Archiwalne

Polskie firmy nagrodzone w Brukseli

19.10.2007

Programy CSR trzech polskich firm partnerskich Forum Odpowiedzialnego Biznesu zostaną zaprezentowane wśród 80 praktyk z całego świata na targach CSR MarketPlace, które odbędą się 29 listopada 2007 w Brukseli.

Programy „Edukacja z Internetem TP” stworzony przez Telekomunikację Polską, program wolontariatu pracowniczego „TAK! Pomagam” Provident Polska oraz programy Fundacji RWE Stoen „Oświecona Warszawa” i „Bezpieczna Energia” będą reprezentować Polskę podczas największych targów poświęconych strategiom i praktykom odpowiedzialnego biznesu. Organizowane przez CSR Europe wydarzenie jest miejscem spotkań, prezentacji i warsztatów dla kilkuset praktyków, którzy dzielą się swoimi innowacyjnymi rozwiązaniami odpowiadającymi na globalne wyzwania biznesowe.

- Zaproszenie do udziału w targach jest dowodem, że pod względem dobrych praktyk w biznesie jesteśmy równorzędnym partnerem dla krajów „starej” Unii Europejskiej. Jestem dumny, że Telekomunikacja Polska była tu prekursorem, gdyż w 2006 roku uczestniczyła w tej imprezie jako pierwsza w historii i jedyna polska firma – powiedział Jacek Kalinowski, rzecznik Grupy TP. – Z kolei podczas spotkania ONZ z liderami światowego biznesu „UN Global Compact Leaders Summit” TP była jedyną instytucją reprezentującą Polskę i do tego zaproszoną do podzielenia się swoimi doświadczeniami w obszarze strategii społecznej odpowiedzialności – dodaje.

- „Tak! Pomagam" jest pierwszym polskim programem wolontariatu pracowniczego prezentowanym w Brukseli. To ogromny sukces. Idea ‘corporate volunteering’ jest stosunkowo nowa nie tylko w Polsce ale i na świecie. Tym bardziej jesteśmy dumni, że nasze podejście zyskało uznanie w oczach zachodnich  ekspertów - mówi Tomasz Trabuć, rzecznik Provident Polska, organizator programu.  

- Zaproszenie na targi CSR Europe MarketPlace w Brukseli dwóch programów Fundacji RWE Stoen: „Oświeconej Warszawy” i „Bezpiecznej Energii”, to dla nas duża radość i potwierdzenie, że nasze działania społeczne realizujemy we właściwym kierunku. Oba te programy koncentrują się na problemie bezpieczeństwa i skierowane są do najbliższego otoczenia firmy. „Oświecona Warszawa”  to akcja, w ramach której oświetlamy najbardziej niebezpieczne i nieoświetlone miejsca w stolicy, wybrane przez warszawiaków. W ramach „Bezpiecznej Energii” uczymy sześcio- i siedmiolatki w warszawskich szkołach i przedszkolach jak bezpiecznie korzystać z energii elektrycznej. Cieszę się, że będziemy mieli okazję zaprezentować te programy na tej prestiżowej, międzynarodowej imprezie jaką jest CSR Europe MarketPlace – powiedziała Iwona Jarzębska, Rzecznik Prasowy RWE Stoen. 

Telekomunikacja Polska oraz Provident Polska są Partnerami Strategicznymi, a RWE Stoen - Partnerem Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

źródło: TPSA

News Rola archiwizacji w zarządzaniu dokumentami firmowymi

Zarządzanie dokumentami firmowymi to wieloetapowy proces. Z jednej strony trzeba zapewnić im bezpieczeństwo na etapie procedowania, z drugiej strony należy zadbać o prawidłową archiwizację. Jej rola jest nieoceniona, choć nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę. Co powinieneś wiedzieć o prawidłowej archiwizacji dokumentów i dlaczego jest ona tak ważna? czytaj więcej

News Nowoczesne data center jako fundament cloud computingu - co warto wiedzieć?

Współczesny model przetwarzania danych coraz częściej opiera się na rozwiązaniach chmurowych, które wymagają solidnej i nowoczesnej infrastruktury. Data center to kluczowy element całego ekosystemu cloud computingu, zapewniający wydajność, bezpieczeństwo i elastyczność. Czym charakteryzują się nowoczesne centra danych i dlaczego są tak istotne dla rozwoju technologii chmurowej? czytaj więcej

News Recykling elektroniki w przedsiębiorstwie - co zrobić z elektroodpadami w firmie?

Zapewne wiesz, że jako przedsiębiorca powinieneś zaangażować się w recykling elektroniki. Recykling elektroniki pozwoli Ci nie tylko zdobyć dodatkowe środki, ale też zagospodarować odpady elektryczne i elektroniczne wytworzone w firmie w zgodzie z przepisami, a przy okazji pokazać, że Twoja marka troszczy się o środowisko. Sprawdź, jak postępować z elektroodpadami w firmie i skorzystać na przetwarzaniu elektroniki. czytaj więcej

News Przejście z ISDN na VoIP - Nowoczesna Telefonia Dla Firm

Przez wiele lat w telekomunikacji, dominowała technologia ISDN. Była niezbędnym rozwiązaniem dla firm, które potrzebowały stałych połączeń telefonicznych oraz dostępu do podstawowych funkcji cyfrowych telefonii, ponieważ umożliwia jednoczesne przesyłanie danych i głosu. Nowocześniejsze rozwiązania VoIP wypierają ISDN, pomimo jego zalet, takich jak niezawodność i jakość połączeń. czytaj więcej

News Nowe Technologie w Logistyce i Przemyśle w 2024 - Od AI po Elektryfikację - artykuł ekspercki Blulog

Przedstawiamy artykuł ekspercki, który analizuje pięć kluczowych trendów technologicznych, które już teraz kształtują sektor logistyczny i przemysłowy, oraz przewiduje, jakie zmiany mogą nastąpić w 2025 roku. czytaj więcej