Zobacz więcej na Orange.pl.
Dziś Rada Nadzorcza Telekomunikacji Polskiej dokonała zmian w składzie zarządu firmy.
Z przyczyn osobistych rezygnację z prac w zarządzie TP złożył Richard Shearer, a w jego miejsce, na funkcję wiceprezesa spółki ds. marketingu i strategii, powołano Vincenta Lobry. Wiceprezesem ds. operacyjnych został dotychczasowy członek zarządu TP Piotr Muszyński, który będzie odpowiedzialny za IT, sieć oraz usługi hurtowe. Grażyna Piotrowska-Oliwa, dotychczasowy Prezes PTK Centertel, podjęła decyzję o odejściu z Grupy TP. Jednocześnie otrzymała nową propozycję z Grupy France Telecom, którą będzie rozważać do 31 października br. Do tego dnia pozostanie w Grupie TP, jako doradca prezesa zarządu. Dzisiaj powołano także Mariusza Gacę na stanowisko prezesa spółki PTK Centertel, który w związku z nową funkcją zrezygnował z prac w zarządzie TP. Powierzono mu jednocześnie stanowisko dyrektora wykonawczego Grupy TP ds. sprzedaży i obsługi klientów.
Komentując zmiany, Maciej Witucki, prezes zarządu TP, powiedział: „Nowa struktura zarządu ma na celu dostosowanie Grupy do zmieniającej się sytuacji rynkowej i gwarantuje realizację ambitnych wyzwań, które przed Grupą postawi nowa strategia. Witam Vincenta Lobry w zarządzie spółki. Jednocześnie życzę jemu, a także Piotrowi Muszyńskiemu i Mariuszowi Gacy sukcesów na nowych stanowiskach. Dziękuję Richardowi Shearerowi za jego dotychczasową pracę w Grupie TP, w czasie której włożył istotny wkład w rozwój strategii i modelu biznesowego. Szczególne podziękowania składam Grażynie Piotrowskiej-Oliwie za jej prawie 9-letnie nieprzeciętne zaangażowanie w pracę całej Grupy. Liczę, że swoim ogromnym doświadczeniem nadal będzie wspierać Grupę FT".
Biogramy nowych wiceprezesów zarządu TP oraz prezesa zarządu PTK Centertel
Vincent Lobry
Vincent Lobry rozpoczął pracę we France Telecom w 1979 roku jako inżynier nowych systemów i zarządzania siecią. Pracował dla FT w Indonezji, potem do 1994 roku w Stanach Zjednoczonych, a następnie do 2003 roku w Hiszpanii i we Włoszech. Vincent Lobry kierował także zespołami w obszarze Marketingu B2B i B2C w FT we Francji do stycznia 2006 roku, kiedy to został powołany na dyrektora Marketingu B2C (internet i telefonia stacjonarna). Od września 2007 r. Vincent Lobry pełni funkcję dyrektora Marketingu B2C (internet, telefonia stacjonarna i komórkowa) w FT we Francji. Kawaler Orderu Zasługi (Ordre du Mérite), absolwent Politechniki (École Polytechnique) oraz Wyższej Szkoły Telekomunikacyjnej (École Nationale Supérieure des Télécommunication) w Paryżu.
Piotr Muszyński
Od września 2008 odpowiada za obszar obsługi i techniki (Sieć, IT, R&D). W TP od 2001 roku, początkowo jako dyrektor Pionu Obsługi Klienta. W latach 2005 -2006 był dyrektorem Dywizji Obsługa i Sprzedaż, a od roku 2006 do września 2008 dyrektorem Wykonawczym Grupy TP ds. Obsługi i Sprzedaży.
Swoją karierę zawodową rozpoczął w roku 1990 w Eastern Europe Investment Ltd (EEI) jako wspólnik i kierownik projektu odpowiedzialny za strategię, marketing i rozwój biznesu. W roku 1993 dołączył do firmy REMA 1000 Poland Ltd jako członek zarządu - dyrektor zarządzający, a w latach 1999-2001 - prezes zarządu. Równolegle, w latach 1996-1998 był członkiem zarządu firmy Intersport Poland, biorąc udział w stworzeniu i operacyjnym uruchomieniu firmy.
Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Zaawansowany Program Zarządzania organizowany przez IESE Business School Uniwersytetu Nawarry.
Mariusz Gaca
W marcu 2009 roku został powołany na członka Zarządu ds. Rynku Biznesowego. Karierę w Grupie TP rozpoczął w 2000 roku jako dyrektor Pionu Multimediów, odpowiadał wówczas za rozwój oferty dostępu do internetu dla rynku klientów indywidualnych (w szczególności oferty neostrada). Od 2005 związany z rynkiem biznesowym Grupy TP, początkowo jako dyrektor ds. Kluczowych Klientów, a następnie jako dyrektor Pionu Rynku Biznesowego Grupy TP. W kwietniu 2008 r. został dyrektorem Wykonawczym Grupy TP ds. Rynku Biznesowego. Jest absolwentem Akademii Techniczno-Rolniczej w Bydgoszczy oraz Uniwersytetu Warszawskiego, ukończył również studia MBA University of Illinois at Urbana Champaign.
źródło: TPSA
News Dzień Bezpiecznego Internetu z Fundacją Orange
Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest z inicjatywy Unii Europejskiej od 2004 roku. W ostatnich latach obchody DBI stały się bardzo popularne nie tylko w Europie, ale i na całym świecie. Jest to jedna z największych światowych akcji na rzecz poprawy bezpieczeństwa najmłodszych użytkowników internetu oraz promocji bezpiecznego korzystania z nowych technologii dostępnych w sieci. czytaj więcejNews UOKiK wydał zgodę na koncentrację w sektorze telekomunikacyjnym
UOKiK wydał cztery decyzje, w których zgodził się na koncentracje, w tym jedną na rynku telekomunikacyjnym. czytaj więcejNews Dzień Bezpiecznego Internetu z Fundacją Orange
Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest z inicjatywy Unii Europejskiej od 2004 roku. W ostatnich latach obchody DBI stały się bardzo popularne nie tylko w Europie, ale i na całym świecie. Jest to jedna z największych światowych akcji na rzecz poprawy bezpieczeństwa najmłodszych użytkowników internetu oraz promocji bezpiecznego korzystania z nowych technologii dostępnych w sieci. czytaj więcejNews UOKiK wydał zgodę na koncentrację w sektorze telekomunikacyjnym
UOKiK wydał cztery decyzje, w których zgodził się na koncentracje, w tym jedną na rynku telekomunikacyjnym. czytaj więcejNews Co powinien wpisać w CV technik telekomunikacji?
Technik szerokopasmowej komunikacji elektronicznej to zawód, do którego powstania przyczyniła się Polska Izba Komunikacji Elektronicznej (PIKE). Osoba, która ukończy 4-letnią szkołę zawodową, zajmuje się obsługą systemów telewizji kablowych, a także produkcją, montażem i serwisem sprzętu wykorzystywanego przez sieci szerokopasmowe. Tymczasem technik telekomunikacji zajmuje się transmisją różnych informacji na odległość. Jak napisać CV, aby móc ubiegać się to o stanowisko? Co należy umieścić w curriculum vitae? Podpowiadamy.
czytaj więcejT-Mobile T-Mobile Polska - wyniki finansowe w Q1 2018
- Stabilne przychody w kwocie 1,569 mln złotych- Stabilna EBITDA po wyłączeniu wpływu regulacji roamingowej; spadek o 30 mln spowodowany regulacją roamingową
- 6,990 miliona klientów abonamentowych – wzrost o 294 tysiące w ciągu roku
- Konsekwentne inwestycje: w sieć, cyfryzację, doświadczenie klienta czytaj więcej