba Komunikacji Elektronicznej (PIKE). Osoba, która ukończy 4-letnią szkołę zawodową, zajmuje się obsługą systemów telewizji kablowych, a także produkcją, montażem i serwisem sprzętu wykorzystywanego przez sieci szerokopasmowe. Tymczasem technik telekomunikacji zajmuje się transmisją różnych informacji na odległość. Jak napisać CV, aby móc ubiegać się to o stanowisko? Co należy umieścić w curriculum vitae? Podpowiadamy.
czytaj więcej