Archiwalne

Płatność elektroniczna w TPSA

10.12.2007

W listopadzie 2007 r. Telekomunikacja Polska umożliwiła klientom otrzymywanie rachunków za usługi w formie elektronicznej, zamiast papierowego dokumentu. Teraz osoby korzystające z e-faktur mogą dodatkowo regulować je za pomocą płatności elektronicznej.

Płatność elektroniczna tp to bezpieczna i wygodna usługa działająca na zasadzie bankowego przelewu internetowego. Przez internet klient może opłacić fakturę bezpośrednio po jej otrzymaniu, nie wychodząc z domu. Żeby skorzystać z płatności elektronicznej wystarczy kliknąć na link otrzymany w mailu z e-fakturą.

Usługa jest bezpłatna i zwolniona z opłat prowizyjnych w banku klienta. Obecnie już 11 banków realizuje płatność elektroniczna tp bez pobierania prowizji. Są to: Bank Ochrony Środowiska, Citibank Handlowy, ING Bank Śląski, Invest Bank, Kredyt Bank, LUKAS Bank, Millennium, Nordea Bank Polska, Pekao SA, PKO BP wraz z Inteligo oraz Volkswagen Bank. Ich lista będzie sukcesywnie poszerzana.

Fakturę elektroniczną można opłacić również poleceniem zapłaty i stałym zleceniem. Wtedy klient nie musi przechowywać papierowych faktur, ani pilnować terminu zapłaty, ponieważ to bank pamięta o tym, żeby przekazać należność w terminie płatności.

Klienci zainteresowani otrzymaniem elektronicznego rachunku, powinni złożyć pisemne zamówienie w punkcie obsługi klienta, salonie sprzedaży tp, bądź wysłać pocztą. TP wysyła e-faktury w formacie PDF, na adres mailowy wskazany przez klienta.

źródło: TPSA

News Czy warto ubezpieczyć telefon?

Dla wielu z nas telefon komórkowy stał się przedmiotem, bez którego nie wyobrażamy sobie codziennego funkcjonowania. Służy nie tylko do komunikacji, ale jest także centrum zarządzania naszym życiem prywatnym i zawodowym. W związku z tym, pojawia się pytanie o zabezpieczenie tego cennego urządzenia. Czy warto ubezpieczyć telefon?

czytaj więcej

News Nowoczesne technologie druku etykiet na urządzenia elektroniczne

Nowoczesne technologie druku etykiet znacząco wpływają na branżę elektroniki. Z jednej strony pozwalają na tworzenie precyzyjnych, trwałych i estetycznie dopracowanych oznaczeń, a z drugiej na skrócenie czasu realizacji nawet największych nakładów. Dzięki innowacjom w tej dziedzinie producenci elektroniki mogą lepiej dostosować etykiety do specyficznych wymagań urządzeń elektronicznych. W artykule przedstawiamy kilka z wielu możliwości, jakie dają współczesne technologie druku. czytaj więcej

News KSeF Connector - czym jest ta usługa i dlaczego warto ją wdrożyć w swojej firmie?

W erze cyfryzacji kluczowe dla przedsiębiorstw staje się efektywne zarządzanie dokumentacją finansową, zwłaszcza fakturami. Ważną rolę w tej przemianie odgrywa Krajowy System e-Faktur (KSeF) – platforma opracowana przez Ministerstwo Finansów. KSeF umożliwia wystawianie i odbieranie faktur w formie elektronicznej, rewolucjonizując dotychczasowe metody pracy z dokumentami finansowymi. Platforma KSeF odpowiada na potrzebę usprawnienia procesów związanych z fakturami, oferując bezpieczne i standaryzowane środowisko dla elektronicznych dokumentów finansowych. Jest to system umożliwiający wystawianie faktur ustrukturyzowanych w formacie XML, zgodnych ze strukturą logiczną e-Faktury. Takie ustrukturyzowane dokumenty umożliwiają automatyczne przetwarzanie i analizę danych, co jest kluczowe dla efektywności operacyjnej. KSeF został wprowadzony jako opcjonalne rozwiązanie, dając przedsiębiorcom możliwość wyboru między nowym systemem a tradycyjnymi metodami. W przyszłości jednak planuje się, by KSeF stał się obowiązkowym standardem. Faktury w ramach tego systemu można wystawiać za pomocą narzędzi udostępnionych przez Ministerstwo Finansów lub za pomocą komercyjnych oprogramowań, co zapewnia elastyczność dostosowania do różnych potrzeb biznesowych. Wdrażanie KSeF to odpowiedź na globalne tendencje cyfryzacji i zwiększania bezpieczeństwa w obrocie dokumentami. To krok ku przyszłości w obszarze elektronicznych dokumentów finansowych, który wpisuje się w globalne trendy digitalizacji biznesu. W kontekście KSeF, KSeF Connector to narzędzie ułatwiające integrację obecnych systemów księgowych firm z nowym systemem e-faktur. To rozwiązanie dla przedsiębiorstw, które chcą sprawnie zarządzać elektronicznymi dokumentami finansowymi i płynnie przejść do nowego systemu. czytaj więcej

News Meble ESD

Zetknięcie się dwóch obiektów o różnych ładunkach elektrycznych wywołuje wyładowanie elektrostatyczne, w skrócie ESD (od ang. Electrostatic Discharge), które może stanowić zagrożenie dla urządzeń elektronicznych w trakcie ich produkcji oraz użytkowania. Aby to zagrożenie wyeliminować, stosuje się meble ESD, czyli meble antystatyczne. Od zwykłych mebli różnią się one powłoką pokrywającą ich powierzchnię – dzięki niej wyładowania elektrostatyczne są w szybki i kontrolowany sposób rozpraszane. czytaj więcej

News Terminal Płatniczy

Płatność elektroniczna w ostatnich kilku latach zyskała sporą popularność. Można odnieść wrażenie, że powoli wypiera ona transakcje gotówkowe. Metoda ta przychylność konsumentów zyskała dzięki charakteryzującym ją cechom takim jak między innymi: oszczędność czasu, wygoda, czy też bezpieczeństwo. Niewątpliwy wpływ na rozwój płatności bezgotówkowych są dodatkowe opłaty, które pobierane są podczas wypłacania pieniędzy z bankomatów "obcych" banków. czytaj więcej