Najnowszej generacji FusionServer V5 oferuje aż pięć inteligentnych funkcji. Wśród nich należy wymienić obliczenia o wysokiej wydajności (CPU / GPU / FPGA, które są przejrzyste dla aplikacji), Smart Storage (SAS / SATA / NVMe), Smart Network (LOM i CNA), inteligentne zarządzanie (FDM) oraz oszczędzanie energii. W oparciu o dane obciążenie pracą i temperaturę otoczenia serwera kluczowe komponenty, takie jak procesor, moduł pamięci RAM czy dysk twardy, na bieżąco dostosowują zużycie energii, częstotliwość elektryczną i szybkość wiatraka. Ponadto serwer obsługuje także certyfikat 80 Plus Titanium PSUs, co dodatkowo redukuje czas konwersji mocy, tym samym poprawiając jego efektywność energetyczną.
– Nasz FusionServer V5 i jego rekordowy wynik w testach wydajności potwierdzają innowacyjne podejście firmy Huawei do rozwiązań IT oraz jej doświadczenie i technologiczną siłę w branży serwerów – mówi Qiu Long, dyrektor generalny działu produktów serwerowych Huawei. – Należy dodać, że poprzednia generacja Huawei FusionServer 2288H V3 również zajęła 1. miejsce w tym teście. Ten fakt jest świadectwem doskonałych możliwości naszych serwerów w zakresie oszczędzania energii – podkreśla Qiu Long.
FusionServer 2288H V5 idealnie sprawdza się do złożonych prac, takich jak aplikacje usług IT, wirtualizacja chmury obliczeniowej oraz przetwarzanie dużych zbiorów danych. Rozwiązanie to wyposażone jest w dwa procesory Intel® Xeon® Scalable Processor, 24 gniazda DDR4 DIMM i 10 gniazd PCIe. Dodatkowo obsługuje do 20 dysków twardych 3,5-calowych lub 31-calowych, a także 2,5-calowych na potrzeby lokalnej pamięci masowej. Posiada również funkcje, które pozwalają na bieżące monitorowanie i pomiar całego cyklu jego pracy, pomagając tym samym skutecznie zredukować koszty utrzymania produktu i poprawić jego efektywność działania.
Według statystyk firmy Gartner za pierwszy kwartał 2017 r. Huawei zajął 3. miejsce na świecie pod względem ilości sprzedanych serwerów. Są one w użyciu w ponad 5000 firm na całym świecie z różnych branż, w tym z sektora publicznego, IT, telekomunikacyjnego, energetycznego, finansowego, transportowego czy też produkcyjnego oraz w opiece zdrowotnej, edukacji i mediach.
SPECpower_ssj® 2008 to test, który mierzy moc i wydajność sprzętu komputerowego. Jest on używany do porównywania mierzonych cech różnych tego typu rozwiązań, a jego wyniki służą jako zestaw narzędzi do wykorzystania w celu poprawy lub utrzymania ich wydajności. Test wykorzystuje standardowy pakiet Java Development Kit (JDK), aby obliczyć ogólną wydajność serwera i uzyskać jej wskaźnik na podstawie zużycia energii w różnych segmentach obciążenia serwera. Jego wyniki są bezpośrednio zatwierdzane przez firmy ENERGY STAR, ATIS i inne główne jednostki certyfikujące w celu oceny efektywności energetycznej serwerów.