Nowa umowa ramowa pomiędzy firmami Telenor i Ericsson umożliwi świadczenie bardziej opłacalnych usług telefonii stacjonarnej. Telenor oferuje Norwegom spersonalizowane, zróżnicowane usługi telefoniczne w sieci stacjonarnej, takie jak czat, kontrola obecności i komunikacja wideo. Przejście na wspólną platformę rdzeniową i usługową IP (IMS) zwiększa opłacalność i przygotowuje grunt pod nowe strumienie przychodów. Telenor zapewnia przyszłościową ścieżkę rozwoju w kierunku konwergencji sieci komórkowych i stacjonarnych oraz przygotowuje się do technologii 4G.
Wyobraźmy sobie usługę telekomunikacyjną, która automatycznie śledzi użytkownika wszędzie, gdzie on się znajdzie, i pozwala mu widzieć status znajomych i kontaktów na wszystkich jego telefonach i urządzeniach oraz łatwo komunikować się z nimi przez połączenie głosowe, wideo lub czat. Usługę, dzięki której każdy w domu wie, czy połączenie przychodzące jest skierowane właśnie do niego. Dla abonentów firmy Telenor w Norwegii może to stać się rzeczywistością dzięki nowemu rozwiązaniu opartemu na platformie IMS, Multimedia Telephony (MMTel) Ericssona.
Telenor, największy norweski operator telekomunikacji stacjonarnej i bezprzewodowej, nieustannie poszukuje nowych sposobów podnoszenia wartości usług świadczonych swoim klientom. Przez przekształcanie swojej sieci stacjonarnej w opartą na protokole IP sieć konwergentną (IMS) oraz stopniowe przenoszenie wszystkich abonentów na wspólną platformę usługową IP Telenor przygotowuje się do przyszłej oferty obejmującej wysokiej jakości usługi głosowe i multimedialne. Platforma ta jest także przygotowana do wprowadzenia technologii głosowej 4G.
Ponadto w ramach umowy Ericsson skonsoliduje wszystkie dane abonentów sieci komórkowej i stacjonarnej w jednej, centralnej bazie danych użytkowników, opartej na warstwowej architekturze danych (Data Layered Architecture — DLA). Pozwoli to firmie Telenor zintegrować ofertę usług stacjonarnych i mobilnych oraz oferować elastyczne pakiety usług dostosowanych do specyficznych potrzeb poszczególnych gospodarstw domowych i firm.
Robert Puskaric, dyrektor regionu Europy Północnej i Azji Środkowej, powiedział: „Nasze rozwiązanie, opracowane z myślą o bogatych, opłacalnych usługach telekomunikacyjnych, oferuje firmie Telenor przyszłościową drogę do konsolidacji dotychczasowych sieci i osiągnięcia maksymalnych korzyści z nowych usług multimedialnych wchodzących na rynek. Jesteśmy dumni, że uczestniczymy w rozwoju sieci tak nowatorskiego, patrzącego w przyszłość operatora, jak Telenor, poczynając od usług głosowych telefonii stacjonarnej”.
Rolv-Erik Spilling, dyrektor ds. technicznych Telenor Norway, wyjaśnia, w jaki sposób rozwiązanie MMTel i IMS zmodernizuje przede wszystkim systemy produkcyjne i zmniejszy koszty stacjonarnych usług głosowych, a następnie będzie platformą zwiększającą przychody. „Przeniesienie wszystkich naszych usług na platformę IP pozwoli naszym abonentom oszczędzać czas dzięki bogatszej i wygodniejszej komunikacji — na przykład dzięki informacji, kto jest osiągalny pod telefonem i posiadaniu numerów wszystkich członków rodziny. Bardziej rozbudowane funkcje umożliwią nam tworzenie ofert dostosowanych do specyficznych, zróżnicowanych potrzeb poszczególnych użytkowników i grup, na przykład w rodzinach i firmach.
Zgodnie z warunkami umowy Ericsson jest jedynym dostawcą rozwiązania MultiMedia Telephony (MMTel) do sieci stacjonarnej firmy Telenor oraz głównym integratorem projektu. System obejmuje sieć rdzeniową IP Multimedia Subsystem (IMS), opracowany przez firmę Ericsson serwer aplikacji — MMTel Application Server (MTAS) — oraz rozwiązanie Ericsson Data Layered Architecture do konsolidacji danych użytkowników.
źródło: Ericsson
News Telewizja na studiach - jakie rozwiązanie wybrać?
Dostęp do telewizji na studiach to temat, który może zainteresować osoby zaczynające swoją przygodę akademicką. To ze względu na fakt, że nie w każdym akademiku czy wynajętym mieszkaniu mamy dostęp do telewizji kablowej. Ponadto istotną rolę odgrywają koszty – większości studentów zależy na tym, aby telewizja była jak najtańsza, ale oferowała duży wybór kanałów. Czy to możliwe do osiągnięcia? Jak najbardziej! czytaj więcejNews Pad nie łączy się z PS5? Jak rozwiązać problem z kontrolerem?
Czy Twój pad nie łączy się z PS5 i uniemożliwia Ci korzystanie z konsoli? Problemy z łącznością kontrolera mogą być frustrujące, ale istnieje kilka kroków, które możesz podjąć, aby przywrócić połączenie. Poznaj możliwe przyczyny problemu i zaprezentujemy skuteczne rozwiązania. czytaj więcejNews Jaki procesor wybrać w 2024?
Procesor jest kluczowym elementem nie tylko komputerów stacjonarnych, ale także smartfonów, tabletów, serwerów, systemów wbudowanych, takich jak samochody, sprzęt AGD, urządzenia medyczne i wiele innych. To serce systemu, odpowiedzialne za wykonywanie wszystkich operacji i zarządzanie komponentami.Dzięki procesorowi urządzenie działa, a my możemy cieszyć się wieloma możliwościami. Szczególnie osoby, które potrzebują silnego sprzętu, zastanawiają się, jaki procesor wybrać. Sprawdzamy więc, jakie cechy są istotne i na co zwracać uwagę. czytaj więcej