THINK BIG, czyli wsparcie UPC Biznes dla nowoczesnej przedsiębiorczości. Rusza II edycja programu dla małych firm z globalnymi ambicjami THINK BIG
Dziś rusza II edycja THINK BIG - programu dla małych firm z globalnymi ambicjami, organizowanego przez UPC Biznes, dostawcę nowoczesnych cyfrowych rozwiązań dla firm - ultraszybkiego Internetu, telewizji i telefonii. Tegoroczna edycja THINK BIG, której hasło brzmi „We share your passion for business”, skierowana jest do właścicieli mikro i małych przedsiębiorstw, którzy chcą rozwijać swoją działalność w oparciu o innowacyjne technologie i rozwiązania, a jednocześnie kreatywnie łączą swoje pasje z działalnością biznesową. Główną nagrodą w programie jest 40.000 złotych oraz możliwość wymiany wiedzy i doświadczeń z mentorami sektora innowacyjnego biznesu.
Do programu THINK BIG, UPC Biznes zaprasza firmy, które już aktywnie działają na rynku, dając tym samym szansę podmiotom spoza kategorii tzw. projektów startupowych. W rywalizacji o nowe warunki do rozwoju oraz finansowe i merytoryczne wparcie, podobnie jak w ubiegłorocznej edycji, może wziąć udział każdy, kto działalność prowadzi od minimum roku i przedstawi jurorom niestandardowy pomysł na rozwój swojego przedsiębiorstwa. Finałowym wydarzeniem pilotażowej odsłony THINK BIG, która toczyła się na przestrzeni czterech miesięcy przełomu 2013 i 2014 roku, był „Dzień Inspiracji”, a jego zwycięzcą został IzzyBike - projekt komercjalizacji roweru bez łańcucha.
- Małe firmy to siła napędowa gospodarki, a źródłem ich innowacji jest odwaga w myśleniu. Dla tych najodważniejszych, z pasją i wizją, stworzyliśmy program, który inspiruje do globalnego i technologicznego rozwoju ‑ THINK BIG - mówi Agnieszka Zawistowska, dyrektor UPC Biznes. - Niemal co 10. firma funkcjonująca w Unii Europejskiej pochodzi z Polski. To ogromny potencjał, którego rozwój śledzimy w UPC Biznes z wielką uwagą. Szczególnie cenimy pomysły na biznes wpisujące się w filozofię równowagi między pracą a życiem prywatnym. Firmy, które funkcjonują w tak przemyślany i wolny od rutyny sposób, wyznaczają trendy, kreują sposoby myślenia oraz stymulują wzrost gospodarczy, na czym długofalowo zyskuje całe społeczeństwo.
THINK BIG i sięgaj po sukces
W tym roku I etap programu trwa aż 2 miesiące, by jak największej liczbie przedsiębiorców, dać szansę na nowe warunki do rozwoju. Zgłoszenia zawierające opis dotychczasowej działalności przedsiębiorstwa oraz projekt rozwoju biznesu firmy należy przesyłać za pośrednictwem formularza on-line dostępnego od dziś na http://thinkbig.upc.pl/, nie później niż do 7.11.2014. Drugi etap programu, który wystartuje w drugiej połowie listopada, szczególnie silnie zaangażuje w proces selekcji finałowej dziesiątki Think Big fanów strony https://www.facebook.com/UPCbiznes na Facebooku.
By zdobyć nagrodę główną, 40 000 złotych, do swojego pomysłu na rozwój biznesu przekonać trzeba będzie jury, w skład którego wchodzą:
- Arkadiusz Bąk - Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki,
- Ramiro Lafarga Brollo - Prezes Zarządu UPC Polska,
- Bartłomiej Gola - Partner Zarządzający SpeedUp Venture Capital Group,
- Chris Coles - Dyrektor Zarządzający B2B w Liberty Global,
- Patrycja Gołos - Dyrektor ds. korporacyjnych i public policy UPC Polska,
- Grzegorz Kiszluk - redaktor naczelny magazynu Brief,
- Olga Kozierowska - inicjatorka promocji przedsiębiorczości kobiet, twórczyni projektu Sukces Pisany Szminką,
- Artur Kurasiński - bloger i przedsiębiorca,
- Bożena Lublińska-Kasprzak - Prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości
- Roman Młodkowski - dziennikarz biznesowy, twórca TVN CNBC,
- Michel Pilet - Dyrektor Marketingu i Komunikacji B2B Liberty Global,
- Andrzej Pągowski - artysta grafik,
- Sander Vonk - Dyrektor Liberty Global Ventures,
- Łukasz Wejchert - przedsiębiorca, założyciel firmy Dirlango,
- Agnieszka Zawistowska - Dyrektor UPC Biznes,
- Paweł Zielewski - redaktor i publicysta polskiej edycji magazynu Forbes, redaktor prowadzący magazynu Pierwszy Milion,
- Dariusz Żuk - Prezes i współtwórca Polski Przedsiębiorczej.
Zdobywcy dwóch drugich miejsc zdobędą po 20 000 zł. Dodatkowo, każdy ze zwycięzców weźmie udział w sesjach mentorskich 1 na 1 z ekspertami UPC Biznes oraz praktykami biznesu.
THINK BIG wspierają:
Patroni Honorowi: Ministerstwo Gospodarki oraz Ambasada Brytyjska.
Partnerzy Strategiczni: Aula Polska, Brytyjska Izba Handlowa, Business Link, GrowUp StartUp, Krajowa Izba Gospodarcza, Liberty Global Ventures, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Polska Przedsiębiorcza, SpeedUp Venture Capital Group, web.gov.pl.
Patroni Medialni: Forbes, Brief, biztok.pl, Pierwszy Milion, Sukces Pisany Szminką, Think Tank
Więcej informacji: http://www.thinkbig.upc.pl/ ; WWW.facebook.com/UPCBiznes
źródło: UPC
News Różnorodność siły roboczej: Jak Polska staje się domem dla pracowników z całego świata
Polska gospodarka rozwija się w szybkim tempie, co przyciąga pracowników z różnych zakątków globu. Rynek pracy w Polsce charakteryzuje się rosnącym zapotrzebowaniem na pracowników, szczególnie w sektorach takich jak budownictwo, rolnictwo, usługi i IT. To z kolei otwiera drzwi dla obcokrajowców poszukujących nowych możliwości zatrudnienia. W tym artykule przyjrzymy się, skąd pochodzą ci pracownicy i jak wpływają na polski rynek pracy. czytaj więcejNews Czy warto kupować oprogramowanie dla firm produkcyjnych do zarządzania produkcją?
W dobie powszechnej automatyzacji i olbrzymiej konkurencji w przemyśle, niezwykle istotne jest zaawansowane planowanie produkcji. Jeżeli chcesz zadbać o rozwój w swojej firmie, warto zastanowić się nad systemem ERP, który wspiera obieg procesów w przedsiębiorstwie. Czy warto inwestować w oprogramowanie do zarządzania produkcją? Jak wybierać oprogramowanie dla firm produkcyjnych? czytaj więcejNews Atrakcyjne biuro dla nowoczesnych i aktywnych pracowników
Nowoczesne, innowacyjne biura dbają nie tylko o dobry sprzęt do pracy dla swoich pracowników, ale również o ich zdrowie, w tym również to dotyczące postawy. W obecnych czasach nie wystarczy zagwarantować pracownikowi osobnego biurka, krzesła oraz komputera. Aktualnie pracownicy wymagają od pracodawców znacznie więcej, gdyż lata pracy przy komputerach w pozycji siedzącej uświadomiły, jak niebezpieczne to może być dla zdrowia. Jak przystosować biuro, by pracownikom znacznie lepiej mijał wyznaczony czas pracy? Co pozwoli utrzymać zdrowie w lepszej kondycji nawet podczas pracy przed komputerem?1. Praca naprzemienna - raz na stojąco, raz na siedząco
2. Dobre krzesło biurowe jako klucz do wygodnej pracy
3. Biurko z regulacją wysokości - w czym tkwi jego fenomen?
4. Ćwiczenia w pracy - jak być aktywnym?
5. Akustyka w pracy, czyli sposób na skupienie i większą efektywność czytaj więcej