Archiwalne

UKE: Zestawienie zgłoszeń do mapy braku telefonu lub Internetu

06.10.2008

Urząd Komunikacji Elektronicznej przedstawił wyniki pierwszego etapu tworzenia ogólnokrajowych map zasięgu funkcjonowania usługi powszechnej oraz dostępu do szerokopasmowego Internetu, jakim jest zestawienie zgłoszeń konsumentów oraz samorządów terytorialnych.

Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej realizując cele określone w Strategii regulacyjnej na lata 2008-2010 prowadzi prace nad stworzeniem dwóch ogólnokrajowych map, tj.:

  • mapy zasięgu funkcjonowania usługi powszechnej i określeniem obszarów o najsłabszym dostępie do telefonii stacjonarnej oraz
  • mapy dostępu do szerokopasmowego Internetu.

Mapy te zostaną opracowane po uprzednim uzyskaniu szczegółowych informacji, w tym o zakresie dostępności, zarówno od samych użytkowników bądź potencjalnych użytkowników tych usług, jak również przedsiębiorców świadczących usługi telekomunikacyjne (do których wysłano zapytanie w tym przedmiocie, na które odpowiedzi napływają obecnie do Urzędu).

Zainteresowanie przedmiotową akcją jest bardzo duże, o czym świadczy aktualny stan bazy zgłoszeniowej, zawierającej (dane na dzień 6.10.2008 r.):

  • około 3900 zgłoszeń w zakresie szerokopasmowego Internetu
  • około 1500 zgłoszeń w zakresie usługi powszechnej.

Zgłoszenia pochodzą od potencjalnych klientów, ale także od gmin. ZOBACZ STATYSTYKĘ ZGŁOSZEŃ 

Dziękując serdecznie Wszystkim, którzy do tej pory w ramach niniejszego przedsięwzięcia zgłosili informacje na temat zamieszkiwanych obszarów, na których nie jest świadczona usługa powszechna lub dostęp do szerokopasmowego Internetu poprzez łącze stałe, a użytkownicy tam mieszkający wyrażają jednocześnie chęć korzystania z tego rodzaju usług, raz jeszcze Prezes UKE chce zachęcić tych, którzy nie zdążyli, bądź z innych powodów nie wnieśli jeszcze takiego zgłoszenia, do dokonania go (zgłoś brak telefonu lub Internetu).

Kolejnym etapem prac nad stworzeniem obu ogólnokrajowych map zasięgu, będzie poprzedzające bezpośrednio sporządzenie tych map opracowanie zbiorczego zestawienia informacji przekazanych w tym zakresie przez operatorów.

Mapy są stworzone po to, aby zagregować dane i zachęcić operatorów do inwestowania. Tak więc równolegle zostaną podjęte rozmowy z operatorami na temat wykorzystania zagregowanych danych.

źródło: UKE

News Jak słuchać muzyki - zobacz 3 sposoby

Jak wiadomo, muzyka łagodzi obyczaje, pomaga również zrelaksować się oraz umilić wolny czas. Pytanie tylko w jaki sposób jej słuchać, tak aby było to dla nas jak najbardziej wygodne i sprawiało nam jak najwięcej przyjemności. Przedstawiamy trzy proste sposoby. czytaj więcej

News Jak wybrać najlepszego operatora?

Co najmniej raz na dwa lata nadchodzi moment, w którym chcemy zweryfikować, czy nasz dotychczasowy operator sieci komórkowej rzeczywiście jest najlepszym wyborem.

Spójrzmy prawdzie w oczy – jeśli masz dosyć obecnego dostawcy, na pewno nie chciałbyś przechodzić kolejnego rozczarowana.

Jakie są więc sposoby na to, żeby znaleźć dla siebie najlepszą ofertę i mieć pewność, że tym razem będzie to udany związek? czytaj więcej

News Bezpieczeństwo informacji podstawą prawidłowego działania firmy

Poufne dane i informacje to coś, od czego zależy nie tylko prawidłowe funkcjonowanie ale czasem byt przedsiębiorstwa. Konkurencja nie śpi i trzeba liczyć się z tym, że będzie próbowała przejąć klientów, poznać zasady działania, ukraść pomysły i know-how. czytaj więcej

Netia Netia stacjonarnie lub mobilnie - atrakcyjna oferta internetu dla studentów

Stacjonarnie lub mobilnie, albo zarówno stacjonarnie, jak i mobilnie. Netia prezentuje całą paletę atrakcyjnych ofert dostępu do internetu dla studentów. Ceny? Zaledwie 49,90 zł miesięcznie za nielimitowane łącze stacjonarne do 100 Mb/s lub internet LTE z 100 GB, z umową na zaledwie 9 miesięcy. czytaj więcej