Digi International, jeden z największych amerykańskich dostawców rozwiązań do bezprzewodowej komunikacji między urządzeniami (machine-to-machine — M2M), rozszerza swoją ofertę w oparciu o moduł 3G/HSPA firmy Ericsson. Rozwiązanie zapewnia dużą przepustowość, co pozwala poprawić obsługę klientów instytucjonalnych oraz podnieść poziom ich lojalności i zadowolenia. Rozwiązanie jest idealne do zdalnych połączeń z urządzeniami w energetyce, transporcie, usługach finansowych/bankomatowych, handlu detalicznym oraz w innych zastosowaniach.
Według prognozy ABI Research liczba połączeń komórkowych M2M podwoi się w najbliższych 5 latach i w 2014 r. przekroczy 200 milionów. Aby zaspokoić zapotrzebowanie tego rozwijającego się rynku, firma Digi International, jeden z największych amerykańskich dostawców rozwiązań do bezprzewodowej komunikacji M2M, wprowadza w wybranych bramach Digi Transport i Digi Connect bezprzewodowy moduł szerokopasmowy Ericssona, co umożliwi szybkie globalne upowszechnienie łączności 3G w zastosowaniach M2M.
Wiele branż ulega transformacji w wyniku wprowadzania zaawansowanej łączności w swoich procesach. W sektorze energetycznym inteligentne pomiary zwiększają efektywność i obniżają koszty operacyjne dostawców energii. W transporcie systemy śledzące poprawiają optymalizację tras i bezpieczeństwo pojazdów na drogach. Również służba zdrowia poprawia opieką nad pacjentami wprowadzając szybką łączność z urządzeniami, zdalne monitorowanie i zarządzanie leczeniem chorób.
Larry Kraft, wiceprezes ds. globalnej sprzedaży i marketingu w firmie Digi International, powiedział: „Staramy się przyspieszyć wprowadzenie łączności M2M w wielu branżach, takich jak energetyka, zarządzanie flotą, handel detaliczny i bezpieczeństwo. Dzięki modułowi Ericssona w naszych bramach nasi klienci mogą łatwo opracowywać nowe aplikacje do szybkiej bezprzewodowej komunikacji M2M w takich zastosowaniach jak monitoring wideo i inne systemy szerokopasmowe, w których jest wymagana duża szybkość wysyłania danych. Jesteśmy przekonani, że przyczyni się to do podniesienia poziomu lojalności i zadowolenia klientów”.
„Ericsson przewiduje, że do roku 2020 liczba urządzeń sieciowych wzrośnie do 50 miliardów” — powiedział Mats Norin, dyrektor działu bezprzewodowych modułów szerokopasmowych w firmie Ericsson. „Będą one obecne wszędzie tam, gdzie łączność sieciowa przynosi korzyści. Wyraźny trend do wprowadzania łączności występuje w wielu branżach, a nasze wbudowane moduły umożliwiają wykorzystanie technologii HSPA w każdym urządzeniu. Współpraca z firmą Digi otwiera przed nami nowe możliwości na tym szybko rozwijającym się rynku”.
źródło: Ericsson
News Artykuł ekspercki: AIoT (Artificial Intelligence of Things) - przyszłość w transporcie i magazynowaniu produktów wrażliwych
Integracja sztucznej inteligencji i Internetu Rzeczy (AIoT) wyznacza nowe standardy w transporcie i magazynowaniu produktów wrażliwych, takich jak leki czy żywność. Dzięki możliwościom precyzyjnego monitorowania, przewidywania awarii oraz optymalizacji procesów w czasie rzeczywistym, AIoT staje się nieodzownym narzędziem do minimalizowania strat i zapewnienia zgodności z wymogami prawa. czytaj więcejWiadomości firmowe Pięć najlepszych praktyk wdrażania bezpiecznej sieci SD-WAN
Sieci korporacyjne szybko stają się coraz bardziej złożone oraz rozproszone. Wraz z rozwojem przetwarzania w chmurze, pracy zdalnej oraz urządzeń mobilnych firmy mają coraz więcej użytkowników, a także zasoby IT, które wymagają łączności.Definiowana programowo sieć WAN (SD-WAN) tworzy wydajne, korporacyjne połączenie oparte na bazie już istniejących sieci. Infrastruktura SD-WAN musi być starannie zaprojektowana i wdrożona, aby zapewnić organizacji pełnię swoich możliwości. czytaj więcej