Archiwalne

THINK BIG, czyli wsparcie UPC Biznes dla nowoczesnej przedsiębiorczości. Rusza II edycja programu dla małych firm z globalnymi ambicjami THINK BIG

09.09.2014

Dziś rusza II edycja THINK BIG - programu dla małych firm z globalnymi ambicjami, organizowanego przez UPC Biznes, dostawcę nowoczesnych cyfrowych rozwiązań dla firm - ultraszybkiego Internetu, telewizji i telefonii. Tegoroczna edycja THINK BIG, której hasło brzmi „We share your passion for business”, skierowana jest do właścicieli mikro i małych przedsiębiorstw, którzy chcą rozwijać swoją działalność w oparciu o innowacyjne technologie i rozwiązania, a jednocześnie kreatywnie łączą swoje pasje z działalnością biznesową. Główną nagrodą w programie jest 40.000 złotych oraz możliwość wymiany wiedzy i doświadczeń z mentorami sektora innowacyjnego biznesu.

Do programu THINK BIG, UPC Biznes zaprasza firmy, które już aktywnie działają na rynku, dając tym samym szansę podmiotom spoza kategorii tzw. projektów startupowych. W rywalizacji o nowe warunki do rozwoju oraz finansowe i merytoryczne wparcie, podobnie jak w ubiegłorocznej edycji, może wziąć udział każdy, kto działalność prowadzi od minimum roku i przedstawi jurorom niestandardowy pomysł na rozwój swojego przedsiębiorstwa. Finałowym wydarzeniem pilotażowej odsłony THINK BIG, która toczyła się na przestrzeni czterech miesięcy przełomu 2013 i 2014 roku, był „Dzień Inspiracji”, a jego zwycięzcą został IzzyBike - projekt komercjalizacji roweru bez łańcucha.

- Małe firmy to siła napędowa gospodarki, a źródłem ich innowacji jest odwaga w myśleniu. Dla tych najodważniejszych, z pasją i wizją, stworzyliśmy program, który inspiruje do globalnego i technologicznego rozwoju ‑ THINK BIG - mówi Agnieszka Zawistowska, dyrektor UPC Biznes. - Niemal co 10. firma funkcjonująca w Unii Europejskiej pochodzi z Polski. To ogromny potencjał, którego rozwój śledzimy w UPC Biznes z wielką uwagą. Szczególnie cenimy pomysły na biznes wpisujące się w filozofię równowagi między pracą a życiem prywatnym. Firmy, które funkcjonują w tak przemyślany i wolny od rutyny sposób, wyznaczają trendy, kreują sposoby myślenia oraz stymulują wzrost gospodarczy, na czym długofalowo zyskuje całe społeczeństwo.

THINK BIG i sięgaj po sukces
W tym roku I etap programu trwa aż 2 miesiące, by jak największej liczbie przedsiębiorców, dać szansę na nowe warunki do rozwoju. Zgłoszenia zawierające opis dotychczasowej działalności przedsiębiorstwa oraz projekt rozwoju biznesu firmy należy przesyłać za pośrednictwem formularza on-line dostępnego od dziś na http://thinkbig.upc.pl/, nie później niż do 7.11.2014. Drugi etap programu, który wystartuje w drugiej połowie listopada, szczególnie silnie zaangażuje w proces selekcji finałowej dziesiątki Think Big fanów strony https://www.facebook.com/UPCbiznes na Facebooku.

By zdobyć nagrodę główną, 40 000 złotych, do swojego pomysłu na rozwój biznesu przekonać trzeba będzie jury, w skład którego wchodzą:

  • Arkadiusz Bąk - Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki,
  • Ramiro Lafarga Brollo - Prezes Zarządu UPC Polska,
  • Bartłomiej Gola - Partner Zarządzający SpeedUp Venture Capital Group,
  • Chris Coles - Dyrektor Zarządzający B2B w Liberty Global,
  • Patrycja Gołos - Dyrektor ds. korporacyjnych i public policy UPC Polska,
  • Grzegorz Kiszluk - redaktor naczelny magazynu Brief,
  • Olga Kozierowska - inicjatorka promocji przedsiębiorczości kobiet, twórczyni projektu Sukces Pisany Szminką,
  • Artur Kurasiński - bloger i przedsiębiorca,
  • Bożena Lublińska-Kasprzak - Prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości
  • Roman Młodkowski - dziennikarz biznesowy, twórca TVN CNBC,
  • Michel Pilet - Dyrektor Marketingu i Komunikacji B2B Liberty Global,
  • Andrzej Pągowski - artysta grafik,
  • Sander Vonk - Dyrektor Liberty Global Ventures,
  • Łukasz Wejchert - przedsiębiorca, założyciel firmy Dirlango,
  • Agnieszka Zawistowska - Dyrektor UPC Biznes,
  • Paweł Zielewski - redaktor i publicysta polskiej edycji magazynu Forbes, redaktor prowadzący magazynu Pierwszy Milion,
  • Dariusz Żuk - Prezes i współtwórca Polski Przedsiębiorczej.

Zdobywcy dwóch drugich miejsc zdobędą po 20 000 zł. Dodatkowo, każdy ze zwycięzców weźmie udział w sesjach mentorskich 1 na 1 z ekspertami UPC Biznes oraz praktykami biznesu.

THINK BIG wspierają:
Patroni Honorowi: Ministerstwo Gospodarki oraz Ambasada Brytyjska.

Partnerzy Strategiczni: Aula Polska, Brytyjska Izba Handlowa, Business Link, GrowUp StartUp, Krajowa Izba Gospodarcza, Liberty Global Ventures, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Polska Przedsiębiorcza, SpeedUp Venture Capital Group, web.gov.pl.

Patroni Medialni: Forbes, Brief, biztok.pl, Pierwszy Milion, Sukces Pisany Szminką, Think Tank

Więcej informacji: http://www.thinkbig.upc.pl/ ; WWW.facebook.com/UPCBiznes

źródło: UPC

News Różnorodność siły roboczej: Jak Polska staje się domem dla pracowników z całego świata

Polska gospodarka rozwija się w szybkim tempie, co przyciąga pracowników z różnych zakątków globu. Rynek pracy w Polsce charakteryzuje się rosnącym zapotrzebowaniem na pracowników, szczególnie w sektorach takich jak budownictwo, rolnictwo, usługi i IT. To z kolei otwiera drzwi dla obcokrajowców poszukujących nowych możliwości zatrudnienia. W tym artykule przyjrzymy się, skąd pochodzą ci pracownicy i jak wpływają na polski rynek pracy. czytaj więcej

News Czy warto kupować oprogramowanie dla firm produkcyjnych do zarządzania produkcją?

W dobie powszechnej automatyzacji i olbrzymiej konkurencji w przemyśle, niezwykle istotne jest zaawansowane planowanie produkcji. Jeżeli chcesz zadbać o rozwój w swojej firmie, warto zastanowić się nad systemem ERP, który wspiera obieg procesów w przedsiębiorstwie. Czy warto inwestować w oprogramowanie do zarządzania produkcją? Jak wybierać oprogramowanie dla firm produkcyjnych? czytaj więcej

News Atrakcyjne biuro dla nowoczesnych i aktywnych pracowników

Nowoczesne, innowacyjne biura dbają nie tylko o dobry sprzęt do pracy dla swoich pracowników, ale również o ich zdrowie, w tym również to dotyczące postawy. W obecnych czasach nie wystarczy zagwarantować pracownikowi osobnego biurka, krzesła oraz komputera. Aktualnie pracownicy wymagają od pracodawców znacznie więcej, gdyż lata pracy przy komputerach w pozycji siedzącej uświadomiły, jak niebezpieczne to może być dla zdrowia. Jak przystosować biuro, by pracownikom znacznie lepiej mijał wyznaczony czas pracy? Co pozwoli utrzymać zdrowie w lepszej kondycji nawet podczas pracy przed komputerem?

1. Praca naprzemienna - raz na stojąco, raz na siedząco
2. Dobre krzesło biurowe jako klucz do wygodnej pracy
3. Biurko z regulacją wysokości - w czym tkwi jego fenomen?
4. Ćwiczenia w pracy - jak być aktywnym?
5. Akustyka w pracy, czyli sposób na skupienie i większą efektywność czytaj więcej

News Jakie oprogramowanie dla małej firmy wybrać?

Mała firma nie zawsze oznacza małe perspektywy. W rzeczywistości jest dokładnie na odwrót. Wykorzystując skuteczne narzędzia, niewielki biznes można przekształcić w dobrze prosperujące przedsiębiorstwo, generujące spore przychody. Tak jak w przypadku zdecydowanie większych podmiotów najważniejsze jest jednak przede wszystkim odpowiedzialne i skuteczne zarządzanie. To nie jest z kolei możliwe bez właściwego oprogramowania dla firm. Choć często wydaje się, że nie ma ono wielkiego przełożenia na funkcjonowanie mikroprzedsiębiorstwa, fakty są zupełnie inne. Dobre oprogramowanie dla biznesu to znakomity sposób na rozwój działalności. W dobie szybko rozwijającego się rynku IT dobór odpowiednich narzędzi nie jest jednak prosty. czytaj więcej