Zobacz więcej na Play.pl.
„Indiańska opowieść” Marty Helman oraz cykl zdjęć Sebastiana Strączka to najlepsze prace w kategorii PLAYFOTO 3 edycji Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic.
Wyróżnienia otrzymali również Krzysztof Barański i Piotr Rodzajewski. Prace wybrane zostały spośród 10 000 nadesłanych fotografii. Po raz pierwszy w historii konkursu jury oceniało zdjęcia zrobione telefonem komórkowym.
„Uchwyć chwilę” i „Fotoblog” to dwie kategorie w których uczestnicy konkursu dokumentowali rzeczywistość swoimi telefonami komórkowymi. Zdaniem jury, chwilę najlepiej uchwycił Sebastian Strączek, natomiast Marta Helman swoim fotoblogiem opowiedziała najciekawszą – w jej przypadku - indiańską opowieść.
„Ten konkurs oddaje istotę naszej wizji tego, czym może i powinien być telefon komórkowy. W przypadku tych prac multimedialność telefonu stała się narzędziem do tworzenia wysokiej jakości fotografii, które zostały docenione przez wybitnych specjalistów” – mówi Jacek Hensler, szef marketingu PLAY.
Wielki Konkurs Fotograficzny National Geographic zorganizowany został po raz trzeci. Profesjonaliści i amatorzy prezentują swoje prace w 5 kategoriach: natura, ludzie, kultura, extreme oraz moja przygoda z National Geographic.
Prace nadesłane w tym roku oceniało jury w składzie:
Tomasz Tomaszewski – fotograf, przewodniczący jury
Witold Krassowski – fotograf, dwukrotny laureat World Press Photo
Feliks Falk – reżyser filmowy i teatralny, wyreżyserował m.in. filmy „Wodzirej” i „Komornik”
Tomasz Bagiński – artysta-malarz, animator, reżyser, nominowany do Oskara za film "Katedra"
Martyna Wojciechowska – redaktor naczelna National Geographic Polska
Agnieszka Franus – z-ca redaktor naczelnej National Geographic Polska
Marcin Gruszka – Rzecznik Prasowy PLAY
PLAY był sponsorem głównym 3 edycji Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic.
Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród tegorocznej edycji konkursu odbyło się 24 września podczas uroczystej gali finałowej w Teatrze Narodowym w Warszawie. Galę poprowadzili Martyna Wojciechowska i Marcin Prokop. Gwiazdą wieczoru była „KAYAH”.
Pomysł na zorganizowanie Wielkiego Konkursu Fotograficznego uzyskał poparcie i został doceniony przez Towarzystwo National Geographic, które przyznało polskiej redakcji magazynu w 2006 roku nagrodę uznania, w kategorii: Best New Produkt Launch Campaign. Z inspiracji polskiego konkursu Towarzystwo National Geographic zorganizowało ogólnoświatowy konkurs fotograficzny, w którym mogą wziąć udział wszystkie edycje lokalne magazynu National Geographic. Pierwszy konkurs odbył się w 2006 roku. Wzięło w nim udział 16 wydań międzynarodowych.
Nagrodzone prace w kategorii PLAYFOTO dostępne są na stronie http://www.playfoto.pl/
źródło: PLAY
News Jak zostać serwisantem telefonów? Najważniejsze informacje
Smartfony i klasyczne telefony komórkowe wkroczyły w nasze życie dość nagle i zupełnie je zmieniły. Początkowo były to urządzenia, w przypadku których podstawowe naprawy, takie jak wymiana baterii, mogły być przeprowadzane przez każdego, kto choć trochę orientował się w temacie nowych technologii. Dalszy rozwój tych urządzeń i rosnący poziom ich skomplikowania spowodowały jednak, że żeby naprawić nowoczesnego smartfona, trzeba udać się do serwisu lub skorzystać z usług serwisanta. To stwarza szansę na nową ścieżkę kariery dla każdego zainteresowanego tego typu pracą. czytaj więcejNews Microsoft Office i 3 powody by go mieć
Microsoft Office to jeden z najbardziej znanych pakietów oprogramowania biurowego. Pierwsze wydanie na komputery PC miało swój debiut w 1990 roku. Dziś, po 22 latach MS Office nadal ma się dobrze i utrzymuje dominującą pozycję w sektorze programów biurowych. Programy będące składowymi MS Office znajdują zastosowanie tak w użytku biurowym, instytucji edukacyjnych, , jak i domowym. Jeśli nie wszystkie, to na pewno trzy aplikacje pakietu, które opisujemy później.- Word — czyli edytor tekstów z pakietu Microsoft Office
- Excel — arkusze kalkulacyjne nie tylko dla księgowych
- Power Point — narzędzie do tworzenia prezentacji czytaj więcej