Uroczyste otwarcie odbyło się w nowym biurowcu Agraf B, mieszczącym się przy ulicy Stefana Żeromskiego 94c. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele władz miasta, media oraz pracownicy firmy, którzy mieli okazję zapoznać się z technologiami oraz produktami tworzonymi przez inżynierów w Łodzi.
Otwarcie nowego budynku biurowego podkreśla ważność dynamicznie rosnącego, łódzkiego centrum inżynierskiego dla firmy. TomTom przoduje w pracach nad rozwiązaniami koniecznymi do rynkowego wdrożenia technologii inteligentnych miast oraz samochodów prowadzonych przez komputer. Łódzki oddział, współpracując z innymi ośrodkami firmy TomTom na świecie, tworzy technologie informatyczne pozyskiwania danych z sensorów wykorzystywanych do tworzenia map nawigacyjnych, automatyczne oprogramowanie je interpretujące oraz własny, unikalny, transakcyjny system produkcji nawigacyjnej bazy danych. Łódzkie zespoły pracują nad usługami geolokalizacyjnymi, systemami nawigacyjnymi oraz niektórymi, kluczowymi komponentami wykorzystywanymi w samoprowadzących się samochodach, takich jak RoadDNA oraz trójwymiarowe, nawigacyjne mapy HD. Łódzcy specjaliści opracowali ostatnio nowy portal TomTom City, który informuje o natężeniu ruchu drogowego dla ponad stu miast na świecie w czasie rzeczywistym.
„Dzisiejsze otwarcie nowego biura świadczy o tym, jak bardzo istotne dla firmy TomTom jest centrum inżynierskie w Łodzi. Wierzymy, że nowe biuro zainspiruje naszych ekspertów do dalszej fantastycznej pracy nad opracowywaniem technologii oraz usług lokalizacyjnych niezbędnych do tworzenia map, nawigacji i automatycznego prowadzenia samochodów” - komentuje Alain De Taeye, Członek Zarządu firmy TomTom.
Zespół w Łodzi tworzą wykwalifikowani inżynierowie, programiści i informatycy posiadający specjalistyczną wiedzę w dziedzinie przetwarzania danych, geodezji oraz lingwistyki.
„Nasza firma oferuje pracownikom wiele unikalnych możliwości. Ukształtowaliśmy otwartą, innowacyjną kulturę organizacyjną. Nasi pracownicy tworzą oryginalne rozwiązania technologiczne, współpracują i konkurują z najlepszymi specjalistami na świecie” – mówi Krzysztof Miksa, Dyrektor ds. inżynierii TomTom Polska. „Pracujemy nad rozwiązaniami, które będą powszechnie wykorzystywane w przyszłości. Tworzymy oprogramowania i technologie dla pojazdów autonomicznych oraz inteligentnych miast. Jeśli ktoś poszukuje firmy, która stawia na kreatywność i umożliwia mu ciągły rozwój, to TomTom Łódź jest odpowiednim wyborem” - dodaje Krzysztof Miksa.
Pracownicy łódzkiego oddziału w większości uczestniczą w tworzeniu oprogramowania nawigacyjnego oraz opracowywaniu technologii informatycznych produkcji mapy nawigacyjnej. Inżynierowie TomTom w Łodzi zajmują się: złożonymi systemami big data, sztuczną inteligencją, uczeniem maszynowym, automatyzacją przetwarzania informacji oraz automatyzacją produkcji oprogramowania. Środowisko pracy firmy TomTom w Łodzi jest wielokulturowe, otwarte. W łódzkim oddziale zatrudnionych jest obecnie około 700 osób, w tym także specjaliści z takich krajów jak: Ukraina, Portugalia, czy USA. Wraz z otwarciem nowego biura pojawiły się nowe miejsca pracy dla specjalistów, którzy chcą uczestniczyć w tworzeniu technologii przyszłości.