Archiwalne

Spada sprzedaż komputerów stacjonarnych

31.07.2013

Jak pokazują najnowsze raporty zatrzymuje się, a w niektórych miejscach nawet spada sprzedaż komputerów stacjonarnych. Wynika to po częsci z przechodzenia ludzi na laptopy, jak również coraz większej popularności tabletów.

Jak się okazuje osoby, które do tej pory nie miały styczności z komputerami stacjonarnymi również nie czują potrzeby posiadania w pełni zaawansoawnego komputera, którego obsługi nieraz nie są w stanie szybko pojąć, dlatego wolą wybrać znacznie prostszy w obsłudze tablet.

Zanim więc wybierzemy nasz ulubiony sklep komputerowy powinniśmy się zastanowić co jest tak naprawdę nam potrzebne. Oczywiście niektóre osoby wolą mieć i komputer stacjonarny, laptop jak i tablet. Dzięki temu w każdym miejscu i czasie będą miały dostęp do swoich danych, jednak spora część osób nie ma takiej potrzeby.

Zalety i wady tabletów i laptopów

Do zalet tabletów z pewnością można zaliczyć znacznie większą mobilność, ale i wspomnianą wcześniej prostszą obsługę. Może to być również minusem dla niektórych, ponieważ nie będziemy mogli uruchomić wszystkich programów tak jak ma to miejsce w przypadku komputerów stacjonarnych i laptopów.

Plusem może być również możliwość dotykowego wprowadzania komend, jednak coraz więcej producentów laptopów zaczyna wprowadzać do swoich urządzeń możliwość korzystania z dotykowego ekranu.

W laptopach najważniejsza jest raczej znacznie większa moc, lepszy zestaw oprogramowania (zwłaszcza profesjonalnego) jak również fizyczna klawiatura, która zdecydowanie poprawia komfort pracy.

Oczywiście do tabletów również możemy zakupić dodatkową klawiaturę bezprzewodową.

Jakość w zależności od budżetu

Jak powszechnie wiadomo warto jest w przypadku sprzętu elektronicznego wybierać nienajtańsze urządzenia. Dzięki temu posłużą nam one znacznie dłużej niż. Dodatkowo konstrukcje droższe mają trwalszą obudowę i lepsze podzespoły, które umożliwią nam uruchamianie w krótszym czasie bardziej zaawansowanych programów.

Podstawowe tablety możemy mieć za nawet 300zł. Bardziej zaawansowane urządzenia z lepszym ekranem i pojemniejszą baterią otrzymamy za 500-800zł. Wydając ponad 1000-1500zł otrzymamy w pełni zaawansowany tablet dorównujący niekiedy możliwościami do laptopów.

Jeżeli chodzi o laptopy to ceny zaczynają się od 1000zł. Lepsze modele to wydatek ponad 2-3 tyś. zł. Najbardziej zaawansowane modele i ultrabooki to wydatek ponad 5000zł.

źródło: Morele.net

News Czy tablet może pomóc w pracy biurowej?

Notebooki na dobre weszły do typowego asortymentu różnego rodzaju biur – zastąpiły tym samym komputery stacjonarne. Teraz jednak na rynku pojawił się nowy gracz – tablet. Chociaż posługujemy się nimi od lat, to dotychczas raczej tylko do użytku prywatnego. Czy tablety mogą przydać się też podczas pracy biurowej? czytaj więcej

News Czym jest CRM i kiedy się przydaje?

Czym jest CRM i kiedy się przydaje? Masz firmę i zastanawiasz się, czy system CRM będzie optymalnym rozwiązaniem dla Twojego przedsiębiorstwa? Jeśli jesteś zainteresowany tematem, zapraszamy do lektury!

1. Co to jest CRM?
2. Jakie funkcje oferuje oprogramowanie CRM?
3. Kiedy przyda się system CRM? czytaj więcej

News Jakie prezenty na Walentynki? Może coś niestandardowego?

Gwiazdka minęła, ale czas prezentów może nadal trwać, ponieważ przed nami Walentynki, więc zbliża się doskonała okazja, żeby zrobić komuś zaskakujący prezent, szczególnie jeśli nie trafiło się z właściwym prezentem pod choinkę. Tym razem może coś innego niż zwykle? czytaj więcej

News Systemy płatności online - poradnik dla niezdecydowanych

Różnorodność kanałów płatności e-commerce utrudnia wybór najlepszych rozwiązań dla sklepu internetowego, ale stwarza też sporo możliwości. Z pewnością warto stawiać na popularne metody płatności, które będą najmniej problematyczne dla klientów. W artykule opowiemy o tym, które rozwiązania są szczególnie cenione wśród konsumentów. Wśród kryteriów selekcji warto też wyróżnić wygodę użytkowania, bezpieczeństwo, przejrzyste zasady, łatwość integracji z e-sklepem czy system raportowania. czytaj więcej