Archiwalne

WSA utrzymał decyzję UKE w sprawie sprzeciwu TPSA

20.09.2007

Sąd nie dopatrzył się naruszenia prawa przez Prezesa UKE w decyzji o sprzeciwie wobec projektu zmiany cennika TP.

W dniu 19 września 2007 r. odbyła się rozprawa przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym dotycząca rozpoznania skargi Telekomunikacji Polskiej S.A. z dnia 22 czerwca 2007 roku na decyzję Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej z dnia 18 maja 2007 roku w przedmiocie sprzeciwu wobec przedłożonego przez TP projektu zmiany Cennika usług telekomunikacyjnych tp w zakresie wprowadzenia nowej ceny usługi „zawieszenia na życzenie Abonenta świadczenia usług telefonicznych w sieci analogowej na czas nie dłuższy niż 12 okresów rozliczeniowych”.

Wojewódzki Sąd Administracyjny oddalił skargę TP. W ustnych motywach rozstrzygnięcia Sąd stwierdził, iż nie dopatrzył się naruszenia prawa procesowego i prawa materialnego. Zdaniem Sądu Prezes UKE zachował termin do zgłoszenia sprzeciwu oraz miał w pełni uzasadnione podstawy do jego zgłoszenia. Zgodnie ze stanowiskiem Sądu przedstawione przez TP materiały nie dawały podstaw do zaakceptowania ww. cennika. Cennik nie został sporządzony w oparciu o przejrzyste, obiektywne i niedyskryminujące zasady. Sąd zauważył, iż opłaty ponoszone przez klientów TP w planie socjalnym przy zawieszeniu usługi byłyby wyższe, niż gdyby jej nie zawieszali.

Ponadto Sąd potwierdził, iż nie jest zasadny zarzut wadliwego powołania Prezesa UKE i wskazał, że w tym zakresie jest już ugruntowane orzecznictwo sądów administracyjnych.

Wyrok nie jest prawomocny.

żródło: UKE

News Mobilne spektrometry w służbie badań NDT - elastyczność, którą warto mieć pod ręką

Nowoczesna kontrola materiałowa nie kończy się na laboratorium. Przemysł oczekuje dziś szybkich decyzji podejmowanych w terenie, bez kompromisów w zakresie dokładności. Właśnie dlatego mobilne spektrometry stają się nieodzownym wyposażeniem ekip odpowiedzialnych za badania nieniszczące (NDT). Przenośne, niezależne od lokalizacji i gotowe do działania w ciągu kilku sekund – oferują wsparcie tam, gdzie czas i mobilność są kluczowe. czytaj więcej

News Unijne rozporządzenie w sprawie maszyn - jakie zmiany?

Unijne rozporządzenie w sprawie maszyn będzie obowiązywać od 20 stycznia 2027 roku. Weszło ono w życie we wszystkich państwach członkowskich 19 lipca 2023 r., 20 dni po jego opublikowaniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej. Producenci maszyn mają teraz czas na spełnienie nowych wymogów bezpieczeństwa dotyczących urządzeń i maszyn. czytaj więcej