Archiwalne

Zarząd TP ukarany za dostęp do Internetu

23.05.2007

Członkowie zarządu Telekomunikacji Polskiej zostali ukarani przez Urząd Komunikacji Elektronicznej za utrudnienia przy uruchamianiu usług Bitstream Access przez Netię i GTS Energis.

W dniu 23 maja 2007 r. Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej wydał decyzje o nałożeniu kar pieniężnych na członków zarządu Telekomunikacji Polskiej S.A. w związku z niewypełnianiem przez TP warunków zapewnienia dostępu telekomunikacyjnego dla usługi Bitstream Access (BSA) świadczonej przez Netię S.A. i GTS Energis Sp. z o.o.

Warunki współpracy międzyoperatorskiej zostały określone w umowie o dostępie do lokalnej pętli abonenckiej poprzez dostęp do węzłów sieci telekomunikacyjnej na potrzeby sprzedaży usług szerokopasmowej transmisji danych podpisanej przez TP w dniu 15 września 2006 r. z Netią oraz w dniu 24 lipca 2006 r. z GTS Energis.

W trakcie prowadzonej przez UKE kontroli oraz wskutek napływających do Urzędu skarg użytkowników, Prezes UKE powziął informacje, iż TP nie wywiązuje się z podpisanych z Netią i GTS Energis umów, tj. nie wypełnia określonych w nich warunków zapewnienia dostępu telekomunikacyjnego. Klienci TP, którzy zdecydowali się na skorzystanie z usług Net24 i Multimo oferowanych przez Netię i GTS Energis zostali pozbawieni możliwości korzystania z dostępu do usług szerokopasmowych, a także napotkali na wiele problemów związanych z uruchomieniem i aktywacją usługi.

Prezes UKE, na podstawie art. 209 ust. 2 w związku z art. 209 ust. 1 pkt 6 ustawy Prawo telekomunikacyjne, nałożył kary pieniężne na następujące osoby:

  • Maciej Witucki – Prezes Zarządu TP,
  • Pierre Hamon – Członek Zarządu TP ds. Marketingu i Obsługi Klienta,
  • Benoit Merel – Członek Zarządu TP ds. Finansów,
  • Jacek Kałłaur – Członek Zarządu TP ds. Zasobów Ludzkich.

Wysokość nałożonych kar stanowi procent miesięcznego wynagrodzenia, naliczanego jak dla celów ekwiwalentu za urlop wypoczynkowy. Kara nałożona na Prezesa Zarządu TP wyniosła 100% miesięcznego wynagrodzenia w przypadku niewypełniania warunków umowy z Netią oraz 50% w przypadku umowy z GTS Energis. Natomiast wysokości kary dla pozostałych członków zarządu TP wyniosła odpowiednio: 40% za niewypełnianie warunków umowy z Netią oraz 20% w przypadku umowy z GTS Energis.

Wysokość wynagrodzenia poszczególnych członków zarządu TP została zastrzeżona jako tajemnica, stąd kwoty kar nie mogą być podane przez UKE.

Ustalając wysokość kary pieniężnej dla każdego z członków zarządu TP Prezes UKE wziął pod uwagę następujące czynniki: zakres naruszenia umowy z Netią i GTS Energis, dotychczasową działalność TP w trakcie kierowania Spółką przez danego członka zarządu TP, zakres obowiązków danego członka zarządu TP oraz wysokość jego miesięcznego wynagrodzenia, odnosząc się tym samym do jego możliwości finansowych.

Od decyzji Prezesa UKE przysługuje odwołanie do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, składane za pośrednictwem Prezesa UKE, w terminie 14 dni od dnia doręczenia decyzji.

źródło: UKE

News Telewizja na studiach - jakie rozwiązanie wybrać?

Dostęp do telewizji na studiach to temat, który może zainteresować osoby zaczynające swoją przygodę akademicką. To ze względu na fakt, że nie w każdym akademiku czy wynajętym mieszkaniu mamy dostęp do telewizji kablowej. Ponadto istotną rolę odgrywają koszty – większości studentów zależy na tym, aby telewizja była jak najtańsza, ale oferowała duży wybór kanałów. Czy to możliwe do osiągnięcia? Jak najbardziej! czytaj więcej

News Jak działa aplikacja typu softphone?

W dobie technologii cyfrowych i pracy zdalnej coraz częściej zapominamy, do czego służy telefon stacjonarny. Ze świecą możesz dziś szukać tradycyjnych telefonów, ponieważ stopniowo wypierają je aplikacje internetowe, które znacznie taniej lub całkowicie darmowo łączą nas z całym światem. Jedną z takich aplikacji jest softphone, czyli rozwiązanie, które umożliwia prowadzenie rozmów telefonicznych przez internet. Jak dokładnie działa softphone i dlaczego staje się nieodłącznym narzędziem współczesnych biznesów? czytaj więcej

News Sieci komórkowe w Polsce - jak wybrać najlepszą ofertę?

Wybór odpowiedniej sieci komórkowej może być wyzwaniem, biorąc pod uwagę liczbę operatorów działających na rynku i różnorodność dostępnych ofert. Dla użytkowników, którzy szukają atrakcyjnych warunków abonamentowych, kluczowe są takie parametry jak cena, pakiet internetowy, dostępne promocje oraz czas trwania umowy. Na stronie www.wskoczpokase.pl znajduje się ranking sieci komórkowych, który umożliwia dokładne porównanie ofert dostępnych na polskim rynku. Dzięki temu każdy może szybko sprawdzić, która oferta najlepiej odpowiada jego potrzebom. czytaj więcej

News Korzyści z posiadania wirtualnego numeru telefonu

W dobie cyfryzacji i rosnącej potrzeby mobilności, wirtualne numery telefonów zyskują na popularności. Ich wszechstronność oraz liczne korzyści sprawiają, że stają się one atrakcyjnym rozwiązaniem zarówno dla firm, jak i osób prywatnych. Wirtualny numer telefonu, który działa za pośrednictwem Internetu, umożliwia odbieranie połączeń i wiadomości SMS bez potrzeby posiadania fizycznej karty SIM. To nowoczesne rozwiązanie oferuje wiele zalet, które warto poznać. czytaj więcej