– Chmura jest kamieniem węgielnym inteligentnego świata. Społeczeństwa już teraz doświadczają namacalnego efektu rozwoju technologii cyfrowych, a także korzyści wynikających ze skali inwestycji w chmury, które w nie tak odległej perspektywie będą scalane i scentralizowane. Prognozuje się bowiem, że w przyszłości na świecie będzie pięć głównych chmur. Dlatego też Huawei będzie współpracował z partnerami, aby zbudować jedną z nich. Mamy do tego technologię i know-how – powiedział Guo Ping, dyrektor generalny Huawei.
W swoim wystąpieniu Guo Ping ogłosił także klientom i partnerom, że Huawei dokonał już strategicznych inwestycji w chmurę publiczną, przez co chce zapewnić powszechny i długoterminowy dostęp do tej usługi. Firma planuje także stworzyć ich globalną sieć, opartą na własnych chmurach, a także tych zbudowanych wraz z partnerami. Poprzez Huawei Cloud firma chce również dalej wspierać przedsiębiorstwa w ich procesie cyfrowej transformacji. Jako przykład takich skutecznych realizacji, w trakcie HUAWEI CONNECT 2017, podano przypadki 12 firm motoryzacyjnych – m.in. Volkswagen i Mercedes-Benz – a także takich organizacji jak Philips, Chiński Bank Przemysłowo-Handlowy (ICBC) oraz kilku platform usługowych, które zdecydowały się na wykorzystanie Huawei Cloud i usług cloudowych od partnerów firmy.
W tym celu Huawei zainwestował w platformy cloud computingowe, rozwijając nowe możliwości w takich obszarach jak BigData i sztuczna inteligencja. Firma stawia przy tym na bezpieczeństwo, dlatego oferuje kompletne rozwiązania zabezpieczające – od chipsetów po usługi – które skutecznie eliminują wyzwania związane z zagrożeniami w chmurze. Ponadto, publiczne i prywatne chmury Huawei mają ujednoliconą architekturę. Firmy mogą więc skutecznie i swobodnie rozmieszczać swoje usługi na platformie cloud, która łatwo wspiera ich migrację i rozwój. Huawei oferuje także hybrydowe rozwiązania dla chmur, które umożliwiają ich integrację z platformami publicznymi, w tym z Amazon czy Microsoft.
Ponadto, Huawei zamierza udostępnić swoje możliwości informatyczne ICT partnerom, w związku z czym uruchomi chmurę do rozwoju oprogramowania – DevCloud 2.0. Jako platforma cloudowa R&D, firma udostępni na niej ponad 3000 technologii informacyjno-komunikacyjnych poprzez publiczne interfejsy API. Huawei otworzy przy tym wgląd do swoich 20 lokalnych OpenLabów na świecie.