W sierpniu 2008 r. Telekomunikacja Polska udostępni bezpłatny, kompletny Ogólnokrajowy Spis Abonentów.
W odpowiedzi na stanowiska Prezesa UKE z dnia 4 lutego 2008 r. oraz z dnia 12 maja 2008 r., w których negatywnie zostały ocenione działania Spółki zmierzające do wydania Ogólnokrajowego Spisu Abonentów w roku 2008, TP dokonała zmiany swojego stanowiska w tej sprawie i podjęła działania zmierzające do wydania Ogólnokrajowego Spisu Abonentów, zgodnie z wymaganiami wskazanymi przez Prezesa UKE.
TP poinformowała, że w celu wywiązania się z wydania kompletnego, bezpłatnego Ogólnokrajowego Spisu Abonentów podpisała umowę ze Spółką Ditel S.A i zapewniła, że pod koniec sierpnia 2008 r. zostanie wydany na DVD bezpłatny Ogólnokrajowy Spis Abonentów, obejmujący dane abonentów z całego kraju. Jednocześnie TP na swojej stronie: www.tp.pl/osa przedstawia szczegółowe informacje na temat Ogólnokrajowego Spisu Abonentów, m.in. odnośniki do uaktualnionych harmonogramów wydawniczych OSA na lata 2008 i 2009.
Informacje zawarte na tej stronie potwierdzają również, że Ogólnokrajowy Spis Abonentów będzie zawierał dane zarówno abonentów TP, jak i innych przedsiębiorców telekomunikacyjnych, a także że będzie bezpłatny dla wszystkich użytkowników, w tym:
- abonentów TP,
- abonentów pozostałych operatorów,
- użytkowników publicznych aparatów samoinkasujących.
Każdy użytkownik uprawniony jest do otrzymania po jednym egzemplarzu wybranych przez siebie tomów spisu zarówno w formie elektronicznej, jak i drukowanej oraz jednego kompletnego spisu w postaci elektronicznej, pod warunkiem złożenia odpowiedniego zamówienia.
Prezes UKE przypomna również, iż na stronie internetowej Urzędu dostępny jest poradnik dla konsumentów "Twój numer w książce telefonicznej", zawierający szczegółowe informacje na temat tego, w jaki sposób umieścić numer telefonu w Ogólnokrajowym Spisie Abonentów i Ogólnokrajowym Biurze Numerów.
źródło: UKE
News Kable światłowodowe napowietrzne - co warto wiedzieć?
FTTC jest szerokopasmowym systemem telekomunikacyjnym zakładającym umieszczenie światłowodu w bezpośrednim otoczeniu domów i biur w celu użycia ich do zastąpienia kabli telefonicznych starszej generacji. Tego typu architektura sieci światłowodowej pozwala na zwiększenie szybkości połączeń internetowych. Czym się charakteryzują kable światłowodowe napowietrzne? Jaką rolę pełnią słupki światłowodowe? Wyjaśniamy poniżej!1. Kable światłowodowe napowietrzne – jakie mają zalety? Czym się charakteryzują?
2. Kable światłowodowe kanalizacyjne – podstawowe informacje
3. Słupek światłowodowy – czym jest? Do czego służy? czytaj więcej