Zobacz więcej na T-Mobile.pl.
Fajne Granty T‑Mobile 2018 to program skierowany do pasjonatów, którzy pragną popularyzować wykorzystywanie nowych technologii w edukacji. Udział w konkursie mogą wziąć szkoły i przedszkola, również niepubliczne, organizacje pozarządowe, biblioteki i ośrodki kultury. Warunkiem udziału w programie jest zgłoszenie projektu, zakładającego wykorzystanie projektowania i druku 3D w edukacji. Komisja Grantowa, składająca się z ekspertów i aktywistów, działających w obszarze nowych technologii, wyłoni spośród nadesłanych zgłoszeń dwunastu finalistów, którzy otrzymają drukarki 3D wraz z kompletem niezbędnych akcesoriów. Ponadto grupa projektowa, której realizacja zostanie najwyżej oceniona, otrzyma dodatkowe wyróżnienie – zaproszenie na warsztaty z projektowania metodą - design thinking, które zrealizowane będą w siedzibie głównej T‑Mobile Polska. Wnioski należy przesyłać do dnia 8 października. Harmonogram, regulamin konkursu oraz przydatne informacje dla grantobiorców znajdują się na stronie www.fajnegranty.pl.
Fajne Granty T‑Mobile to inicjatywa, która doskonale wpisuje się w sposób w jaki rozumiemy społeczną odpowiedzialność firm, działających w obszarze nowych technologii. Uważamy, że naszym obowiązkiem jest wprowadzanie ludzi do cyfrowego świata, ale również poszukiwanie nowych, być może nieodkrytych jeszcze obszarów zastosowań nowych technologii. Tak też postrzegamy przyszłość druku w technologii 3D. Już dzisiaj znajduje on zastosowanie w wielu dziedzinach, ale to zaledwie fragment przestrzeni, którą technika ta może wypełnić w przyszłości. Dlatego też tak istotnym jest, aby możliwości jakie stwarzają nowe technologia pokazywać przede wszystkim najmłodszym, bo to oni będą tworzyli przyszłość, swoją i naszą - mówi Małgorzata Rybak-Dowżyk, Dyrektor Działu Komunikacji Korporacyjnej T‑Mobile Polska.
Nadzór merytoryczny nad programem Fajne Granty T‑Mobile sprawuje Fundacja CoderDojo, której celem jest upowszechnianie dostępu do nowych technologii wśród dzieci i młodzieży. Fundacja organizuje, między innymi, spotkania dla dzieci i młodzieży, podczas których młodzi ninja, pod nadzorem mentorów uczą się kodować, zajmują się grafiką komputerową, czy projektują w 3D. Obecnie darmowe, działające na otwartych zasadach, kluby kodowania działają w 22 miejscach, w całej Polsce. 15 września, w ramach naszej współpracy z Fundacją Coder Dojo, rozpoczyna się cykl zajęć z kodowania. W każdą sobotę* od godziny 10 do 13, w siedzibie T‑Mobile Polska przy ul. Marynarskiej 12 (w CSK), siedmiolatki i ich starsi koledzy, mogą wziąć udział w warsztatach, podczas których odkryją tajniki cyfrowego świata. Na zajęcia nie trzeba się zapisywać, są bezpłatne i dostępne dla każdego. Uczestnik musi mieć tylko własny komputer.