Archiwalne

Specjalny numer Gadu-Gadu poświęcony Unii Europejskiej

30.03.2010


Centrum Europejskie Uniwersytetu Warszawskiego, Forum Europejskie oraz Gadu-Gadu uruchomiły specjalny numer komunikatora GG:27272727 poświęcony Unii Europejskiej i informowaniu o zbliżającej się Prezydencji Polski w Radzie Unii Europejskiej. Projektowi patronuje Minister Spraw Zagranicznych, Radosław Sikorski.

Nowa, interaktywna forma komunikacji poprzez popularny komunikator Gadu-Gadu ma zwiększyć świadomość Polaków odnośnie roli Unii Europejskiej w współczesnej polityce oraz wagi polskiej Prezydencji i możliwości politycznych, jakie ze sobą niesie. Projekt został w całości przygotowany przez studentów Centrum Europejskiego Uniwersytetu Warszawskiego skupionych wokół Forum Europejskiego – cyklu debat poświęconych tematyce integracji europejskiej.

– Jesteśmy przekonani, że gdy w zasięgu kilku kliknięć znajdziemy dostęp do informacji o zawiłościach Traktatu Lizbońskiego, systemu prezydencji czy euro, Polacy będą podchodzili w sposób bardziej świadomy do swoich praw i obowiązków jako obywateli funkcjonujących w ramach Unii Europejskiej – tłumaczy Jakub Krupa z Forum Europejskiego.

Gadu-Gadu, które podjęło współpracę z Centrum Europejskim Uniwersytetu Warszawskiego, to największy polski komunikator internetowy, z którego korzysta ponad 10 milionów aktywnych użytkowników. – To dla nas doskonały kanał dotarcia z informacjami o Unii Europejskiej. Chcemy, żeby ludzie byli świadomi funkcjonowania Unii i dopiero na tej podstawie klasyfikowali się jako euro entuzjaści lub eurosceptycy – popartej zrozumieniem tego, jak ta organizacja działa – dodaje Krupa.

– Przyznaliśmy symboliczny numer składający się z kilku cyfr 27, czyli liczby państw wchodzących obecnie w skład UE – mówi Jarek Rybus, rzecznik Gadu-Gadu. – Cieszymy się, że możemy w ten nowoczesny, ale i niezwykle popularny sposób przyczynić się do szerzenia wiedzy z zakresu UE nie tylko wśród młodych osób.

Aplikacja komputerowa typu bot, która została wykorzystana w numerze GG 27272727 zawiera zestaw haseł-kluczy, na podstawie których użytkownik będzie otrzymywał informacje zwrotne na dany temat. W podobny sposób z internautami komunikuje się przez GG m.in. Muzeum Powstania Warszawskiego.

źródło: GG

News Cyberbezpieczeństwo - co to za studia? Gdzie się na nie zapisać?

Cyberbezpieczeństwo to jedna ze specjalności realizowanych w ramach studiów z bezpieczeństwa narodowego, która nie może narzekać na brak popularności. To przyszłościowy wybór dla osób chcących zrobić karierę w branży IT. Co warto wiedzieć o cyberbezpieczeństwie na studiach I stopnia i gdzie się na nie zapisać? czytaj więcej

Wiadomości firmowe Zabezpieczanie firmy w erze NIS2: przewodnik

Dyrektywa NIS2, czyli Network and Information Systems Directive 2, zwraca uwagę na konieczność wzmocnienia cyberbezpieczeństwa przez dostawców usług podstawowych i cyfrowych w Unii Europejskiej. Dostosowanie się do jej zasad jest kluczowe dla zapewnienia bezpieczeństwa. Poniższa lista kontrolna ułatwia nawigację po nowych regulacjach i wskazuje, jak narzędzia takie jak GFI LanGuard mogą okazać się przydatne w tym procesie. czytaj więcej

News Najmocniejszy smartfon na świecie? Zobacz co potrafi iPhone 15 Pro Max

Już niemal coroczną tradycją jest jesienna konferencja Apple, w trakcie której technologiczny gigant prezentuje swoje najnowsze dzieła. Oczy miłośników nowych technologii jak zwykle zwrócone były w kierunku nowej generacji iPhone'a, a w szczególności najmocniejszego modelu, jakim jest iPhone 15 Pro Max. czytaj więcej