Archiwalne

Prospekt emisyjny MNI SA zatwierdzony

19.01.2007

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd zatwierdziła prospekt emisyjny MNI SA. Spółka wyemituje 67,7 mln akcji serii L po cenie emisyjnej 1 zł. Środki pozyskane na giełdzie Zarząd Spółki przeznaczy na przejęcia oraz realizację strategii rozwoju Grupy MNI.

MNI SA, wraz ze spółkami zależnymi tworzy jedną z najdynamiczniej rozwijających się grup medialnych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych. Realizowana przez Zarząd strategia rozwoju zakłada dalszy rozwój Spółki i umacnianie jej pozycji w obszarze komunikacji mobilnej.

- „Pozyskane środki planujemy przeznaczyć na akwizycje polskich i zagranicznych podmiotów z sektora medialnego i telekomunikacyjnego oraz w rozbudowę własnej infrastruktury, która pozwoli na dostarczanie naszym klientom usług medialnych, w tym MVNO oraz usług w technologii 3G” - mówi Piotr Koenig, prezes Zarządu MNI SA.

W ubiegłym roku do Grupy MNI dołączyły spółki: dataCom, MoCoHub i Breakpoint. Poprzez przejęcia Grupa konsekwentnie wchodzi w najbardziej dynamiczne segmenty rynku: producentów gier i dostawców multimedialnych treści do kanałów mobilnych, zwiększając tym samy potencjał technologiczny MNI i ofertę w zakresie mobilnych multimediów.

- „Istotnym czynnikiem rozwoju Grupy MNI jest rozbudowa posiadanej oferty usług multimedialnych m.in. poprzez wprowadzenie nowych produktów dla segmentu mobilnego oraz usług opartych o technologię WAP oraz Videocall na sieci 3G” – dodaje Piotr Koenig.

W II kwartale br. MNI zamierza wejść na rynek jako MVNO wykorzystując znane marki z obszaru medialnego. Swoją ofertę skieruje do niszowych grup abonentów.

Plany Grupy nie ograniczają się jednak tylko do rynku polskiego. Strategia MNI zakłada również rozwój i umacnianie pozycji na rynkach międzynarodowych jako dostawca kontentu do kanałów mobilnych oraz Internetu z IPTV włącznie. Główną rolę w tym planie odgrywa Spółka Breakpoint - producent unikalnych aplikacji gier JAVA, eksploatowanych w sieciach kilkudziesięciu operatorów mobilnych na całym świecie, m.in. w Vodafone, T-Mobile, Orange.

Źródło: MNI

News Co to są autonomiczne wózki AMR? - poznaj ich zalety

Autonomiczne wózki AMR (Autonomous Mobile Robots) to nowoczesne rozwiązania technologiczne, które umożliwiają automatyzację procesów transportowych w magazynach i zakładach przemysłowych. W przeciwieństwie do tradycyjnych wózków AGV (Automated Guided Vehicles), AMR wykorzystują zaawansowane technologie, takie jak sztuczna inteligencja i systemy nawigacji, dzięki czemu mogą poruszać się autonomicznie w złożonym środowisku bez potrzeby instalowania fizycznych prowadnic. czytaj więcej

News Jakie umiejętności są kluczowe w branży tworzenia oprogramowania?

IT to jeden z najbardziej dynamicznie rozwijających się sektorów, który wyznacza nowe standardy. Osoby wiążące przyszłość z tą branżą zastanawiają się nad tym, czy rozwój nowoczesnych technologii i sztucznej inteligencji nie wpłynie na zmianę wymagań wobec programistów oraz innych specjalistów tworzących oprogramowanie. W świecie, w którym automatyzacja staje się codziennością, a algorytmy coraz częściej przejmują rutynowe zadania, niezwykle ważne stają się umiejętności, które pozwalają dostosować się do wyzwań oraz tworzyć innowacyjne rozwiązania. Zatem jakie umiejętności są niezbędne w dziedzinie programowania? czytaj więcej

News Toner vs. wkład: Jakie są różnice i jak wybrać właściwy?

Wybór odpowiednich materiałów eksploatacyjnych do drukarek jest bardzo ważny dla utrzymania jakości wydruków oraz efektywności pracy urządzenia. Jednym z dylematów, z którymi można się spotkać, jest wybór między tonerem a wkładem (kartridżem). W tym artykule szczegółowo przyjrzymy się różnicom między tymi dwoma typami materiałów drukujących, wyjaśnimy, czym jest toner i kartridż oraz doradzimy, jak dokonać właściwego wyboru i dbać o materiały eksploatacyjne. czytaj więcej

News Co to są wyświetlacze TFT?

Wyświetlacze TFT (Thin Film Transistor) to rodzaj wyświetlaczy LCD, które wykorzystują cienkowarstwowe tranzystory do kontrolowania poszczególnych pikseli. Dzięki temu oferują wyższą jakość obrazu, lepsze kąty widzenia i szybszy czas reakcji w porównaniu do tradycyjnych wyświetlaczy LCD. Wyświetlacze TFT są szeroko stosowane w różnych urządzeniach elektronicznych, takich jak smartfony, tablety, monitory komputerowe i telewizory. czytaj więcej