Archiwalne

WSA oddalił skargę TP dotyczącą rynku 9

06.09.2007

Sąd uznał, że Prezes UKE prawidłowo udzielił TP wyjaśnień w sprawie treści wydanej decyzji dla rynku 8 - usługi rozpoczynania połączeń w stacjonarnej publicznej sieci telefonicznej.

Na rozprawie w dniu 5 września 2007 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny rozpoznał skargę Telekomunikacji Polskiej S.A. na postanowienie Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej z dnia 18 stycznia 2007 r. utrzymujące w mocy wcześniejsze postanowienie z dnia 5 grudnia 2006 r. w sprawie wyjaśnienia treści decyzji Prezesa UKE z dnia 10 lipca 2006 r. sygn. DRTD-SMP-6043-6/06(16) rozstrzygającej, że na krajowym rynku świadczenia usługi rozpoczynania połączeń w stacjonarnej publicznej sieci telefonicznej nie występuje skuteczna konkurencja, wyznaczającej Telekomunikację Polską S.A. w Warszawie jako przedsiębiorcę telekomunikacyjnego posiadającego znaczącą pozycję na tym rynku i nakładającej na nią określone obowiązki regulacyjne (rynek 8).

Wojewódzki Sąd Administracyjny oddalił skargę Telekomunikacji Polskiej S.A.

Podając ustne motywy rozstrzygnięcia Sąd wskazał, że w postępowaniu sądowoadministracyjnym badana jest legalność wydanych przez Organ rozstrzygnięć tj. zgodność z przepisami prawa materialnego i procesowego. Sąd nie dopatrzył się uchybień, które powinny skutkować uchyleniem zaskarżonego postanowienia.

Odwołując się do orzecznictwa Naczelnego Sądu Administracyjnego dotyczącego art. 113 kpa Wojewódzki Sąd Administracyjny podkreślił, że zakres wyjaśnienia treści decyzji jest każdorazowo wyznaczony zakresem rozstrzygnięcia przyjętego w jej treści i Organ nie może udzielać wyjaśnień, które wykraczałyby poza ten zakres. Sąd wskazał, że Organ wyjaśnia treść decyzji tak, jak ją rozumiał, a wyjaśnienie treści decyzji nie może zastępować zaskarżenia decyzji.

Z uwagi na powyższe, Wojewódzki Sąd Administracyjny uznał, że rozstrzygnięcie ujęte w zaskarżonym postanowieniu było prawidłowe i przy jego wydaniu Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej nie dopuścił się uchybień wskazanych w skardze TP S.A.

źródło: UKE

News Jak naładować telefon szybciej?

W dzisiejszym dynamicznym świecie smartfony stały się dla nas nieodłącznym towarzyszem. Czy to do komunikowania się z bliskimi, organizacji naszego dnia, czy też pracy zawodowej – telefonu używamy przez większość dnia. Niestety, im więcej korzystamy z urządzenia, tym szybciej zużywa się jego bateria. Nic więc dziwnego, że mamy potrzebę ładowania telefonów co najmniej raz dziennie. Ale co, jeśli się spieszymy, a bateria znów jest na wyczerpaniu? Poniżej znajdziesz kilka sprawdzonych sposobów, które pomogą Ci naładować telefon szybciej. czytaj więcej

News Czym jest audyt infrastruktury i bezpieczeństwa IT?

Audyt infrastruktury i bezpieczeństwa IT to kluczowy proces, który pozwala przedsiębiorstwom na zidentyfikowanie i ocenę stanu swoich systemów informatycznych oraz zabezpieczeń. W obliczu rosnących zagrożeń związanych z bezpieczeństwem danych, przeprowadzenie audytu staje się nie tylko zalecane, ale wręcz niezbędne. Dzięki audytowi IT organizacje mogą poprawić wydajność infrastruktury IT oraz zwiększyć poziom bezpieczeństwa informacji i danych osobowych. W niniejszym artykule przyjrzymy się temu, czym jest audyt infrastruktury IT oraz audyt bezpieczeństwa IT, a także jakie korzyści przynosi ich przeprowadzenie. czytaj więcej

News Unijne rozporządzenie w sprawie maszyn - jakie zmiany?

Unijne rozporządzenie w sprawie maszyn będzie obowiązywać od 20 stycznia 2027 roku. Weszło ono w życie we wszystkich państwach członkowskich 19 lipca 2023 r., 20 dni po jego opublikowaniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej. Producenci maszyn mają teraz czas na spełnienie nowych wymogów bezpieczeństwa dotyczących urządzeń i maszyn. czytaj więcej

News Zarządzanie produkcją w czasie rzeczywistym - jak program produkcyjny wspiera elastyczność w odpowiedzi na zmienne zapotrzebowanie?

Coraz więcej małych i średnich przedsiębiorstw bazuje na modelu zarządzania produkcją w czasie rzeczywistym. To pozwala firmie być bardziej elastyczną i lepiej reagować na zmiany w zapotrzebowaniu, awarie maszyn czy inne nieprzewidziane zdarzenia w sposób znacznie bardziej efektywny niż w przypadku tradycyjnych metod planowania. Jak program do zarządzania produkcją wspiera takie podejście przedsiębiorstwa? czytaj więcej