Archiwalne

Szybkość 1,8Mbit/s w Era Blueconnect

30.10.2006



Polska Telefonia Cyfrowa, operator sieci Era, uruchomiła komercyjnie technologię HSDPA w całej swojej sieci 3G. Technologia HSDPA (High Speed Downlink Packet Access) jest rozwinięciem dotychczas wykorzystywanego UMTS i pozwala w chwili obecnej na zwiększenie szybkości transmisji danych z 384kbit/s do 1,8Mbit/s, czyli prędkości porównywalnych z łączami stacjonarnymi typu DSL, a docelowo nawet do 14,4 Mbit/s.

Sieć 3G HSDPA Polskiej Telefonii Cyfrowej obejmuje swoim zasięgiem 51 miejscowości. Wkrótce planowane jest komercyjne uruchomienie sieci w Szczecinie, Toruniu, Bydgoszczy i Lublinie. Według szacunków operatora, do końca br. w zasięgu sieci trzeciej generacji ma się znaleźć ponad 8 milionów mieszkańców naszego kraju.

PTC wprowadziła również do oferty - w ramach usługi blueconnect - kartę typu ExpressCard Merlin XU870, która obsługuje technologie HSDPA, UMTS, EDGE, GPRS i jest przystosowana do pracy z komputerami przenośnymi firmy Apple oraz najnowszymi typami notebooków innych producentów.

Dodatkowo, wprowadzona zostanie nowa karta Blueconnect Huawei E620. Obejmuje ona wszystkie technologie komórkowej transmisji danych i będzie oferowana od 1 zł. Dostępne będą również terminale Option Icon, Option Fusion+, Option GT MAX. Wszystkie one umożliwiają pełne korzystanie z nowej technologii i oferowanej przez nią prędkości transmisji danych.

Użytkownicy blueconnect, którzy korzystają już z terminali w wersji przygotowanej do technologii HSDPA, tzw. „HSDPA Ready” (oferowanych przez PTC od listopada 2005 roku), mogą je przystosować do transmisji w technologii HSDPA, przy pomocy bezpłatnego oprogramowania dostępnego na stronie www.blueconnect.pl.

Oferta produktowa blueconnect została również wzbogacona o nowy specjalny program, „blueconnect compressor”. Po zainstalowaniu tej aplikacji na komputerze użytkownik blueconnect będzie mógł szybciej przeglądać strony www, wysyłać i odbierać wiadomości e-mail oraz pobierać dane z Internetu. Jak zapewnia operator, niezależnie od technologii transmisji (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA), blueconnect compressor może zwiększyć szybkość połączenia nawet kilkukrotnie.

Usługa szybkiego bezprzewodowego dostępu do Internetu blueconnect została wprowadzona na rynek w kwietniu ubiegłego roku. Wykorzystuje ona technologie HSDPA, UMTS, EDGE, GPRS oraz WLAN. Operator przewiduje, że do końca br. roku z technologii HSDPA/UMTS w ramach usługi blueconnect korzystać będzie 100 000 klientów.

Źródło: eGospodarka.pl, Autor: Beata Szkodzin

Wiadomości firmowe Bakotech rozszerza portfolio o nagradzane rozwiązania ThreatDown od Malwarebytes

Bakotech poszerza swoje portfolio o rodzinę rozwiązań ThreatDown firmy Malwarebytes, przejmując ich dystrybucję w Polsce, Czechach, na Słowacji oraz na Węgrzech. Produkty ThreatDown doskonale uzupełniają istniejące systemy zabezpieczeń, skutecznie wykrywając i neutralizując zagrożenia w czasie rzeczywistym. To partnerstwo stanowi kolejny krok w dostarczaniu kompleksowych i elastycznych rozwiązań cybersecurity, dostosowanych do dynamicznie zmieniających się potrzeb firm. czytaj więcej

Wiadomości firmowe Jak złośliwe boty niszczą e-commerce - i jak temu zapobiec?

Współczesny e-commerce mierzy się z rosnącym zagrożeniem ze strony złośliwych botów. To już nie tylko proste automaty zbierające dane, ale zaawansowane narzędzia wykorzystywane do nieuczciwej konkurencji, wykradania treści, oszustw reklamowych i ataków DDoS. Szacuje się, że nawet połowa ruchu internetowego pochodzi od botów – a duża część z nich działa na szkodę sklepów internetowych. czytaj więcej

News Serwery VPS: Fenomen, który zmienia oblicze hostingu

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak działa świat online za kulisami? Wyobraźcie sobie gigantyczny komputer podzielony na mniejsze kawałki, każdy z własnymi drzwiami i kluczem. To w skrócie serwer VPS, który stał się nieodłącznym elementem przestrzeni cyfrowej. Wirtualne serwery prywatne, czyli słynne virtual private server, są niczym apartamenty w wielkim biurowcu — oferują wspólną infrastrukturę fizyczną, ale dają użytkownikom pełną kontrolę nad ich „apartamentem”. czytaj więcej

Wiadomości firmowe Zabezpieczanie firmy w erze NIS2: przewodnik

Dyrektywa NIS2, czyli Network and Information Systems Directive 2, zwraca uwagę na konieczność wzmocnienia cyberbezpieczeństwa przez dostawców usług podstawowych i cyfrowych w Unii Europejskiej. Dostosowanie się do jej zasad jest kluczowe dla zapewnienia bezpieczeństwa. Poniższa lista kontrolna ułatwia nawigację po nowych regulacjach i wskazuje, jak narzędzia takie jak GFI LanGuard mogą okazać się przydatne w tym procesie. czytaj więcej