Archiwalne

Samsung: Europejski Tydzień Kodowania

25.09.2014

Europejski Tydzień Kodowania (ETK) w całej Europie trwa między 11 a 17 października. Cel przyświecający inicjatywie jest jeden: pokazać, że kodowanie nie jest wiedzą tajemną i każdy może się go nauczyć. Autorem pomysłu na skalę światową jest grupa młodych doradców ds. agendy cyfrowej przy Komisarz Neelie Kroes. W Polsce koordynatorem wydarzenia jest Centrum Cyfrowe Projekt: Polska, a partnerem Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji i Mistrzowie Kodowania. Dzięki tej współpracy mamy szansę wyróżnić się na arenie międzynarodowej jako nowy lider kodowania.

Jak podaje Komisja Europejska, wkrótce może zabraknąć nawet miliona pracowników posiadających kompetencje cyfrowe[1], więc zarówno w Europie jak i w Polsce ten temat stał się przedmiotem dyskusji i działań biznesu, świata edukacji oraz organizacji pozarządowych.

„Jest wiele powodów, dla których warto zainteresować się programowaniem. Przede wszystkim to świetna zabawa. Jednocześnie niedługo będzie to podstawowa umiejętność potrzebna do pracy, taka jak teraz znajomość języków obcych. „Rynek wciąż potrzebuje zawodów opartych na technologiach i innowacjach, a programowanie jest w nich kluczową kompetencją” - mówi Anna Mazgal, dyrektorka Centrum Cyfrowego i Ambasadorka ETK.

W dniach 11 - 17 października na terenie całej Europy, w tym samym czasie, odbywać się będą bezpłatne wydarzenia związane z nauką kodowania, których mapa dostępna jest na stronie codeweek.eu. Organizatorem wydarzenia podczas ETK może zostać każdy, kto dysponuje wiedzą dotyczącą kodowania i chce się nią podzielić z innymi. To wyjątkowa możliwość pokazania swojej pracy całej Europie. Programiści oraz pasjonaci programowania mogą organizować warsztaty dla dzieci, dorosłych lub osób starszych, nauczyciele - prowadzić lekcje programowania w swoich szkołach, dzielić się scenariuszami zajęć, czy organizować warsztaty dla kolegów z branży. Wystarczy wejść na stronę i wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Europe Code Week w Polsce organizowany jest w ramach projektu „Programuj Przyszłość” finansowanego z dotacji Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji. Organizatorem ETK jest Centrum Cyfrowe. Głównym partnerem Europejskiego Tygodnia Kodowania w Polsce jest projekt Mistrzowie Kodowania, w ramach którego od września 2013 roku już ponad 600 szkół wprowadziło u siebie zajęcia z podstaw programowania. Patronat nad wydarzeniem objęły Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji. Inicjatywie patronuje też Komisja Europejska.

Więcej informacji dostępnych jest na oficjalnej stronie http://www.codeweek.eu  oraz na Facebooku Europe Code Week (http://www.facebook.com/codeEU).

[1] http://ec.europa.eu/DocsRoom/documents/4398/attachments/1/translations/en/renditions/native

źródło: Samsung

News Czym jest IPTV i jak działa telewizja internetowa?

Telewizja nie wygląda już tak, jak kiedyś. Coraz rzadziej korzystamy z anten czy kablówki, a coraz częściej sięgamy po internetowe rozwiązania. Jednym z nich jest IPTV – wygodna, nowoczesna forma dostępu do treści TV, która działa przez internet i dopasowuje się do Twojego stylu życia. czytaj więcej

News Jak znaleźć tanie i dobre części do samochodu?

Zakup części samochodowych może być kosztownym i czasochłonnym procesem, zwłaszcza gdy chcemy znaleźć produkty wysokiej jakości w przystępnej cenie. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz części do naprawy, tuningu, czy po prostu do regularnej konserwacji pojazdu, warto wiedzieć, gdzie szukać, aby nie przepłacić i jednocześnie zapewnić sobie bezpieczeństwo oraz długowieczność samochodu. czytaj więcej

News Recykling elektroniki w przedsiębiorstwie - co zrobić z elektroodpadami w firmie?

Zapewne wiesz, że jako przedsiębiorca powinieneś zaangażować się w recykling elektroniki. Recykling elektroniki pozwoli Ci nie tylko zdobyć dodatkowe środki, ale też zagospodarować odpady elektryczne i elektroniczne wytworzone w firmie w zgodzie z przepisami, a przy okazji pokazać, że Twoja marka troszczy się o środowisko. Sprawdź, jak postępować z elektroodpadami w firmie i skorzystać na przetwarzaniu elektroniki. czytaj więcej

News Samsung Galaxy S25, S25 Ultra i S25+ - który model wybrać?

Miłośnicy doczekali się! Samsung wprowadził na rynek nową serię smartfonów Galaxy S25, w której znajdziemy modele S25, S25+ oraz S25 Ultra. Każdy z nich to, oprócz pewnych podobieństw, unikalne funkcje i specyfikacje, dostosowane do różnych potrzeb użytkowników. Wybór odpowiedniego modelu może być wyzwaniem, dlatego warto przyjrzeć się bliżej ich cechom, aby podjąć świadomą decyzję. Porównujemy te trzy urządzenia, analizując ich kluczowe różnice i zalety, aby pomóc Ci wybrać smartfon idealnie dopasowany do Twoich oczekiwań.

1. Samsung Galaxy S25 - na podstawowe potrzeby i mniejszy budżet
2. Samsung Galaxy S25+, czyli starszy brat
3. Najmocniejszy zawodnik, czyli Samsung Galaxy S25 Ultra czytaj więcej