Huawei i Commvault wspólnie wprowadzają na rynek hybrydowe rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych w chmurze
Nowe rozwiązanie, w przeciwieństwie od lokalnych systemów kopii zapasowych, umożliwia zdalne przeprowadzanie procedury Disaster Recovery. W chmurze publicznej Huawei dostępna jest, wygodna w obsłudze, pamięć masowa o dużej pojemności, która przy niewielkich kosztach zapewnia wyjątkową trwałość danych. Wspólna oferta Commvault i Huawei zapewnia bezpieczeństwo dzięki szyfrowanej transmisji i statycznemu szyfrowaniu danych. Rozwiązanie Hybrid Cloud Backup Solution jest przygotowane do działania w chmurze Open Telekom utworzonej wspólnie przez Huawei i Deutsche Telekom.
„Dla każdego przedsiębiorstwa dane są zasobem o znaczeniu krytycznym” ― powiedział Meng Guangbin, prezes ds. produktów pamięci masowej w firmie Huawei. „Utrzymanie i zwiększenie ich wartości nigdy nie było łatwe. Na początku 2012 roku Huawei i Commvault nawiązały partnerską współpracę, aby wspólnie tworzyć innowacje technologiczne w zakresie ochrony danych. Nasze wspólne rozwiązania, łączące pamięci masowe Huawei z oprogramowaniem Commvault do tworzenia kopii zapasowych, cieszą się dużym powodzeniem na rynku. Aby umożliwić swobodny i bezpieczny przepływ danych między chmurą prywatną i publiczną oraz dostosowanie zakresu usług do bieżących potrzeb rozwijających się przedsiębiorstw, rozszerzyliśmy funkcje tworzenia kopii zapasowych na chmury hybrydowe. Teraz nasze rozwiązanie może być używane w chmurze Open Telekom”.
„W ciągu kilku najbliższych lat środowisko hybrydowe stanie się standardem, w związku z czym możliwość łatwego i prostego przenoszenia obciążeń między chmurami a lokalnymi centrami przetwarzania danych będzie jednym z podstawowych wymagań klientów” ― stwierdził Osgar de Laat, Area Vice President, Advanced Solutions Group Commvault EMEA. „Przedsiębiorstwa będą w coraz szerszym zakresie korzystać z sieci hybrydowych łączących wiele chmur. Środowiska takie są złożone ale przynoszą korzyści biznesowe znacznie większe niż naliczanie opłat w zależności od faktycznego wykorzystania infrastruktury. Wybór właściwego oprogramowania umożliwia tworzenie kopii zapasowych, które w razie potrzeby mogą być odtworzone w chmurze bez przerywania pracy. Takie funkcje umożliwiają znaczne obniżenie kosztów procedury Disaster Recovery, korzystanie ze środowiska programistyczno-testowego w chmurze, a także uproszczenie operacji migracji aplikacji do chmury (lift and shift) i zmniejszenie związanego z nimi ryzyka”.